'אל תשמור לעצמך':סיון רהב מאיר סופדת לרב מונסונגו

אשת התקשורת סיון רהב מאיר, מתייחסת לפטירתו של רבה של מרוקו, הרב אהרון מונסונגו, ולמאמציו שמורשת יהדות מרוקו תיחשף לכמה שיותר אנשים


אשת התקשורת סיון רהב מאיר, מתייחסת לפטירתו של רבה של מרוקו, הרב אהרון מונסונגו, ולמאמציו שמורשת יהדות מרוקו תיחשף לכמה שיותר אנשים.

במסגרת הפוסט היומי שלה 'החלק היומי', כתבה רהב מאיר: "הרב הראשי למרוקו, הרב אהרון מונסונגו, נפטר אתמול בגיל 90 ונקבר בירושלים. אחד התחומים שבהם עסק הוא הוצאה לאור מחדש של כתבי רבני מרוקו. הוא רצה שהמורשת של הקהילה היהודית הגדולה בארצות האיסלאם, שהיא כבת אלפיים שנה – תיחשף לכלל הציבור".

רהב מאיר סיפרה כי "קראתי אתמול את ההקדמה היפה שכתב לאחד הספרים העתיקים האלה שהודפס מחדש. הרב ממש גורם לקורא לחפש כתבים של אבותיו ולראות אם הם טרם יצאו לאור, וגם מעודד כל אחד להעלות על הכתב רעיונות שלו ביחס לתורה שהוא לומד. הוא מסביר שזה פירוש הפסוק 'יָפוּצוּ מַעְיְנֹתֶיךָ חוּצָה' – יש להפיץ ולפרסם ולהביא את התורה לרבים ולא לשמור פירושים יפים לעצמך".

בהמשך דבריה ציטטה רהב מאיר קטע מדבריו: "עיקר הלימוד שנעשה בו רושם הוא הלימוד הבא מכתיבת יד, ולכן נקראו החכמים 'סופרים'. וכל מי שגילה לו הקדוש ברוך הוא דבר ואינו כותבו בזמן שיכול לכתוב- הרי זה גוזל מי שגילה. לכן כמה אנחנו צריכים להשתדל בכל הכוחות והאפשרויות, להוציא לאור כתבי יד של רבותינו ואבותינו הקדושים. וכמה זכות גדולה יש למי שמצליח להדפיס תורתם ולהחיות אותה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ברוך דיין האמת, זיע"א
אבי יצחק | 08-08-2018 12:32
אשריו ואשרי חלקו.