אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב לאו ב'כנס רבני ישראל': "יש לנו תורה אחת, ורבנות ראשית אחת!"

מאות רבנים משתתפים הערב בכנס נגד חוק הגיור המוצע של השר לשעבר משה ניסים. הרב הראשי, הרב דוד לאו אמר: "בכל הנושאים יש רשות אחת. רק פה, כשרות, גיור, הכל הפקר?"

"יש לנו תורה אחת, ורבנות ראשית אחת!"
  הרבנים ב"כנס רבני ישראל"

מאות רבנים משתתפים הערב (ד') בכנס נגד רפורמת הגיור של השר לשעבר משה ניסים. בין הדוברים הרבנים הראשיים לישראל בעבר ובהווה, רבני הציונות הדתית, דיינים ופוסקים.

הראש״ל הרב יצחק יוסף התייחס למאבק מול הרפורמים: ״יש רבנים שחושבים שאנחנו עדיין נמצאים בגלות. יש להם מחשבה גלותית. אומרים שיש מתווה אז צריך לנצל את ההזדמנות כי אחרת בגצ יכיר הרפורמים. זו גישה גלותית".

הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הזכיר את אביו של השר משה ניסים, הראשון לציון הרב יצחק ניסים זצ"ל ואמר: "אין לי ספק בכנות כוונותיו של בנו, משה ניסים. בוודאי הרצון טוב, רק אנחנו לא מסכימים לתוצאה. הרב ניסים זצ"ל, נשא דברים בכנס בשנת תשכ"א של רבני ישראל. שם דיבר על "האווירה העכורה" כנגד רבני ישראל. דבריו נאמרו הרבה לפני שהומצא מושג "ההדתה", כנגד הצימאון של עם ישראל למסורת ולדבר ה'."

הרב דוד לאו בכנס רבני ישראל

הרב לאו דיבר גם על היחס השונה שמקבלים שירותי הדת בישראל: "בכל הנושאים האחרים מבינים כל תושבי מדינת ישראל שצריך להיות רשות אחת אחראית. ורק כאן הכל הפקר? בכל הנושאים יש רשות אחת. רק פה, כשרות, גיור, הכל הפקר? כל הרוצה ליטול את השם יבוא ויטול? יש לנו תורה אחת, ורבנות ראשית אחת!. יש לנו תורה אחת, מנהגים שונים, אך הבסיס אחד, צריך לשמור על המסורת, לשמור על עם אחד גיור אחד כשרות אחת ותורה אחת!"

הרב ישראל מאיר לאו בכנס רבני ישראל

הרבנות תהיה רמטכ"ל בלי חיילים

אביו, הרב הראשי לשעבר הרב ישראל מאיר לאו התריע: "הרבנות הראשית תישאר כמו רמטכ"ל בלי חיילים, גנרל בלי לוחמים. זה יכול להצליח?"

עוד הוסיף: בדברים ששיכים לכבוד שמיים – "ונצבת על הצור", תעמוד איתך כמו צור חלמיש. אל תיסוג, אל תיכנע, תילחם על האמת, אמת התורה. מה ששייך לתורת ישראל – זה הבסיס, ועליו נלחמים. לא קל להיות רב בישראל, ותאמינו לי, להיות רב ראשי לישראל זה לא קל. להיות יהודי קשה, להיות רב קשה שבעתיים, להיות חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל קשה פי שבעים ושבעה."

הרב טאו בנאום נדיר

נשיא ישיבת הר המור, שבאופן נדיר, נשא נאום פומבי אמר: "נתבקשתי ע"י המארגנים לקרוא את מאמרו של הרצי"ה, שהוזכר מקודם. הדברים נצרכו גם לדור הזה. נאמרו בשנת תשכ"א, בכינוס של מאות רבני ישראל. הנושא היה הניסיון של גורמים חילוניים להשתלט על הרבנות הראשית, להתערב בבחירתה, ולהתערב בהוראותיה. הדברים חוזרים גם עכשיו, שיש ניסיון מכיוון חילוני לכופף את הרבנות הראשית, ובדרכי פוליטיקה ודמגוגיה לשנות את הרבנות ואת התורה."

