אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לאו הציג לריבלין: 'האתרוג של מפוני עצמונה'

נשיא המדינה ביקר היום (שלישי) את הרבנים הראשיים בסוכותיהם, במהלכו הציג הרב לאו אתרוג מהיישוב נווה, שהוקם על ידי מפוני גוש קטיף. הנשיא השיב: "הוא מסמל את ההתחדשות של מפוני עצמונה"

הרב לאו הציג לריבלין: 'האתרוג של מפוני עצמונה'
  מסורת שנתית (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר היום (שלישי) את הרבנים הראשיים לישראל בסוכותיהם, במהלכו הציג הרב דוד לאו לנשיא אתרוג מהיישוב נווה, שהוקם על ידי מפוני גוש קטיף. הנשיא השיב: " הוא מסמל את ההתחדשות של מפוני עצמונה שהקימו את היישוב".

 בתחילה, ביקר ריבלין  בסוכת הרב דוד לאו וקרא לנערי ונערות ישראל "שלא מורגלים מידי יום ביומו בכל המצוות ובכל העקרונות שנתנה לנו תורת ישראל, שחג הסוכות צריך להיות חג שנוטשים את המסך ועוברים לסכך כדי לחוות הפשטות ויופי." הרב השיב כי בתקופה זו "צריך לדעת שהדבר החשוב ביותר הוא קודם השלום בינינו וכל היתר יבוא כבר מעצמו".

הנשיא סיפר על זכרונות ילדותו בירושלים שבה חיו בני כל העדות והמנהגים ולמרות השוני הסוכות דמו זו לזו: "כך הרגשנו עם אחד, הרגשנו יחד ובאמת 'הביחד' והאחדות הם מסמלי חג הסוכות. הלולב, האתרוג, ההדס והערבה שכל אחד שונה בתכלית, וכל אחד מהם מסמל דבר אחר, כולם יחד מזכירים לנו שכולנו קשורים אחד לשני", אמר הנשיא.

האתרוג מסמל את ההתחדשות של מפוני עצמונה

בהמשך הציג הרב לאו למשתתפים, את האתרוג שעל שולחנו מהיישוב נווה, שבמועצה האזורית אשכול, יישוב שהוקם על ידי מפוני גוש קטיף. הרב לאו סיפר לנשיא על ההתרגשות שבקבלת האתרוג בנווה והייחוד שלו. הנשיא השיב לרב כי האתרוג מסמל את ההתחדשות של מפוני עצמונה שהקימו את היישוב נווה.

לאחר מכן התארח הנשיא בסוכתו של הרב הראשי, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, בירושלים, שהעניק לו את ספרו החדש "ילקוט יוסף" על ארבעת המינים. הוא שיבח אותו על שמירת המסורת בביקורו של נשיא המדינה את הרבנים הראשים לישראל.

הראשון לציון הרב הראשי הגר"י יוסף איחל לנשיא המדינה רפואה שלמה ובירך אותו בברכת הצלחה. הנשיא הודה לו בחום על הכנסת האורחים וציין שהוא שמח במיוחד על המסורת שבה הוא זוכה לבקר את הרבנים הראשיים בסוכותיהם ואיחל לרב ולכל עם ישראל חג שמח.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו