דיווח: הושגה הפסקת אש בין ישראל לחמאס

בתום יממה של אש, הפלסטיניים מדווחים על הפסקת אש בין ישראל לחמאס שכנסה לתוקף בשעה 22:45. בישראל שומרים על עמימות ואומרים: "שקט יענה בשקט"

דיווח: הושגה הפסקת אש בין ישראל לחמאס
  יירוט כיפת ברזל סמוך לשדרות הלילה (קרדיט: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בתום יממה של אש, דיווחים פלסטיניים ברשת אל-ג'זירה כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לארגון הטרור חמאס שנכנסה לתוקפה החל מהלילה (חמישי). אולם בישראל שומרים על עמימות ולא מאשרים.

לפי הדיווחים שנסמכו על מקור פלסטיני בחמאס, הפסקת האש נכנסה לתוקף בשעה 22:45, ובכך פסק זמן הלחימה בין הצדדים.

לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור

אולם לפי החלטת הקבינט המדיני בטחוני שסיים את דיונו אחרי כמעט 4 שעות, ועדת השרים לענייני ביטחון הנחתה את צה"ל להמשיך לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור.

תיעוד פלסטיני של ההפצצת המבנה בעזה (קרדיט: מתוך הטוויטר/ סאמי)

לפי האסטרטגיה של צה"ל "שקט יענה בשקט", אך לאחר טיל הגראד שנורה על ידי חמאס לעבר באר שבע, העלה צה"ל דרגה במתקפה: כשמטוסי קרב של צה"ל מוטטו בניין בן 5 קומות, המשרת את כוחות ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס, בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה. לטענת הפלסטינים, המקום תפקד כמבנה תרבות ורוח.

הבניין התמוטט בתגובה לירי הרקטות (קרדיט: כלים פלסטינים)

אולם, מספר דקות לאחר התקיפה נורה מטח רקטות נוסף לעבר המועצה האזורית אשכול. בתוך כך, משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי 18 בני אדם נפגעו בהפצצה האחרונה של צה"ל בעזה.

יממה של אזעקות צבע אדום, בהם תושבי עוטף עזה רצים למקלטים החלה אמש עם ההסלמה בדרום. בתגובה, מטוסי קרב של צה"ל תקפו ברצועת עזה למעלה מ- 180 מטרות. בהם: יעדים אסטרטגיים: מתחמים צבאיים ובמחנה אימונים בנוסף, זוהו כ- 180 שיגורים לעבר שטח ישראל.

תיעוד פלסטיני ירי רקטה לעבר ישראל

לפי הנתונים שמציג צה"ל, סוללת כיפת ברזל יירטה מעל ל-30 שיגורים. ומדגישים כי רוב הנפילות הינן בשטח פתוח.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע