אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שוטר חיפש במכנסי אזרחים; התיק נגדו נסגר. צפו בתיעוד

סרטון חדש מציג מעשים חמורים שביצע שוטר- בהם ביצוע חיפוש במקום ציבורי מתחת למכנסי אזרחים וזאת באיומי אקדח טייזר. למרות זאת, במחלקה לחקירות שוטרים הוחלט שלא לפתוח בחקירה כנגד השוטר

סרטון חדש שהועבר למחלקה לחקירות שוטרים מתעד מעשים חמורים נוספים שביצע שוטר ממשטרת בנימין כנגד אזרחים. על אף התיעוד הנחשף כעת בסרוגים הוחלט במח"ש שלא לפתוח בחקירה כנגד השוטר, וזאת למרות שהוגשו נגדו תלונות נוספות ואף וועדה במשטרה המליצה לפטרו. המלצה אשר בעקבותיה, עזב לאחרונה את המשטרה.

בתלונה שהוגשה לפני כשלושה חודשים, מתואר כי בקיץ אשתקד עצר השוטר רכב ובו שלושה נוסעים בכיכר מרכזית בבנימין. השוטר ביקש מהנוסעים תעודות זהות, אך עוד לפני שהספיקו למסור אותן לידיו הוא ביצע חיפוש על גופם ובתוך הרכב. במהלך החיפוש הצטרפו אליו זוג שוטרים, ללא תגי זיהוי.

בתלונה נכתב כי לאחר שבחיפושים הללו לא נמצא דבר, ביקש השוטר לערוך על האזרחים חיפוש בהפשטה. משלא הסכימו לחיפוש המביך באמצע הרחוב, הוכנסו על ידיו לפי תור לרכב, שם ביצע את החיפוש תוך איומים באקדח טייזר שכוון לראשי האזרחים ולאזורים המוצנעים שלהם. בסרטון ניתן לשמוע את השוטר מאיים על האזרחים "אני אתן לך מכת חשמל".

לפי התלונה, רק לאחר שלא נמצא דבר גם בחיפוש הגופני הפולשני, נפנה השוטר לבדוק את זהויות הבחורים. כאמור, למרות כל זאת הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים שלא לפתוח בחקירה פלילית כנגד השוטר, אלא להעביר את התלונה למחלקת תלונות הציבור במשטרה.

בתגובה לכך, בשבוע שעבר הגיש עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו ערעור למח"ש על ההחלטה, בו פירט את חומרת האירוע ואת העבירות שביצע השוטר. בערעור נכתב כי השוטר עבר הסמכה לשימוש באקדח טייזר, ולפיכך ידע כי הוא משתמש בטייזר בניגוד לנהלים. עוד נכתב כי "מדובר באיום לפגיעה קשה של מכת חשמל ואילוץ להשפיל את האזרח השפלה קשה שיש בה ביזוי מיני מובהק".

עוד מציין יאדו כי "לא הייתה שום הצדקה שיטורית או חקירתית סבירה לדרוש מבני האדם לחשוף בפני השוטר את איברי מינם.  מדובר בהשפלה על בסיס מיני שכן אין לה שום תירוץ שיטורי". עוד מזכיר יאדו שתלונה אחרת כנגד אותו שוטר "בגין הצצה למבושים של שלושה קטינים" התקבלה. בסוף הערעור טוען יאדו כי יש לפתוח כנגד השוטר בחקירה בגין עבירות איום ופגיעה מינית.

עו"ד יאדו מסר לסרוגים: "האירוע המתועד ממזג לתוכו השפלה מינית חסרת צורך עם בריונות בלתי חוקית בעליל, והכל בחסות המדים. אנו ערערנו על ההחלטה של מח"ש שלא להעמיד לדין ובמקביל אנו נוקטים בהליכים לבטל את ההחלטה של המדינה לממן לשוטר ייצוג משפטי בגין מעשים אלימים ומבזים אחרים שעשה".

נזכיר כי ארגון חוננו הגיש כנגד אותו שוטר תביעה אזרחית על ידי תשעה תובעים, בגין שלושה אירועים נוספים בהם הוא תועד מבצע עיכוב אלים, עיכובים וחיפושים בלתי חוקיים ברכב, וכן חיפוש על גופם של קטינים תוך שהוא מביט מתחת לתחתוניהם. בתביעה זו הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים כי היא תייצג ותגבה את השוטר.

ממח"ש נמסר לסרוגים: "מבדיקת מח"ש עולה כי המתלוננים סירבו להזדהות, התנגדו לחיפוש ולאחר בדיקה משטרתית התברר גם שאחד מהם הוא חב מעצר, בהליך אחר המתנהל בעניינו במשטרה. התלונה הוגשה 7 חודשים לאחר האירוע, ולאחר שנבחנה בקפידה, הוחלט להעבירה לבחינת היחידה לתלונות הציבור במשטרת ישראל על מנת שתיבחן התנהלות השוטרים במהלך החיפוש שביצעו. לאחרונה הוגש ערר על ההחלטה והוא ייבחן כמקובל".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
חיפש לקטינים מתחת לתחתונים? הוא סוטה! להעיף
דורון | 16-07-2018 21:19
מה זה לחפש לקטינים מתחת לתחתונים ולא בהליך מסודר במקום מסודר עפי נהלים? הוא שפוי? מה זה לאיים בטייזר לראש כדי לבצע בדיקה באברי המין? שם יש סיבה שיעצור ויקח לתחנה ואם לא הביתה! נשמע כמו שוטר סוטה ומושחת של מדינה אפריקאית
2
מענין אם השוטר ערב
צבי | 17-07-2018 9:03
לפי כתבה ניתן להבין שהכל נעשה נגד מתישבים יהודים בלבד?
3
מרגש
רפאל | 17-07-2018 14:09
אוי לשוטר כזה במשטרת ישראל טוב שלא היתה נקבה
4
אין כל פלא
דן | 23-07-2018 22:33
המשטרה כבר מזמן איבדה כל צלם אנושי ושמירה על ערכים כל שהם.
5
מה הבעיה?
עידו | 23-07-2018 22:35
הוא לא מתנחל? אז מה הבעיה? למשטרה יש דין אחד למתנחלים שזה פעולות אכזריות בלי שום הגיון, ולערבים אין דין בכלל, אותו שוטר באותו זמן של החיפושים שהוא ידע שלא ימצא כלום, יכל לעשות פעולות חשובות לביטחון המדינה.
6
שסמוטריץ יתנצל
גלעד | 23-07-2018 22:36
הוא אמר שהם אפסים, עכשיו אנחנו רואים שזה הרבה יותר גרוע.... סמוטריץ, תחזור בך....
7
דג מסריח מהראש
ראובן | 23-07-2018 22:39
כשיש לנו את אלשיך וריטמן, השוטר קיבל חינוך טוב, היו הרבה תלונות על השוטר הזה והמשטרה לא עשתה כלום [טוב, זה סהכ מתנחלים] השוטר הזה קיבל אור ירוק לכל יצריו, מסכן ששם הוא עבד.
8
לא יעזור
טוביה | 23-07-2018 22:40
לא יועיל שום דבר, ארגון שפועל ברוע לשם רוע זה מה שהוא מוציא, וזה מה שהוא משדר לעובדים שלו.