הירי נמשך: נתניהו יקיים שוב הערכת מצב בקרייה

מטח הרקטות מרצועת עזה לעבר ישראל לא פוסק. ראש הממשלה יקיים הערכת מצב נוספת עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המל"ל. ב-16:00 תתקיים ישיבת הקבינט המדיני בטחוני

הירי נמשך: נתניהו יקיים שוב הערכת מצב בקרייה
  דיון הערכת מצב הלילה (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

ההסלמה הביטחונית בעזה: ראש הממשלה נתניהו יקיים היום (חמישי) הערכת מצב נוספת  עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראש המל"ל, בשעה 12:00 בקריה בתל אביב. ב-16:00 תתקיים ישיבת הקבינט המדיני בטחוני.

מתקרבים למערכה בעזה

גורם צבאי בכיר אמר הבוקר כי "אנחנו מתקרבים למערכה בעזה, שבה חמאס יוכה מכה קשה". לדבריו, "צה"ל מתגבר משמעותית את הכוחות בדרום ומכין את המשך התגובה שלו. חמאס יבין כבר בשעות הקרובות שלא בטוח שהוא בחר בכיוון הנכון".

"מאז סוף חודש מרץ, החמאס הולך למציאות של התנגשות וחיכוך כדי לייצר משוואה חדשה", הסביר הקצין. "הלילה, כפועל יוצא של הרג 2 הצלפים, חמאס מבצע צליפה. אך בשעות הקרובות הוא יבין שלא בטוח שהוא בחר נכון". על התקרית בה נהרגו 2 אנשי חמאס במהלך תצוגה לבכירי הארגון אמר  שהיא לדבריו הובילה לסבב ההסלמה הנוכחי אמר הקצין כי "התצפית זיהתה ירי על כוח וטנק ביצע ירי. הכוחות לא ידעו שמדובר בתצוגת תכלית של חמאס – 2 צלפים שיורים מעמדה צריכים למות. אם יהיה עוד אירוע כזה התוצאה תהיה דומה".

"אנחנו מוכנים להמשך התקיפות, נמשיך לתקוף ולתקוף ולתקוף", הבהיר בתקיפות הקצין. "אני לא משחק מטקות בחוף הים עם חמאס. זה לא כוחות. מדי פעם צריך להסביר לאויב שלך מה המחירים שהוא צריך לשלם. או שחמאס יחזור להבנות צוק איתן או שיבין שכדאי לו לחזור להבנות צוק איתן".‎‏

תקיפת 12 מטרות טרור ברצועת עזה (קרדיט: דו"צ)

כבר אתמול בלילה כינסו ראשי מערכת הביטחון יחד עם ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ליברמן התייעצות ביטחונית מיוחדת בקריה בתל אביב, בה השתתפו הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המל"ל מאיר בן שבת.

תיעוד פלסטיני ירי רקטה לעבר ישראל

מאז שעות הערב אתמול אזעקות צבע אדום מפלחות את האוויר. במקביל, תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב למעלה מ- 140 מטרות של ארגון הטרור חמאס ביעדים אסטרטגיים: מתחמים צבאיים ובמחנה אימונים. בין המטרות שנתקפו – מחסן לאחסון אמצעי לחימה, מתחם המשמש את הכוח הימי של חמאס לאימונים.

כמו כן, נתקפו חמישה מתחמי אימונים, מחסן ציוד מרכזי ומקום מפגש המשמש את בכירי חטיבת חאן יונס. מדובר צה" נמסר כי "צה"ל נחוש להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל ונמצא במוכנות גבוהה לתרחישים רבים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו