אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

היא מעודדת גיוס בנות, איך היא רוצה להיות ראש מנהלת השירות לאומי?!

בכיר במערך השירות הלאומי, לא מבין איך מנכ"לית אלומה יפעת סלע המעודדת גיוס בנות והתנגדה לצעדים שיקלו על הגשת פטור לבנות לדתיות, מבקשת להיות יו"ר המנהלת של השירות הלאומי

"איך היא רוצה להיות ראש מנהלת השירות לאומי?!"
  תומכת בשירות לאומי? יפעת סלע (צילום: ללא קרדיט)

מנכ"לית אלומה, יפעת סלע התמודדה לתפקיד מנהלת השרות לאומי. לתפקיד נבחר ראובן פינסקי, אך נציבות שירות המדינה הודיעה על בדיקה חוזרת של המינוי, לאור בקשתה של סלע.

בכיר שעסק בחצי שנה האחרונה במינוי לראשות השרות לאומי, התרעם על פתיחת הדיון מחדש, ותמה בשיחה עם סרוגים: "איך היא, שכל כך מהללת את הצבא ומעודדת גיוס בנות, רוצה בכלל להיות ראש מנהלת השירות לאומי?! יש פה פרדוקס".

אחד מהמעורבים בפרטים הוסיף, כי סלע – בתו של נתן אשל, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו – שעומדת כיום בראש עמותת "אלומה", העוסקת בין היתר בעידוד גיוס בנות לצה"ל, לא דיברה עד כה על החשיבות והעידוד של העשייה בשירות הלאומי. "בשום מקום עד היום, לא נאמר מפיה שהדגל של הציונות הדתית הוא שירות לאומי או שהיא דיברה על החשיבות של שרות אזרחי במשך שנתיים".

דוגמה לכך, הביא הבכיר מדיון שנערך בדצמבר 2017, בוועדת חוץ ובטחון של הכנסת. שם התייצב כל מערך השירות הלאומי, ובו התבטאה סלע "בחשיבות שיש בהליכה לצבא וכמה הדבר הזה טוב".

יפעת סלע בדיון בכנסת (צילום: סרוגים)

"הצעדים הללו מגיעים בעקבות העלייה במספר הבנות המתגייסות", אמרה סלע כשהסבירה את התנגדותה ל'הצהרת דתיות' בתוך בתי הספר שפוטר בנות דתיות משרות צה"ל. היא הוסיפה נתונים לפי הם: "העמותה הגיעה ל-2,459 בנות דתיות שמתגייסות לצה"ל לעומת 935 בשנת 2010 ומשם הגיע הבקשה לשינוי".

היא הוסיפה לטעון, כי "אחרי 70 שנה החליטו להקל עליהן ולהביא את הדיינים לבתי הספר, זה קרה יותר מפעם אחת. על משרד החינוך לאסור הגעה של דיינים או שופטים לצורך כל לבתי הספר ולאסור הוצאה של הסעות מבתי הספר למוסדות שניתן בהם פטור", דרשה סלע שעובדת באלומה מעל לעשור.

קרב על השירות לאומי. פינסקי, אריאל וסלע (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

מהללת את הצבא אבל רוצה להיות מנהלת השירות לאומי

"אז אני שואל", הוסיף: "איך יכול להיות שהיא כל כך מהללת את הצבא, אבל את רוצה להיות מנהלת השירות לאומי?! יש פה פרדוקס. אפשר לבוא ולהגיד תמיד, כי ברגע שמשנים תפקיד משנים גם את הראש, אבל זה לא המקרה".

הוא מציין כי אמנם סלע לא מתנגדת לשירות הלאומי: "שניהם טובים, שניהם ראויים, אבל מי שהולכת אולי לעמוד בראש השרות לאומי אתה מצפה לאמירות יותר ברורות וחותכות בנושא".

כפי שנחשף השבוע באתר וואלה, סלע ביקשה לקבל לידיה את פרוטוקול הדיונים מוועדת האיתור שהמליצה לבסוף לשר הממונה  אורי אריאל על ראובן פינסקי. שקיבל לבסוף את ההחלטה למנות לתפקיד את  פינסקי, יליד ארה"ב ותושב פסגות, המשמש בשנים האחרונות מנהל אגף מורשת לאומית במשרד ראש הממשלה.

בעקבות כך, החליטה נציבות שירות המדינה לכנס דיון נוסף, שנערך שלשום (שני) ולבחון אם המינוי של פינסקי עומד בתנאי ייצוג הולם ושוויוני, בעוד לטענתה, מדובר בהדרה נשית.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
טריק ידוע להגיד "הדרת נשים "
יעל | 15-08-2018 17:47
רק מכפישים אותנו הנשים עם זה. תפסיקו לומר את זה, עוד מעט גם הפרדה בחדרי שרותים תהיה הדרה…
2
שתבקש מאביה שיסדר לה עבודה אצל שרה
חיים | 15-08-2018 19:19
ברוך
3
אלומה נתמכת בידי קרנות הקשורות לשתיל
מפדלניק | 16-08-2018 0:23
ולקרן החדשה. לא צריך להגיד יותר מזה. גם אם אבא שלה הוא מפדלניק ותיק - לא מכפר על מעשיה. ראה ערך אברום בורג...
4
לא ידעתי שנתן אשל הוא בעיה בסרוגים
שלום | 16-08-2018 9:14
וכל היתר היא מרשימה ויודעת כמה צביעות בהצהרות הדת שנעשות אידאולוגית ולא אמיתות ולכן צבועים שחררו את הבנות ואל תכשילו לא את הבנות ולא את הדינים וזה פשוט בידי הממשלה שמחייבת שכולם ישקרו והראיה כמה שקרניות מתגלות וחלקן גרות לידי ואפילו הדיין שחתם גר לידי ומכיר את הנערה אז למה להכשיל דיין ונערה בתחילת חייה הבוגרים
כמעט כל המצהירות הן דתיות באמת
כמה שטויות ושקרים | 16-08-2018 14:27
ובמיוחד היום שהצבא שולח חוקרים וגם מתחקר כל מישהי שיש חשש קל לגביה
5
עושה מעשה זמרי ומבקשת שכר כפנחס
מיכאל | 16-08-2018 17:30
אין גבול לחוצפה
6
אבא שלה סוטה מין בטח היו ערכים עברייניים בבית
יהיר הזנאי | 23-04-2019 14:20
ח