בהשגחה פרטית מגיבים: "הפעילות תיעשה כחוק"

ראש 'השגחה פרטית', אהרון ליבוביץ' הודף את דרישת ח"כ סמוטריץ' שנחשפה בסרוגים, לפתוח נגד הארגון בחקירה: "שהיה מקדיש עשירית מהזמן שהוא רודף אותנו, בנסיונות לתקן את הכשלים שיש ברבנות"

בהשגחה פרטית מגיבים: "הפעילות תיעשה כחוק"
  הרב ליבוביץ'. חותם על כתובה (צילום: גיא שרייבר)

ראש ארגון 'השגחה פרטית' אהרון ליבוביץ, הודף את דרישת חה"כ בצלאל סמוטריץ' שנחשפה בסרוגים, לפתוח בחקירה נגד הארגון, בשל מערך החופות החדש שהקימו, ואומר: "פעילות 'השגחה פרטית' תיעשה במסגרת החוק".

במכתב חריף ששיגר סמוטריץ' לפרקליט המדינה שי ניצן, נכתב כי "על פי פקודת הנישואין והגירושין החובה לרישום הנישואים מוטלת על בני הזוג כמו גם על מסדר הנישואין ומי שאינו דואג לכך דינו מאסר שנתיים". אולם נראה כי "ארגון "השגחה פרטית" מקים למעשה בימים אלה גוף שיעבור על החוק בזדון ואף קורא להפרת חוק לציבור הרחב".

ליבוביץ תקף את סמוטריץ', ואמר כי אם הוא "היה מקדיש עשירית מהזמן שהוא מוציא על רדיפת 'השגחה פרטית' – בנסיונות לתקן את העיוותים והכשלים שיש ברבנות הראשית לישראל, אולי כלל לא היה צורך בפעילות שלנו".

אך טענו כי מכיוון שסמוטריץ' בוחר להילחם עבור "שימור הבלעדיות של הרבנות", במקום לדבריהם, "להיאבק על איכות השירות שבוחריו מקבלים ממנה", ציינו בארגון כי "אין לנו ברירה אלא לאתגר את הרבנות מבחוץ ולהוביל לתיקון חברתי עמוק ומשמעותי".

המכתב ששוגר לפרקליט המדינה ונחשף בסרוגים

ליבוביץ נתן דוגמאות כמו "במאבק הכשרות שניהלנו בהצלחה", וכשהוא מבהיר כי "גם כאן פעילות 'השגחה פרטית' תיעשה במסגרת החוק, ותוביל למציאות טובה וראויה יותר עבור החברה בישראל".

https://www.facebook.com/Communitykashrut/videos/2164947833547458/

"שמח להוכיח בבית משפט את הלגיטימיות של הפעילות שלנו, ובינתיים – הציבור מוזמן להביע את דעתו בנידון ולתמוך בפרויקט ההדסטארט שנועד לאפשר לנו לפעול בתחום החופות", דברי הרב.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מי מפרנס אנדים משועממים ?
סתם תם. | 28-06-2018 16:18
פנסיה תקציבית ? טללחחחיחי
2
מישהו שלח את מפלגת כולנו להתנגד....
כשסמוטריץ' ניסה | 28-06-2018 21:47
ומה בדבר התקנות שעברו במועצת הרהר רק השבוע?
3
אהרן סאטמר ליבוביץ. מחריב הרבנות באיצטלה
דתי לאומי | 29-06-2018 17:58
להקיא.כיפה סרוגה כמו אלעזר שטרן
4
כן יירבו "ממזרים" בישראל!
ננזר | 07-08-2019 14:06
אני קורא לכל מסורבות הגט החילוניות-לשים פס על הדיינים-להמשיך בחייהן עם בני זוג חדשים-ואף להקים משפחות חדשות! רק הצפת המדינה באלפי ממזרים חדשים בכל שנה-תמוטט את המימסד הרבני! כן יירבו ממזרים בישראל!!!