אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בישיבת שעלבים עושים "שולם" עם המשטרה

לפני כשבועים חקרה המשטרה את ראש הכולל בישיבת שעלבים, הרב גדעון בנימין, בחשד להסתה במגרש החניה של הישיבה. אתמול הגיעו השוטרים ל"יום משטרה" של תצוגות תכלית של מספר יחידות. "יש חשיבות ליום הזה להחזרת האמון בין הנוער של הציונות הדתית לבין המשטרה" אומר מפקד מחוז השפלה.

בישיבת שעלבים עושים "שולם" עם המשטרה
  שוברים את הקרח עם המשטרה בשעלבים.

מאחים את הקרעים בין המשטרה לציונות הדתית.

לפני כשבועיים נחקר רב היישוב נוף איילון וראש הכולל בישיבת שעלבים, הרב גדעון בנימין, בשל חתימתו יחד עם עשרות רבנים נוספים על כרוז שפורסם לאחר הטבח בישיבת "מרכז הרב".

חקירתו של הרב התנהלה במגרש החניה של ישיבת שעלבים ונמשכה כארבעים שניות, בהן אמר הרב לשוטרים כי מדובר בחקירה פוליטית והוא אינו מוכן לקחת בה חלק.

אתמול (ג'), קיימו בישיבה התיכונית בשעלבים "יום משטרה" לאיחוי הקרעים בין הנוער הדתי-לאומי למשטרת ישראל.

היום המשטרתי כלל הדרכות עיוניות בנושאי תנועה וזיהוי פלילי בכיתות והצגת יכולות של המשטרה ביניהן מסוק משטרתי שחג מעל שמי הישיבה, יחידת הלוחמה בטרור, חבלה, זיהוי פלילי, תצוגה מורחבת של מג"ב מרכז, תנועה ותצוגות יכולת של כלבנים ופרשים.

מטרתו של היום הייתה "לשבור את הקרח" עם הציבור הציוני דתי, עורכת המשטרה פעולות שכאלו על-מנת להנמיך את החיץ שקם בין המשטרה לאוכלוסיה זאת בעקבות אירועי ההתנתקות, עמונה וחקירות רבנים מהגזר הדתי-לאומי.

מציגים לתלמידים את יכולות השוטרים

"יש חשיבות ליום הזה להחזרת האמון בין הנוער של הציונות הדתית לבין המשטרה", אומר תת-ניצב שמעון בן הרוש, מפקד מרחב השפלה ומוסיף: "אני מקווה שישבר הקרח וירדו המחיצות ונבין כעם אחד את מטרת משטרת ישראל".

מפקד מרחב השפלה גם קרא במהלך האירוע לתלמידי הישיבה ולבני הנוער, להצטרף לשורות המשטרה "הן במסגרת של שירות צבאי והן בגיוס אל תפקידי הליבה המשטרתיים וזאת במטרה לבנות יחד עם השוטרים האחרים חברה מלוכדת ודמוקרטית המסוגלת לעמוד באתגרים הרבים שמציבה לה המציאות הישראלית", דברי בן הרוש.

בהמשך דבריו סירב להתייחס לחקירות הרבנים מהציונות הדתית, "אני לא רוצה להתייחס לחקירות הרבנים. לא באנו לכאן היום אלא כדי לקרב לבבות בין המשטרה לבין הנוער הנפלא של הציונות הדתית". סיים בן הרוש והוסיף כי הוא מקווה שהציבור הציוני-דתי "ידע להפריד בין האירועים הקיצוניים לבין עבודת המשטרה השגרתית".

ראש הישיבת התיכונית בשעלבים, הרב גרשון שחור, תקף בדבריו את התנהלות המשטרה במספר אירועים כמו עמונה ואמר כי על המשטרה להוקיע שוטרים שחרגו מתפקידם, "בשנים האחרונות עברנו הרבה מאבקים על ארץ ישראל דבר שגרם להרבה מהנוער שלנו להתעמת עם המשטרה.

"אנחנו עוד זוכרים את הסוסים מעמונה ואני מקווה שהמשטרה תדע להוקיע ו'לתת בראש' לאותם שוטרים שפעלו שלא כחוק עכשיו ששמנו את הדברים על השולחן אפשר לדבר ולדון באופן אמיתי."

"חייבים להתמודד עם המציאות אין לנו מדינה ומשטרה אחרת, הכוח של המשטרה ניתן לה מהמדינה שכוללת את בני הציונות הדתית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו