אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סתימת פיות: במרצ דורשים להעמיד לדין את הרבנים

"יש להעמיד לדין ולמצות את הדין המשמעתי עם הרבנים שיצאו נגד מצעד הגאווה בירושלים", כתבה סיעת מרצ בירושלים, במכתב ששיגרה הבוקר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

סתימת פיות: במרצ דורשים להעמיד לדין את הרבנים
  הפגנת הלהט"בים (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

סיעת מרצ בירושלים, שיגרה הבוקר (שלישי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, ולנציב שירות המדינה, משה דיין בדרישה להעמיד לדין את הרבנים שמחו על קיום מצעד הגאווה בירושלים

"ביום חמישי האחרון פורסמה עצומה בחתימתם של יותר מ-200 מרבני הציונות הדתית בו הם מביעים תמיכה ברבה של ירושלים, הרב אריה שטרן, שיצא כנגד משפחות להט"ביות ולהתנגד לקיום מצעד הגאווה בירושלים. בין הרבנים שחתמו על מכתב התמיכה נמנים: הרב דוב ליאור, הרב צבי טאו, הרב חיים שטיינר, הרב אליקים לבנון והרב שמואל אליהו.

"יש להעמיד לדין ולמצות את הדין המשמעתי עם הרבנים שיצאו נגד מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים", כתב אייל לוריא-פרדס, יו"ר המועצת בעיר. לדבריו, "אותם רבנים עושים דה-לגיטימציה לחברות וחברי הקהילה הגאה, אשר סובלים מפשעי שנאה בלאו הכי ונתקלו במקרים של אלימות קשה כנגד הקהילה הגאה במצעד הגאווה בירושלים.

הרבנים הסיתו לאלימות

לטענתו, "הדברים שנכתבו במסמך זה עלולים, נוכח מעמדם של החתומים, לעלות לכדי הסתה לאלימות", כתב לוריא-פרדס למנדלבליט ולדיין, כשהוא מתכוון לדברים שנכתבו בעצומה, כי "המחאה של הקהילה הלהט"בית מלווה בטרור אגרסיבי, המלווה בשטיפת מוח תקשורתית".

עוד אמר כי הרבנים שחתמו על מסמך זה הם עובדי ציבור והם הפרו את הדין כאשר חתמו בשמם המלא ובשם תפקידם הציבורי על התבטאות פוליטית, שאינה במסגרת סמכותם, הוא הוסיף, כי הרבנים שחתמו על מכתב זה, "בעודם משרתים כעובדי ציבור הממומנים על ידי הקופה הציבורית, נדרשים לייצג נאמנה ולשרת נאמנה את כלל האוכלוסייה".

על כן, "תמיכה פוליטית שכזו והתבטאויות קשות כאלו על הקהילה הלהט"בית, אשר גם עליהם אמונים רבנים אלו במסגרת תפקידם,חותרות תחת האינטרס הציבורי. לכן, אני פונה אליכם על מנת למצות את הדין המשמעתי עמם וכדי למנוע הישנות של מקרים מסוג זה".

מחזקים את ידיו של הרב שטרן, שהביע אמת פשוטה

במכתב, שפורסם ביוזמת ארגון רבני דרך אמונה, נאמני הרבנות הראשית ומרכז ליב"ה, הרבנים טענו כי הרב שטרן "דיבר בעוז ובפשטות את האמת הנצחית של תורתינו הקדושה, ואת הנורמליות האנושית, איתה מזדהה הרוב הבריא במדינת ישראל שמזועזע מההתגרות ואובדן הדרך של ארגוני התועבות. אנו מחזקים את ידיו של רבה של ירושלים, שהביע אמת פשוטה וזעק את זעקת הילדים שאין להם פה, למנוע מהם חיים אומללים, ולתת להם את הזכות הבסיסית לחיות במשפחה טבעית נורמטיבית על מנת שיגדלו אנשים נורמליים בריאים בנפשם".

הרבנים הוסיפו ותקפו בחריפות את קהילת הלהט"ב שהתנגדו לדבריו של הרב שטרן. בין השאר ציינו כי הלהט"בים פועלים "לעשות מצעדים חצופים בערי ישראל, ואף הגדילו לעשות ולערוך מצעדי תועבה אלו ביום תשעה באב, שהוא יום אבל לאומי על חורבן בית המקדש, שבין היתר חרב על גילוי עריות ושנאת חינם".

