אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אפקט ירון אטיאס: עשרות זוגות חתמו על הסכם קדם

בעקבות אירועי השבועות האחרונים, התקיים אירוע החתמה על הסכמי קדם נישואין שערך ארגון יד לאישה מבית רשת אור תורה סטון. מנכ"לית הארגון: "ההסכם יצמצם באופן דרמטי את שיעור סרבנות הגט"

אפקט ירון אטיאס: עשרות זוגות חתמו על הסכם קדם

בשבועות האחרונים נחשף הציבור לתופעת סרבנות הגט סביב סיפורה של מזל דדון, אשר קיבלה לבסוף את הגט המיוחל מבעלה לשעבר ירון אטיאס, לאחר לחץ משפטי וציבורי שכלל סנקציות קשות ואף מאסר בפועל.

כחלק מהמאבק נגד סרבנות הגט ועל מנת למנוע את המקרים הבאים, אמש (רביעי) קיים ארגון 'יד לאישה' מבית רשת אור תורה סטון, מסיבת החתמה על הסכמי קדם נישואין ובשמו – "הנספח הישראלי לכתובה".

לאירוע הגיעו עשרות זוגות, נשואים ושאינם נשואים, להפגין אהבה נגד סרבנות גט. הזוגות ישבו עם הטוענות הרבניות ועורכות הדין של הארגון המייצג מסורבות גט ועגונות, וחתמו על ההסכם.

"הנספח הישראלי לכתובה", מהווה הסכם קדם נישואין שמטרתו להוות כלי נגד סרבנות גט. ההסכם גובש על בסיס ניסיונן של הטוענות הרבניות ועורכות הדין של הארגון, שבמשך שנות פעילותן הרבות ייצגו נשים במאות תיקים של סרבנות גט, במטרה שהסכמים אלה יהפכו לנורמה, ובכך יביאו לירידה דרמטית במספר מסורבות ומסורבי הגט.

פרופ' חנה קהת ובעלה ברוך, אשר הגיעו לאירוע וחתמו יחד על ההסכם, אמרו: "כשאנחנו התחתנו לא היה הסכם כזה ובטוח לא מודעות. זו הייתה הזדמנות של ממש בשבילנו לבוא ולחתום, בדיוק כמו שאנו דורשים את זה מכל ילד וילדה שלנו שכבר יודעים שלא מתחתנים בלי הסכם קדם נישואין. אנחנו מקווים שמעכשיו זה יהפוך להיות עניין שבשגרה, שכל זוג שמתחתן יחתום על זה, בדיוק כמו שחותמים על הכתובה מתחת לחופה".

יוני ולימור ריסקין שבאו לחתום על ההסכם אחרי 22 שנות נישואין, סיפרו: "לא חשבנו על זה עד עכשיו, אבל ברגע שלאחרונה עלה למודעות עניין סרבנות הגט, החלטנו לחתום. הרגשנו שאנו חייבים לעשות את זה גם בשביל דור העתיד, ושלחנו עכשיו את התמונות ממעמד החתימה לילדים שלנו שישאלו מה זה, שידעו ושזה יהפוך להיות חלק מהנורמה".

מנכ"לית ארגון 'יד לאישה', פנינה עומר, אשר הגיעה גם היא לאירוע יחד עם בעלה כדי לחתום על ההסכם החדש, אמרה: "יש לנו את הכוח לשנות את המציאות ולצמצם באופן דרמטי את שיעורי סרבנות הגט באוכלוסייה. הנספח הישראלי לכתובה, הוא הסכם נישואים שמונע סרבנות גט ויש לנו חובה להנגיש אותו לכל זוג שמתחתן כדת משה וישראל עד שיהפוך לחלק מטקס הנישואים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חשוב מאוד
איך חותמים ואיפה? | 14-06-2018 17:14
איך חותמים ואיפה?
2
לעשות כל שאפשר כדי
לגוון | 17-06-2018 4:27
שאנשים ובעיקר נשים תוכלנה להתגרש כל שני וחמישי ברגע שרק ימצאו בן זוג אחר תוך 24 שעות יוכלו להינתק סופית מבן הזוג 'לשעבר'...