בן דהן לנתניהו: 'אשר מינוי הרב לאו לנשיא ביה"ד לגיור'

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן פנה ביום ראשון האחרון לראש הממשלה, בנימין  נתניהו, בבקשה למנות בהקדם האפשרי את הרב הראשי דוד לאו לאחראי על נושא הגיור בישראל

בן דהן לנתניהו: 'אשר מינוי הרב לאו לנשיא ביה"ד לגיור'
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), פנה ביום ראשון האחרון לראש הממשלה, בנימין  נתניהו, בבקשה למנות בהקדם האפשרי את הרב הראשי דוד לאו לאחראי על נושא הגיור בישראל.

כחלק מכהונת הרבנים הראשיים הנמשכת 10 שנים, משמשים הרבנים בתפקידים שונים ובהם נשיא בית הדין הגדול אשר משמש במקביל גם כאחראי לנושא הגיור. בתפקיד נשיא בית הדין הגדול מתבצעת רוטציה אחת לחמש שנים באופן אוטומטי, אך החלפת הממונה על נושאי הגיור טעונה החלטת ממשלה בנושא. בחודש אוגוסט האחרון סיים את תפקידו הראשון לציון הרב יצחק יוסף כנשיא בית הדין הגדול וכממונה על הגיור – אך הממשלה לא דנה עד כה במינוי הרב לאו לתפקיד זה.

במכתבו לראש הממשלה כתב בן דהן בין היתר כי "חיסרון של יד מנחה ומכוונת את הדיינים, גורמת לעיכובים רבים, במיוחד במקרים הקשים הזקוקים לכך" וכן מדגיש כי "מיותר לציין, עד כמה חשוב נושא הגיור בעת הזאת לעם ישראל".

בן דהן חתם את מכתבו בבקשה מראש הממשלה להביא למינוי בהקדם: "אודה לך אם תביא במהרה להחלטת ממשלה, המעבירה את האחריות לגיור לרב דוד לאו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו