הרב יצחק יוסף למנהיגי הדתות: "אתם מזדהים עם הטרור"

הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, השתתף בפסגה העולמית של מנהיגי הדתות, המתכנסת כעת בקזחסטן. בנאומו נזף במנהיגים על שתיקתם לאחר אירועי טרור: "שתיקה היא הזדהות עם הטרור"

הרב יוסף למנהיגי הדתות: "אתם מזדהים עם הטרור"
  הרב הראשי לישראל משתתף בכנס מנהיגי הדתות (צילום: דוברות הרבנות הראשית)

הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית, הרב יצחק יוסף, השתתף היום (רביעי) בפסגת השלום העולמית של מנהיגי הדתות הנערכת באסטנה, בירת קאזחסטן. בנאומו של הראשון לציון הביע ביקורת נרחבת על ההתעלמות של מנהיגי הדתות השונים מאירועי טרור, וקרא להם לגנות את האירועים הקשים.

בדבריו נזף הרב במנהיגי הדתות על שתיקתם בעקבות אירועי טרור. לדבריו, "במקרה של אירוע טרור, קולנו כמנהיגים רוחניים חייב להישמע בעוז ובגאון. אסור לנו לשתוק- שתיקה זו כמוה כהזדהות למעשה עם הטרור. אני קורא בזה לכל מנהיגי העולם בכל מדינה ומדינה לצאת ולגנות כל פיגוע טרור שיש בעולם".

צפו בדברי הרב הראשי לישראל (צילום: דוברות הרבנות הראשית)

את נאומו סיים הרב בברכה לכל המנהיגים מתוך תפילת הקדיש: "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן". נאומו של הרב יוסף עורר הדים רבים והתלהבות רבה בקרב מנהיגי הדתות, שהריעו לרב הראשי ממושכות לאחר הנאום.

כאמור, פסגת השלום נערכת בקזחסטאן ביוזמתו של נשיא המדינה נורסולטן נזארבייב. באירוע משתתפים עשרות מנהיגים מדתות שונות, המגיעים מכל רחבי העולם- כשבכנס נכחו בין היתר מנהיגים מארה״ב, אירופה, איראן, קוריאה, ערב הסעודית ועוד.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צריך המשך
שילה | 12-03-2019 15:44
איך המנהיגים האלה ביצעו את ההנחאיות של הרב יוסף?