אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הצדיקים הטהורים הנאמנים /תגובה לרב לוביץ'

תגידו, כשהגישה היא של שיח מפלג ותוקפני כלפי כל מי שלא חושב כמותכם, אתם לא מרגישים קצת, אבל ממש קצת, צביעות ודו-פרצופיות לטעון את טענת ה'צדיקים טהורים'?

הצדיקים הטהורים הנאמנים /תגובה לרב לוביץ'
  (צילום: סרוגים)

לכבוד 'הצדיקים הטהורים' מנאמני תו"ע.

מאז עלייתם לאוויר של הסרטון וחומרי ההסברה המקיפים אשר חשפו לציבור את הקשר ההדוק בין פעילותם של מספר ארגונים דתיים לקרן החדשה ולמגמותיה, הותקפנו על עצם הדרך, על כך שבחרנו למתוח ביקורת, גם אישית, גם חריפה, על גורמים מסוימים. במתקפות חזרה ועלתה הטענה שאין זו דרכה של תורה לעסוק בקבילה על התופעות הבעייתיות, אלא יש לעסוק בתיקון ובאמירות החיוביות המוסיפות אור.

סרטון הקרן החדשה של חותם

הגדיל לעשות נשיא תנועתכם, שהאריך לבאר את הדרך הנכונה לתיקון, תוך שהוא משווה את ההסברה שלנו להסברה אנטישמית (כמובן, רק ביחס לדמוניזציה שניסינו ליצור לדעתו). את יישוב הסתירה בין אידיאל השיח שבדבריו לבין הרפש המרובה שטרח להטיל בנו, נשאיר לו.

אבל האמת, ממש שמחנו לשמוע שדרככם היא דרך של 'מרבים שלום בעולם', של ראיית הטוב בצד שכנגד ושל בירור דברים בשיחה כנה, ולא חלילה דרך שלילית כמו זו שייחסתם לנו.

רק שאלה קטנה. איך כל זה מתיישב עם הדברים הבאים?

לפני כשנתיים פרסמתם סרטון ציני כלפי המועצות הדתיות, שבו דמויות חרדיות מוצגות באופן נלעג כשונאי נשים, כמושחתים וכנלחמים מלחמת חורמה בכל ניסיון של ייעול או שינוי.

בסרטון נוסף שפרסמתם, לעגתם לרבנות הראשית בנושא הנישואין, כשאותן דמויות נלעגות מוצגות כחרדים אטומים המבקשים לכפות יהדות בכל דרך, תוך שהם גורמים להשנאתה על הציבור. כל זאת, למען המטרה המקודשת של קידום תפיסתכם.

בדף הפייסבוק שלכם תקפתם את הרב שמואל אליהו על כך שהוא פועל בשיטה פירומנית, מבעיר תבערות ומפזר הבטחות שווא. את ביקורתו של הרב אבינר על פקודת השירות המשותף כיניתם כפעולה של פרוטקשן כלפי צה"ל.

חנן מנדל, היו"ר לשעבר, תקף רבנים שהעזו למתוח ביקורת על הרחבת שילוב הנשים במערך הקרבי, וכינה אותם 'רבנים סוטים'. לאחר הביקורת שהוטחה בו, הוא שינה את הכינוי ל'אנשים תועים', שזה כידוע,כינוי ש'הצדיקים הטהורים' נוהגים לכנות בו גדולי ישראל.

בהזדמנות אחרת, פנה מנדל לשר החינוך בדרישה שלא לתת לגורמים כמו ארגון ליב"ה להיכנס לבתי הספר היות ו"הנזק שהם גורמים למדינה לא פחות חמור מזה של שוברים שתיקה".

מלשינון נגד גרעינים תורניים

המנכ"ל הנוכחי, שמואל שטח, תקף בוועדה בכנסת ובבמות נוספות גרעינים תורניים, כתב על חלקם שעדיף היה שלא היו באים בכלל לאותן ערים, סיפר על מוקד המלשינון שהוקם כנגדם, וניסה לסכסך בינם לבין אנשי הבית היהודי.

