דיווח: סוריה מחזקת את ההגנה בגבול עם ישראל

מפקד בכוחות הצבא הסורי אמר כי סוריה החליטה לתגבר את מערכות ההגנה בגבול עם ישראל, כדי למנוע תקיפה ישראלית נוספת במדינה. לדברי הנשיא אסד, "זו הדרך היחידה לעצור את התקיפות"

דיווח: סוריה מחזקת את ההגנה בגבול עם ישראל
  מערכת ההגנה האווירית מתחזקת. אזור הגבול בין סוריה וישראל (צילום: באסל עווידאת\פלאש 90)

סוריה נגד ישראל: מפקד בכיר בצבאו של משטר אסד אמר הערב (שלישי) כי צבא סוריה החליט לתגבר את מערך ההגנה האווירי שלו סמוך לגבול עם ישראל באזור רמת הגולן.

על פי הדיווח ברשת רויטרס, בסוריה מתכננים להציב באזור מערכות הגנה מסוג "פנציר S1", שסופקו על ידי רוסיה. מערכות נוספות יוצבו בדרום המדינה בימים הקרובים, זאת כדי למנוע תקיפות ישראליות נוספות בשטח המדינה.

דבריו של המפקד מחזקים את טענותיו של נשיא סוריה בשאר אסד מלפני שבועיים. בראיון לרשת RT הרוסית אמר כי הצבא ישפר את ההגנה באזורי הלחימה. "ישראל תוקפת אותנו – אבל אנחנו רק מתחזקים" טען. "אנחנו נשפר את מערכות ההגנה האוויריות שלנו. זאת הדרך היחידה לעצור את התקיפות הישראליות, וזה מה שאנחנו נעשה".

התקיפה הישראלית האחרונה בשטח סוריה התרחשה לפני כחודש, כתגובה לשיגור הרקטות של הכוחות האיראניים במדינה לעבר רמת הגולן. המתקפה, שכוונה כלפי מספר יעדים שונים בדרום המדינה, הוגדרה על ידי דובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס כ"הצלחה גדולה", כשלדבריו "פגענו משמעותית במטרות של כוח אל קודס ומשמרות המהפכה ברחבי סוריה"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
בע"ה תהיה הזדמנות לשחרר עוד חלקים מארץ ישראל
דוד | 14-06-2018 13:59
בקרוב מאוד