סגן מפקד הטייסת: "תקפנו מעל ל- 150 מטרות בעזה"

"במהלך היממה האחרונה תקף חיל האוויר למעלה מ-150 מטרות משמעותיות לאורך הרצועה", כך מעיד הבוקר  סגן מפקד טייסת ״אבירי הזנב הכפול״, רב-סרן כ׳ על גל התקיפות של צה"ל בעזה

סגן מפקד הטייסת: "תקפנו מעל ל- 150 מטרות בעזה"
  רב-סרן כ׳ (קרדיט: דו"צ)

"במהלך היממה האחרונה תקף חיל האוויר למעלה מ-150 מטרות משמעותיות לאורך הרצועה", כך מעיד הבוקר (שישי) סגן מפקד טייסת ״אבירי הזנב הכפול״, רב-סרן כ׳.

לדבריו, הופצצו בין היתר: מחסני אמל"ח, מתחמים צבאיים, מתחמי אימונים, בניין ששימש את חמאס לצרכים צבאיים וחוליות טרור.

סגן הטייסת שאחראית לחלק מן התקיפות בעזה אמר: "אנחנו עוקבים אחרי תמונת המצב כל העת, ערוכים ומוכנים להמשך הפעילות בסבב הנוכחי, אם נידרש". הוא הוסיף כי "נעשה הכל על מנת לשמור על ביטחון תושבי הדרום".

הבניין התמוטט בתגובה לירי הרקטות (קרדיט: כלים פלסטינים)

בתום יממה של אש, דווח ברשת אל-ג'זירה כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לארגון הטרור חמאס שנכנסה לתוקפה החל מהלילה (חמישי). אולם בישראל שומרים על עמימות ולא מאשרים.

לפי הדיווחים שנסמכו על מקור פלסטיני בחמאס, הפסקת האש נכנסה לתוקף בשעה 22:45, ובכך פסק זמן הלחימה בין הצדדים.

לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור

אולם לפי החלטת הקבינט המדיני בטחוני שסיים את דיונו אחרי כמעט 4 שעות, ועדת השרים לענייני ביטחון הנחתה את צה"ל להמשיך לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור.

תיעוד פלסטיני של ההפצצת המבנה בעזה (קרדיט: מתוך הטוויטר/ סאמי)

לפי האסטרטגיה של צה"ל "שקט יענה בשקט", אך לאחר טיל הגראד שנורה על ידי חמאס לעבר באר שבע, העלה צה"ל דרגה במתקפה: כשמטוסי קרב של צה"ל מוטטו בניין בן 5 קומות, המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס, בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. לטענת הפלסטינים, המקום תפקד כמבנה תרבות ורוח.

הבניין התמוטט בתגובה לירי הרקטות (קרדיט: כלים פלסטינים)

אולם, מספר דקות לאחר התקיפה נורה מטח רקטות נוסף לעבר המועצה האזורית אשכול. בתוך כך, משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 18 בני אדם נפגעו בהפצצה האחרונה של צה"ל בעזה.

יממה של אזעקות צבע אדום, בהם תושבי עוטף עזה רצים למקלטים החלה אמש עם ההסלמה בדרום. בתגובה, מטוסי קרב של צה"ל תקפו ברצועת עזה למעלה מ- 180 מטרות. בהם: יעדים אסטרטגיים: מתחמים צבאיים ובמחנה אימונים בנוסף, זוהו כ- 180 שיגורים לעבר שטח ישראל.

תיעוד פלסטיני ירי רקטה לעבר ישראל

לפי הנתונים שמציג צה"ל, סוללת כיפת ברזל יירטה מעל ל-30 שיגורים. ומדגישים כי רוב הנפילות הינן בשטח פתוח.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
תקפו 150 מטרות
יו יו, גם | 10-08-2018 9:37
וזאת למרות אש הנמ הנוראה שנורתה עליהם ללא הרף.
2
זה מה שהצבא הפמיניזם לישראל אומר תמיד...
שי | 10-08-2018 10:16
אחרי כל הסלמה. בקצב הזה היינו מצפים לראות את עזה בתור עי חורבות, אבל היא עומדת על תילה משום מה. אלא מה, צבא הפמיניזם שוב הפציץ כמה מחסנים ריקים (ואף קרא לעזתיים מבעוד מועד שיתרחקו).
3
הצבא לא מגן על עם ישראל
יוסף | 10-08-2018 15:41
האוייב משגר טילים על אזרחים שלנו. צהל לא רק שלא מוריד פלשתינים הוא אפלו לא מוריד חמאסניקים. צהל נהיה קבלן הריסות של מבני בטון והכי עצוב שעושים לנו בכול ערוצי תקשורת הצגה עם הטייס הזה כאילו ניצחנו את חמס. הפסדנו עוד פעם. מה הביאו לנו רבין ופרס האפסים האלה אלק שלום מזרח תיכון חדש חולי נפש
4
טייס תמים
חוטף עזה | 12-08-2018 0:09
טייס תמים... כמו כל הטייסים ... שלחו אותך להפציץ 150 גבעות חול ומחסני נשק נטושים, ברגע שהצבא מפציץ מחסן אמיתי הוא לא גומר להשוויץ עם סירטונים של פיצוצי משנה. וחוצמזה כל הקטע שהפציצו בסוף את הבניין של הסיפרייה זה רק להשאיר טעם של עליונות בפה .... ממש אסטרטגיה נבובה!!!!!