אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נחתם הסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי

הבית היהודי והאיחוד הלאומי חתמו היום על הסכם בו התחייבו לרוץ כסיעה אחת משותפת ומאוחדת לבחירות המוניציפאליות בירושלים, בראשות סגנית ראש העיר חגית משה שתקרא "בית יהודי-איחוד לאומי"

יש הסכם: הבית היהודי והאיחוד הלאומי ירוצו יחד
  ראשי הבית היהודי בירושלים (צילום: יח"צ)

העיר שחוברה לה יחדיו: הבית היהודי והאיחוד הלאומי חתמו היום (ראשון) על הסכם בו הצדדים מתחייבים לרוץ כסיעה אחת משותפת ומאוחדת לבחירות המוניציפאליות בירושלים בראשות סגנית ראש העיר חגית משה. הרשימה תקרא: "בית יהודי-איחוד לאומי".

ההסכם, שנחתם היום בין ניר אורבך מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ובין אופיר סופר מנכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, מורכב כאשר במקום השני ברשימה יוצב איש החינוך יהודה (גורי) פרוידיגר, סמנכ"ל קריית החינוך שעלבים ובעבר מזכ"ל תנועת הנוער "עזרא" ותושב פסגת זאב.

לדברי בכירים במפלגה, האיחוד מבשר על התקרבות בין הסיעות השונות שמרמז על הזירה הארצית. "מדובר ביריית הפתיחה לאיחוד הרשימות בבחירות הארציות עליהן עדיין דנים יושבי ראש המפלגות והשרים נפתלי בנט ואורי אריאל", נאמר לסרוגים.

בתוך כך, הושלם המהלך להדחתו של דב קלמנוביץ', אשר נבחר למועצה בבחירות האחרונות מטעם האיחוד הלאומי, ולאחרונה עבר לרשימת "מאוחדים" בראשות חבר מועצת העיר אריה קינג. במספר 2 ברשימה יעמוד יהונתן יוסף, נציג מפלגת "יחד" של אלי ישי, ואחריו במספר 3 קלמנוביץ'.

זירוז לחיבור הנחוץ בבחירות לכנסת

לאחר חתימת ההסכם בין הצדדים אמרה משה לסרוגים, כי "זו בשורה של ממש לעיר ירושלים ולציונות הדתית כולה. האחדות שאנו מציגים היום היא מחוייבת המציאות ותוכיח עצמה כבר ביום שלאחר הבחירות. אני משוכנעת שהחיבור בירושלים משמעותי מאוד ויהווה זרז לחיבור הנחוץ בבחירות לכנסת".

"ההרכב הנוכחי מחבר את הציונות הדתית הקלאסית לרשימה אחת ואין ספק שהחיבור עם האיחוד הלאומי משמעותי מאד גם להמשך הדרך", הוסיף גם מנכ"ל מפלגת הבית היהודי ניר אורבך. הוא ציין כי במפלגה עוסקים בהמשך גיבוש הרשימה ובצירוף דמויות מרכזיות "בכדי לחבר ציבורים נוספים ולהיות הרשימה החזקה והמשמעותית ביותר במערכת הבחירות בירושלים", דברי אורבך.

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר בירך על המהלך ואמר:" אנחנו באיחוד הלאומי עמלים למען אחדות הציונות הדתית והמחנה הלאומי כולו וירושלים היא אחת הערים החשובות ליישם זאת. אני שמח על כך שמצאנו את הדרך המשותפת לרוץ יחד ואני כולי תקווה כי זו רק ההתחלה באחדות הציונות הדתית הן ברמה המוניציפאלית והן ברמת הלאומית".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מפלגת הסרטנים של המדינה
אדם | 29-07-2018 19:25
כל מה שהם עושים מסכנים את קיום המדינה, כמו הקיצונים המתאבדים במצדה, וכמו המטורפים מחבורת מרד בר כוכבא שהביאו להרס ולהרג הישוב היהודי בארץ.
2
מביך
דן | 29-07-2018 19:44
איחוד שכל כולו פיצול ופלגנות ! אף רב משמעותי לא תומך בבית היהודי בירושלים
3
סמוטריץ עשית טעות
שרי | 29-07-2018 19:45
חבל מאוד סמוטריץ, אתה ימין בנט זה שמאל!! רע מאוד !!!!!!!!!
4
איחוד מתוך אהבה אחוה שלום לראות.
דבורה | 29-07-2018 19:50
הלוואי ותצליחו ומתוך כך יגיע האיחוד גם בין שתי המפלגות בכנסת ואם אפשר גם עם אלי ישי עוד יותר טוב.
5
יפה שאישה ראשונה
אני | 29-07-2018 23:19
לא רע ששמים אישה. כל הכבוד. בהצלחה לה בהצלחה להם.
6
חגית וגורי שילוב מנצח!
ירושלמי | 30-07-2018 0:29
בהצלחה רבה
7
דב קלמנוביץ' נבחר כנציג הבית היהודי,
רובי | 30-07-2018 10:43
והצליח להיסתכסך איתם...
8
משעשע, פרודינגר שייך לבית היהודי, הגיע למקום
שמואל | 30-07-2018 13:25
30 בפריימריז.