דובר צה"ל מבהיר: "חמאס משחק באש; צה"ל פגע בו"

בתום יממה של אש לעבר הדרום מרצועת עזה, אומר הערב דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס: "צה"ל פגע פגיעה משמעותית ואסטרטגית בחמאס ביממה האחרונה" וציין: "אם נאלץ, צה"ל ערוך לכניסה קרקעית לעזה"

דובר צה"ל מבהיר: "חמאס משחק באש; צה"ל פגע בו"

בתום יממה של אש לעבר יישובי הדרום מרצועת עזה, התראיין הערב (חמישי) דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס ואמר "צה"ל פגע פגיעה משמעותית ואסטרטגית בחמאס ביממה האחרונה".

הוא הביא דוגמה מהערב בה בתגובה לטיל הגראד שמשגר חמאס לעבר העיר באר צה"ל עולה מדרגה במתקפה. "מוטטנו מבנה בן 5 קומות לאור יום. לא ניתן להשוות את זה לשום דבר שחמאס עשה עד כה. ארגון הטרור חייב להבין שהבחירה שלו לבצע טרור בגדר תוביל אותו לשלם מחיר רב".

תיעוד פלסטיני של ההפצצת המבנה בעזה (קרדיט: מתוך הטוויטר/ סאמי)

בהמשך אמר כי צה"ל מוכן למבצע קרקעי, אם ייאלץ לו, כדי להשיב את השקט לדרום. "חמאס בוחר בארבעת החודשים האחרונים לדרדר את מצב התושבים בעזה, לערוך את "צעדות השיבה", לחבל בגדר המערכת סביב הרצועה, לבצע ירי צלפים ואף לירות לעבר ישובי עוטף עזה", האשים דובר צה"ל

ההחלטה איך לנהוג נתונה לדרג המדיני

על כן הוסיף, כי בישראל יקשיחו את העמדות ככל שיידרש. "אנחנו לא יכולים לקבל מציאות כזאת, צה"ל לא יכול לקבל מציאות כזאת, ואנחנו פועלים מולה בתקיפה רחבה מאוד של מטרות ברצועה, כולל מטרות טרור אסטרטגיות, ובשעה האחרונה גם תקיפת מבנה תשתית בעזה"."חמאס חייב להבין שהוא משחק באש ואנחנו נגביר את הפעולות שלנו, עד להשבת השקט בדרום".

לדבריו, "צה"ל ניצל את ארבע השנים האחרונות לשיפור היכולות שלנו, האוויריות והקרקעיות, ומגוון יכולות. מה שראינו עד כה הן רק חלק שיש לנו", אולם הוסיף כי ההחלטה איך לנהוג ומה העוצמה נתונה לדרג המדיני, ונביא שקט לתושבי הדרום. אנחנו פועלים למטרה זו בנחישות, באחריות והרבה מאוד עוצמה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בנתיים צה''ל הפציץ 57 מכוני טיהור ביוב
עמוס | 09-08-2018 23:07
כל הבעיות וההשפלות לעם ישראל. הכל בגלל הלהטביות
2
דובר צ.ה.ל
שאולי | 12-08-2018 7:45
התרגלו לעשות פקה פקה פקה.