היו"רית, תהילה פרידמן, תיארה את ח"כ סמוטריץ' כמי שדוגל בהרג המוני של נשים וילדים בזמן מלחמה, למרות שהיה ברור שלא זו הייתה כוונתו.

אז תגידו, כשהגישה היא של שיח מפלג ותוקפני כלפי כל מי שלא חושב כמותכם, אתם לא מרגישים קצת, אבל ממש קצת, צביעות ודו-פרצופיות לטעון את טענת ה'צדיקים טהורים'?

==

אבנר פורת הוא ראש תחום מדיניות בארגון חותם

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 19 דיונים מיין לפי
1
הוציא את המרצע מן השק
אורי | 04-09-2018 18:01
כל הכבוד על המאמר...נאמני תורה ועבודה סתם רפורמים
2
אין מה להוסיף
מישהו | 04-09-2018 18:25
פשוט מדהים. לחסוף במאמר קצר וקולע את הצביעות של נאמני תועבה ועבודה
3
חזק!
רק לא פמניסטית | 04-09-2018 18:41
.
4
קרן חדשה
אריה | 04-09-2018 18:51
ניכרים דברי אמת. אנשי חותם בבקשה תמשיכו ואל תחלשו ממה שהם כותבים עליכם. בזכותכם אנחנו האזרחים הפשוטים מתוודעים לאמת
5
חותם ונאמני תורה ועבודה - די כבר!!!!
נתי | 04-09-2018 19:09
אנחנו בחודש אלול, שבוע לפני ראש השנה. ההתכתשות שלכם פוגעת קודם כל בכם, אבל גם בכל הציונות הדתית. מספיק עם זה.
6
הנה הדגמת הבעיה.
בנצי | 04-09-2018 19:11
זה אומר על זה "נבלה" וזה אומר זה "טרפה", והאמת היא כדברי הרב לרבנית - שניהם צודקים ! נאמני תורה ועבודה נאמנים רק לעצמם, בקיצוניות הגובלת לעיתים קרובות בנבזות, וחותם הוא ארגון קיצוני שמקומו לא יכירנו בחברה הציונית דתית השפויה. אוי לי מיוצרי ואבוי לי מיצרי.
מה זה ה"ציונות הדתית השפויה"?
ענת | 05-09-2018 18:19
לא משהו שנאמן לתורה ולהלכה? לא משהו שבז לשונאי התורה?
7
לא, בוא אני אסביר לך, מר פורת
לא לא | 04-09-2018 19:16
התוקפנות שלכם נובעת מחוסר רצון להתקיים לצד אלה עם דרך אחרת משלכם. מבחינתכם, כל מהות הארגון שלכם היא להילחם בארגונים כאלה.
נו באמת לא רוצים להתקיים זה לצד זה?
ידידיה | 05-09-2018 9:34
שטויות ודמיונות של הכותב. לו היה דיבור אמיתי בין אנשי אמת מצד חותם ובין אנשי אמת מצד נאמני תורה ועבודה על נתונים ועובדות ישנן רק שתי אפשרויות: או שמקבלי ההחלטות בתורה ועבודה, מודעים לקשר בינם לקרן לישראל חדשה שכוונתם החד משמעית לשנות את מסורת למשה רבנו מהר סיני כמעשה אותו האיש עז הפנים שיצא נגד חכמי דורו ומעבירי המסורת, או שהם סתם אידיוטים שימושיים של הקרן לישראל חדשה! אין אפשרות שלישית לעובדות שמגלים וחושפים ארגון חותם.
8
סוף סוף מי שמגלה את הצביעות וההתחסדות
מפדלניק | 04-09-2018 20:01