בדבריהם הרבנים גם תקפו את המחאה של הקהילה הלהט"בית. "הטרור האגרסיבי, המלווה בשטיפת מוח תקשורתית השכם והערב על מנת להכשיר את הלבבות כאילו יש כאן איזשהו מושג של 'משפחה', ולהרוס את מושג המשפחתיות ולהפוך את הסוטים לגיבורים, לא יצלח, כמו גם הניסיון לסתום פיות של רבנים ואנשים שפויים ולהפוך אותם לקיצוניים והזויים" טענו. "הרב אריה שטרן שליט"א יצא להגנתם של ילדי ישראל, שיהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
מצעד הגאווה.
נוק | 31-07-2018 12:23
כל הנושא הזה זה נוגד את התורה וההלכה. לא לנהוג באלימות אבל נושא הרפורמים ויתר הדברים ששייכים לגאים והלסבי לא היו צריכים להיות בראש חוצות.
'מרץ' = 'שרץ' חבורת ליצנים שצוחקים על היהודים
עמוס | 31-07-2018 23:27
מרץ גרועים מהערבים. 24/7 מתכננים כיצד להחריב את המדינה. מקבלים מיליוני דולרים מהקרן החדשה ימ''ש וצוחקים על כולם. מפריחים ססימאות= גם צחוק. בקיצור עושים חיים משוגעים. שחיקי טמיא
2
איסלם
חוחי | 31-07-2018 12:35
הוא סרטן בעולם האיסלאם הקיצוני שונאי יהודים סרטן אתם הבעיה השמאל הישראלי הקיצוני האשכנזי
3
הרבנים חייבים להתבטא בנושא
יהודיה | 31-07-2018 13:09
הרבנים חייבים להתבטא בנושא כי זה במסגרת סמכותם הם צריכים לסמן את הדרך עפי התורה התורה אומרת שזה אסור ונוגד את התורה ואת מוסר התורה וזה צריך להיות מצפן מוסרי של כל יהודי באשר הוא.
4
יש לענות לטרוריסטים מהטליבן-להט"ב כך:
א | 31-07-2018 13:50
הרבנים בעודם משרתים כעובדי ציבור הממומנים על ידי הקופה הציבורית, נדרשים לייצג נאמנה ולשרת נאמנה את התורה אשר הם מייצגים, האוסרת גילויי עריות !!!! ישר כוח לרבנים על זה שהם שומרים על התורה ועושים נאמנה את תפקידם !!!
5
צריך להעמיד לדין את הסוטים, שמסיטים מהסטיות ש
אלי | 31-07-2018 14:19
שלהם לשאר העם, ועוד רוצים לעשות גושפנקה על ילדים לחוות את הסטייה שלהם
6
בולשביקים
חיים | 31-07-2018 15:06
לא מסתירים כוונות, שאיפתם היא שמי שמתבטא כנגד חייב לעמוד לדין. 'ליברלים - פרוגרסיבים'
7
מצעד גאאווהה
תהלה | 31-07-2018 15:24
זה מצעד להרוג שמשמעות את הילדים. ואפילו להגיד שזה בסדר. נכון נעים לחיות גבר עם גבר ללא מניעה נחמד קל וזמין .אבל זה מונע מהם להקים משפחה ולהוליד ילדים. גם לגנוב נעים אז מה נתיר לכולם לגנוב אולי גם להרוג זה נעים. אז נסכים גם לזה. זה קשור לדעת זה קשור לשכל הישיר ונורמחי. ה אלו שחיים בזוגיות בריאיה . באו ניתנגד לכך שילמדו להרוג דור הבאה ואפילו קוראים לזה גאווה בושה ופשע
8
מנסים להלך אימים
מישהו | 31-07-2018 16:22
כרגיל ארגוני הלהטב למיניהם מנסים להלך אימים על כך מי שמתנגד לשגעון שלהם. משחקים אותה כפלורליסטים שונאי אלימות אבל בפועל הם האנשים הכי אלימים בחברה הישראלית
9
ירושלים היא לא סדום.
אביתר יעקב מיכלשוילי | 31-07-2018 17:55
מצעד התועבה לא העיר הקודש
10
הלהטב והאיסלם
חלי | 31-07-2018 19:34
אתם מייחלים לשלטון של השמאל הרדיקלי. בקיצור מדינת כל אזרחיה, משם הדרך קצרה ומהירה למדינה איסלמית(ראה לבנון) ואז מה יעלה בגורלכם? עד כמה שידוע לי האיסלם נוהג להעלותם לגגות מאד גבוהים ומשם רק אלוהים יעזור. להטבים כדאי מאד שתשקלו את דרכיכם.
11
ברור לכולם
אא | 31-07-2018 19:39
שמותר ןאף חובה לכל אדם להתבטא בעד הלהטב, בשמו בתפקידו, ובשם כל החברה בה הוא עובד. כמן כן לאדם שנגדם אסור להביעה את דעתו, הוא נחשב חשוך, אלים, פשיסטי. ולכן מותר שיותקף על ידי אנשי להטב חושבי מסכות ונושאי אלות. הם הנאורים, ואתם הפשיטים. גם כשהנאורים עושים מעשים פשיסטים כמו סטימת פיות.
12
גועל נפש
ליבנה | 31-07-2018 22:36
שמישהו כבר יטול קורה מבין עיניהם של הקומוניסטים האלה
גועל נפש תרתי משמע - והמבין יבין.
אוראור | 16-12-2018 12:23
אין פה עוד מה להוסיף!
13
שמאלנאצים מקוללים - הלוואי שימותו
אוראור | 27-11-2018 14:50
בייסורים קשים ומרים סוף כל סוף - אמן!
14
מי אלו שר"ץ בכלל - תזכירו לי?????????????????
אוראור | 19-04-2019 12:24
מי אלו שרץ בכלל - תזכירו לי??????????????????
15
למה מי הם בכלל - סתם
אוראור | 20-05-2020 18:58
שאלה??????????????????????????..
16
מה רבו צריי - ראשי תיבות: מר"ץ!
אוראור | 02-07-2020 12:29
והמבין יבין!!!!!!!!