ההצעה 'חסרת התקדים' של נתניהו לאיראנים. צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון המיועד לעם האיראני ובו הוא מציע להם "הצעה חסרת תקדים", כך לדבריו. צפו בסרטון

ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו סרטון המיועד לעם האיראני ובו הוא מציע להם "הצעה חסרת תקדים", כך לדבריו.

בסרטון מציע נתניהו לאיראנים להוביל במדינתם מהלכים הקשורים למחזור מים ולמניעת אסונות אקולוגיים.

לדברי נתניהו, למידע להובלת התהליכים בנושאים שהציע, יוכלו האיראנים להיחשף באתר אינטרנט ייעודי שהוקם לשם כך.

"היום אני אציג הצעה חסרת תקדים לאיראן, המתקשרת למים", מאר נתניהו בפתח דבריו. "העם האיראני הוא קורבן למשטר אכזרי ודיקטטורי, שמונע מהם גישה חיונית למים. מסיבה זו אני רוצה לעזור להציל את חייהם של עשרות איראנים".

נתניהו ציין כי "על פי השירות המטאורולוגי באיראן, כמעט 96 אחוז משטחי איראן סובלים מבצורת. שר החקלאות לשעבר באיראן אמר כי 50 מיליון אזרחים עלולים להגיע למצב שבו יאלצו לעזוב את בתיהם בעקבות הנזק הסביבתי שנגרם. מיליוני ילדים איראניים סובלים כיום בגלל ההתנהלות הלקויה של הממשל האיראני, שגונב מהם משאבים חיוניים".

"לישראל גם יש אתגרים הקשורים למים, ואנחנו פיתחנו טכנולוגיות חדשניות כדי להתמודד עם הבעיות שלנו. בישראל ממחזרים כמעט 90 אחוז ממי השפכים- יותר מכל מדינה אחרת. בנוסף פיתחנו טכנולוגיית השקייה בטפטפות, המספקת לצמחים את הרכיבים הנדרשים לגידול".

"לישראל יש את היכולת למנוע אסון אקולוגי באיראן, ואני רוצה לשתף את המידע הזה עם העם האיראני. לצערי, איראן אוסרת על ישראלים לבקר במדינה, אז נצטרך למצוא דרכים יצירתיות כדי לשתף אתכם".

נתניהו חשף כי "אנחנו עומדים לפתוח אתר אינטרנט בפרסית, שיציג תיאור מפורט על דרכים שבהם אזרחי איראן יכולים למחזר את מי השפכים, ונראה לחקלאים איך הם יכולים להציל את שדותיהם ולספק למשפחותיהם מזון. המשטר האיראני צועק "מוות לישראל", ואנחנו צועקים בתגובה: "חיים לעם האיראני". האזרחים באיראן הם טובים והגונים, ולא מגיע להם להתמודד עם משטר אכזרי כל כך בעצמם. אנחנו איתכם. נסייע ככל האפשר כדי שמיליוני איראנים לא ייצטרכו לסבול. השנאה של המשטר באיראן לא יעצור את הכבוד והחברות בינינו ובין העם באיראן".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שאפו לבנימין נתניהו
אביאל אסף | 11-06-2018 8:53
אכן כולנו בני אדם הורים לילדים הפרסים הם אנשים חפצי חיים ואכן בעזרת הטכנולוגיה אפשר לעזור ולהעזר מעל המשטרים הרצחניים בכלל והאירני בפרט כל הכבוד לראש ממשלתנו שמוכיח את עצמו כל יום מחדש
2
אירן
בר | 12-06-2018 8:05
עכשיו הוא דואג לבצורת באירן! אצלינו מטפטף ביוני, המאגרים מתמלאים....