עליהם אמר ינאי המלך לשלומציון: הזהרי מן הצבועים שעושים מעשי זמרי ומבקשים שכר כפנחס. כשהם מעליבים תלמידי חכמים ובתוכם גדולי ישראל ממש - זה כמובן לגיטימי דמוקרטי פלורליסטי ועוד. כשמתקיפים אותם פתאום נשלף הנשק החרדי - כבוד התורה, עברות שבין אדם לחברו ועוד. הפתגם העממי אומר - מי שגר בבית זכוכית - שלא יזרוק אבנים! עד היום זרקתם ולא הגיבו - סוף סוף מגיבים והזכוכיות נשברות. תיזהרו משברי הזכוכיות... ועוד יותר טוב - תעזבו אותנו במנוחה, סבלנו מספיק.
9
יש הבדל בין ביקורת לבין צביעה בצבע שאינו קשור
איתן, חבר בנאמני | 04-09-2018 20:03
ביקורת תמיד תהיה וגדולי הנביאים עסקו בה. נאמני תוע עושים זאת לעיתים בחריפות אך מתוך מקום ענייני. הבעיה היא בבריחה שלכם מעצם הנושאים אל עבר מקומות עקיפים. הניסיון שלכם לחבר את נאמני לשוברים שתיקה ולארגונים שאין להם איתם שום קשר, נעשה מתוך רצון לפסול אנשים מראש. תאר לך שנאמני יאמרו שההפרדה נובעת מכספים נוצריים שהמגזר הדתי מקבל ויציירו כומר שנותן פקודות לאותם מוסדות. - כך אתם עשיתם
הטענות משמ לא נכונות
ממש לא | 12-09-2018 23:22
חותם לא טענו בסרט שנאנמי תוע ושאר הגורמים קבעו את דרכם בגלל הכסף מהקרן החדשה. הם רק הראו שהמטרות שהגופים האלו מקדמים (מרצונם ואמונתם החופשית) תואמות להפליא לאלו של הקרן החדשה ולכן היא תומכת בהם. זו האמת הכואבת של ארגונים אלו, שמתברר שגם צופה אובייקטיבי מבחוץ רואה בהם מכשיר להריסת היהדות במדינה, ולכן משקיע בהם ממיטב כספו. כמו שנאמר: הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות, אך היא עדיין הדרך לגיהנום... את זה ארגון חותם חשף. וכנראה זו האמת. ודאי לפי התגובות של הגופים הללו...
10
אין מכס על מילים
ירא שמיים | 04-09-2018 21:34
אפשר לכתוב הכל . צריך רק לדייק ולבחון את העובדות במדויק ולא רק לפרש. הביקורת על חלק מהגרעינים התורניים,(הדגש היה על חלק). שפעולתו של אותו חלק הרחיקה חלק מהתלמידים מהחינוך הדתי. החלישה את החינוך הממלכתי דתי. שבמקום לחזק אותו , בא הגרעין הספציפי והקים עוד בית ספר אליטיסטי והחליש על ידי כך את בית הספר הקיים, וזה עלה כמובן יותר בתקציב. האם זו אינה ביקורת לגיטימית ?היא נכונה. ועוד איך נכונה .והעלאתה דורשת אומץ. כי הציבור שלנו שומע גרעין תורני מתמלא שמחה כי יש יותר תורה . אז בא מישהו ואומר שצריך לשמוח ,אבל גם צריך לבדוק. לא בכל מקום פעל הגרעין נכון והביא תוצאה טובה. אז במקום לבדוק את הטענה - תוקפים. חשוב גם לציין שצריך להקפיד על החובה של שמירת הלשון ,שלא להעליב , שלא להלבין, לדון לכף זכות ועוד. צריך להקפיד על המידות המובאות בפרקי אבות ולא לאמץ מידות מעולם הפוליטיקה ומהיומיום.
נציג תורה ועבודה דיבר אחרת
שמואל | 05-09-2018 8:39