הרב צבי טאו בכנס

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
אמרת "כינוס נגד.." אמרת הרב טאו
יהודה | 18-07-2018 20:00
חבל נגד לימוד תנך של הגוש נגד בנט נגד כשרות צהר נגד כנס האחדות של רבני ציונות דתית נגד גיור של יצחק ניסים נגד הכל..
תורה 1 כי היא מוצלחית. רבנות עדיף...כי היא...
אנחנו יודעים... | 19-07-2018 13:31
ענ
חצוף מבזה תלמידי חכמים!! הכינוס הוא לא נגד...
מני | 19-07-2018 0:40
הוא בעד הרבנות הראשית!! חיזוק הרבנות הראשית!! אגב, הרב טאו הוא נגד עוד דברים שלא כתבת: הוא נגד החמס, נגד הרפורמים, נגד רצח, נגד גניבות, נגד נסיעה בשבת ועוד ועוד... אני מקווה שגם אתה נגד הדברים הנל... לא תמיד רע להיות נגד! תפסיק להיות נגד הרב טאו!
2
בגלל רבני הר המור הרב הראשי הוא חרדי
ולא ציוני | 18-07-2018 20:02
לא שכחנו את ההתנגדות של הר המור למועמד ציוני לרב ראשי, ולכן קבלנו רבנות חרדית. ואפשר לחשוב שהחרדים בגלל זה יתמכו בהר המור
לא היה מועמד דתי לאומי, היה מועמד רפורמי
mch | 25-07-2018 7:35
חלק מהנקראים דתיים לאומיים הם רפורמים במסווה
3
הרבנות לא רוצה לתקן ליקויים
ואח"כ מתלוננת | 18-07-2018 20:04
כולם יודעים על הליקויים במערך הכשרות. ובכל פעם הרבנות אומרת נתקן, ולא מתקנת. למה אף אחד לא אמר כלום למערך של כושרות? פתאום עכשיו אומרים שיש רבנות אחת?
הרבנות מתקנת- ניתוק משגיח מושגח ועוד
אלעד | 18-07-2018 20:45
מי מפריע להם בפעילות בין חברי הכנסת ידוע לכולם
4
ל1 ו2
מישהו | 18-07-2018 20:30
ל1- כל הרשימה שהבאת זה ארגונים ואנשים שעושים מה שבא להם ונגד התורה. ברור שצריך להתנגד למי שמקלקל והורס. ל2- כדאי להפסיק לחשוב במושגים של דתי לאומי וחרדי כי תכלס זה לא ההבדל העיקרי. אם ניתן כל אחד שירצה להבחר רק בגלל שיש לו כיפה סרוגה וזה כבוד למגזר אז אפשר לשים חצי חילוני בתור רב ראשי. הרבנים החרדים האלה על אף היותם חרדים טובים פי כמה מהרב סתיו ואין שום סיבה לתת לו להיות על פניהם. והדברים מחריפים כמדברים על הרב סתיו שרצה להיות רב ראשי רק כדי להחריב את הרבנות הראשית וכשלא הצליח לו הלך להמשיך להרוס מבחוץ
5
ישר כח לרבני ישראל על עמידתם האיתנה
שלומי | 18-07-2018 20:48
שלא חתים מפני איש
6
אבל בית אל יש 2.....
חיים מלכה | 18-07-2018 21:55
אחד לרב מלמד ואחד לרב אבינר שיא האחדות והם עוד מדברים על אחדות לפני שהרב מלמד רץ לאחד את כול העולם שיתחיל קודם לתקן את האחדות בבית אל הוא יודע טוב למה אין אחדות
7
הרב טאו נגד תופעות של רפורמה שקיימים בציבור
ששון | 18-07-2018 22:18
ה
8
למה נשים שאינן נשואות לרבנים לא יכלו להשתתף ?
שאלה | 18-07-2018 22:22
זה חוקי? היה פרסום בעלוני שבת שזה לנשים. בלי הגבלה כלשהי.
שקר וכזב. סתם הוצאת לעז בכל מה שקשור להר המור
.. | 19-07-2018 14:20
הייתה עזרת נשים פתוחה לכולם. הייתי שם והיו שם הרבה בנות לא נשואות...
9
הגאון הרב ליאור שליט"א נכח בכנס?
ברק | 18-07-2018 22:58
.
כן. הוא גם דיבר בכנס
.. | 19-07-2018 14:21
.
10
הרבנות הראשית
יהודי | 18-07-2018 23:06
למה להשמיץ... אפשר גם לומר שמדובר בכנס בעד שמירה על הזהות היהודית על ידי הגוף המרכזי אשר אמון על הזהות היהודית של עמנו והוא נקרא הרבנות הראשית אותה הקים הרב קוק זצל.. ואינו מאפשר התבוללות והכחדת העם היהודי... אין כאן הרבה בעד...
11
ישר כח עצום למארגנים
גדי | 18-07-2018 23:18
מופע של אחדות וקדושה.
12
די להשמצות
יצחק | 19-07-2018 0:11
הרבנות הראשית הזמינה את צוהר לעלות את כל הבעיות שיש ולנסות לתקן ביחד וצהר לא הסכימו להיפגש איתם. אני מכיר את הרב דוד לאו אישית ממודעין. איש עניו שמוסר את נפשו על הכשרות כל חייו ורוב הזמן בלי קבלת תמורה. צהר משחירים את הרבנות במשך שנים. כמו שבצבא היה לי המון תלונות על פגמים ושחיתויות שיש בצבא ( וכל קצין מדרגת מגד ומעלה יודע את זה) אף אחד לא יתמוך בגוף מתחרה לצבא כמו למשל מדינת יהודה. ודבר אחרון די עם המגזריות בוחרים רב לפי הדעות שלו ולא לפי הכיפה שכל ראשו. ולצערי לא כל מי שסרוג או חרדי יש לו יראת שמים