הוא תקף את כל הגרעינים התורנים ואמר כי טוב שלא באו לעולם. אין מכס על מילים?
11
חזק!
יואל | 04-09-2018 21:57
וואלה הסיר את המסכות מזעקות הקוזק הנגזל! היה נשמע לי מצטדק מידי כל הטענות שלהם..
12
כמו ילדים-"הוא התחיל"
מבוגר | 04-09-2018 22:57
האמת חייהת להיאמר - סרטון חותם מזעזע. יתכן גם שהנאמר בכתבה לעיל נכון. אבל, אתם (שני הצצדים) אנשי אמונה או ילדים? אם צד אחד נוהג שלא כשורה האם גם לשני מותר? איפה הרבנים שילמדו "הלכות מחלוקת" האם אבדה לכם הדרך ארץ לגמרי? או לנו על חילול שם שמיים . ככה לא מנהלים מחלות לשם שמיים אלא כך נראת מחלוקת קורח ועדתו. אוי לנו כי אלו מובילי הציבור שלנו
13
נאמני תו"ע = אירגון נוצרי אנטישמי !!!!!!!!!!!
ישראל עם קדושים | 05-09-2018 8:53
הנוצרים החדשים שתוקפים כל מה שבקדושה.
עדיף שלא תצום ותתפלל ביום כיפור
נפלת על הראש | 06-09-2018 9:35
איך אתה מעז לכתב את דברי הבלע האלו?
14
אמת ובכל זאת
יהודה | 05-09-2018 9:43
יש הרבה מן האמת בטענותיך ובכלל בטענות כנגד הארגונים כגון תורה ועבודה ובכל זאת המלחמה הזאת הפכה להיות אישית וצינית מביכה ואין האחריות אלא על שתי הצדדים. אנא ממך הרפה ודי האם כל פעם נווכח לראות מי חייב להגיד את המילה האחרונה ?!
15
דברים מדוייקים
ל.כהן | 05-09-2018 12:33
מראים איך נאמני תורה ועבודה מנסים להוליך שולל
16
ישר כח עצום לרב אבנר שפותח לנו את העיניים
ניר אביב | 05-09-2018 23:23
המשך לא תירא ולא תחת. העם אתכם
17
סרטון חותם בדיוק כמו סרטון ארץ נהדרת על
התפילין - אין הבדל | 06-09-2018 9:37
חותם ירדו מהפסים, ואין הבדל בין הסרטון שלהם להין התנהלות ארץ נהדרת. אל תבואו יותר בטענות
18
ישובים של חרדלים לוקחים כסף מנוצרים
אוסף צבועים | 06-09-2018 9:38
נמאס מהצביעות של החרדלים. הרי יש ישובים של חרדלים שלקחו כסף מנוצרים
אתה לא רואה את ההבדל הברור
לא דומה בכלל | 07-09-2018 6:40
הנוצרים שתורמים ליישובים תורמים לחיזוק היישוב היהודי בארץ ישראל זה האג'נדה שלהם ותו לא. הנוצרים בינם לבין עצמם(!) מאמינים בדברים שלהם. שיאמינו בפופאי וכיפה אדומה-זה מפריע לי? באופן מעשי הם תורמים לדברים גשמיים נטו. ואילו הקרן להשמדת ישראל תורמים להפצת אג'נדות לארגונים שמקדמים את השמדת ישראל ושינוי יהדות המדינה וביטול המדינה היהודית.יחי ההבדל הענק! מי שנמצא ברשימת התרומות שלהם הוא חבר לאויבי ושונאי ישראל.
19
נאמני תו"ע עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס
צריך לקרוע את המסכות | 06-09-2018 19:46
הקרן להשמדת ישראל לא סתם שמה עליהם את הכסף וה'ז'יטונים' הם יודעים טוב מאוד איזה מטרות שליליות הם מקדמים נגד מדינה יהודית.