ביום בו כבר לא נהיה עם אחד

אין זה סוד שיש חילוקי דעות בדרישות הגיור, כמו שיש חילוקי דעות בכל נושא, - כתוצאה מזה יווצרו אנשים שלפי קהילה אחת הם יהודים ולפי קהילה אחרת הם גויים, כגון יהודים לפי קונסרבטיבים ורפורמים וגויים לפי האורטודוקסים

ביום בו כבר לא נהיה עם אחד
  (צילום: שאטרסטוק)

נפל דבר נורא בישראל, הדבר הכי נורא שיכול להיות: כבר לא נהיה עם אחד. נקווה שנצליח לבטל את רוע הגזירה, אבל זו הגזירה.

לצערנו, הרבה חטאים יש בעם ישראל, אך על כל פשעים תכסה אהבה. אך אם תיפול האהבה, הכל יפול. כידוע החורבן השני היה עקב קלקול באחדות ישראל, שנאת חינם.  ותופעה זו גם היתה קיימת בחורבן הראשון, כפי שמסביר החפץ חיים בהקדמה לספרו.

הרבה אירועים קשים עברו עלינו מאז קום המדינה, וגם לפניה. ובכל זאת, הצלחנו לשמור את אחדות האומה, שהיא הנכס הפנימי המעמיד את הכל.

לכן חורבן האחדות אינו פגם צדדי, אלא חורבן האומה. אך נקווה שנתגבר.

במה דברים אמורים? מתן סמכות לכל רב מכל קהילה לגייר. וכיוון שאין זה סוד שיש חילוקי דעות בדרישות הגיור, כמו שיש חילוקי דעות בכל נושא, – כתוצאה מזה יווצרו אנשים שלפי קהילה אחת הם יהודים ולפי קהילה אחרת הם גויים, כגון יהודים לפי קונסרבטיבים ורפורמים וגויים לפי האורטודוקסים. אין לשער איזה פילוג זה יביא לאומה. גם אין לשער איזה משבר נורא זה יביא לאדם שחשב שהתגייר כדת וכדין ופתאום יאמרו לו: לא לנו אתה, לא לנו.

נצטרך לנהל ספרי יוחסין באורח חוקי כלומר באמריקה, וכל אדם שיטען שהוא יהודי למטרת נישואים או לכל מטרה אחרת, יבדקו האם אכן כן הוא או לא.  ואין צורך לתאר כמה נורא יהיה מצב זה.

הרב אבינר (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

לכן יש  צורך לחזור על הראשונות: עם אחד! ארץ אחת! צבא אחד! גיור אחד!

היה גם צריך להיות רק כשרות אחת, ואף מזה אנו סובלים, כי זה פוסל את מזונו של זה וזה פוסל את מזונו של זה. אבל כיוון שלא על הלחם לבדו יחיה האדם, אפשר להמשיך לחיות כך.

אך לא כן הגדרת מיהו יהודי. חייבת להיות הגדרה אחת! והיא תיקבע על ידי הרבנות הראשית לישראל שהיא הנהגת התורה של האומה. היא ולא אחרת!

כדי להבין את סכנת החורבן והפירוד הגלומה בהצעת החוק החדשה, אין צורך להיות רב, אפילו אין צורך להיות דתי, – כל יהודי ישר ואחראי מבין זאת. וכך היה הקונסנסוס עד כה לגבי הסוגיא "מיהו יהודי", ובלי שום חקיקה, היה מובן מאיליו למנהיגי האומה, שיהודי הוא מי שיהודי על פי הלכה. כמובן לא הלכה קונסרבטיבית, ולא הלכה רפורמית, ולא הלכה פרטית, אלא הלכה של הרבנות הראשית לישראל.

אם, חס וחלילה, יתקבל חוק זה, יתחילו פה תעשיית גיורים ומסחר גיורים, וקניון הגיורים, בכל מחיר, קנה כבקשתך.

באשר ל"שד הדמוגרפי" של 400,000 גויים עולי רוסיה וסכנת התבוללת, יש כאן זיוף מספרים.

א. אין זה 400,000 אלא 350,000

ב. מתוכם רק מנשים יש בעיה כלומר 175,000.

ג. מתוכן הבעיה היא רק מרווקות מעל גיל 15 כלומר 31,000.

ד. רק 28% מעולות מרוסיה מתחתנות עם יהודים ולא עם גויים, כלומר 8,700.

ה. יש בארץ 641,000 רווקות יהודיות מעל גיל 15, אם כן  8700 זה 1.4%.  הרי שאין כאן שד דמוגרפי.

ו. בנוסף לכך 40% מהיורדים מן הארץ הם עולים מרוסיה.

וכבר תיארו לנו רבותינו את אותה טרגי-קומדיה של גיורים מזוייפים: "לעתיד לבא באין עובדי כוכבים ומתגיירים.  ומי מקבלינן מינייהו (וכי מקבלים מהם)?   והתניא: אין מקבלין גרים לימות המשיח.  כיוצא בו לא קבלו גרים לא בימי דוד ולא בימי שלמה?   אלא שנעשו גרים גרורים (מאיליהן מתגיירין, ואנן לא מקבלינן, דמשום גדולתן דישראל קא עבדי!  רש"י).  ומניחין תפילין בראשיהן, תפילין בזרועותיהם, ציצית בבגדיהם, מזוזה בפתחיהם.  כיון שרואין מלחמת גוג ומגוג, אומר להן: על מה באתם?  אומרים לו: על ד' ועל משיחו, שנאמר (תהילים ב, א): למה רגשו גוים ולאומים יהגו ריק.  וכל אחד מנתק מצותו והולך שנאמר (שם ג): יושב בשמים ישחק.  אמר רבי יצחק: אין לו להקב"ה שחוק אלא אותו היום בלבד" (עבודה זרה ג ב).

אם חוק זה חלילה יתקבל, זה מה שלבסוף יקרה.  לכן חובה מוסרית-לאומית גדולה לחסום גזירה רעה זו.

ומי כעמך ישראל, גוי אחד בארץ.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הרב אבינר
טופסי | 03-06-2018 21:44
לא קראת את הדוח. על הדוח חתומים הרב אריאל והרב דרוקמן
תבדוק שוב מי הודיע שביטל את חתימתו
יהודי | 03-06-2018 22:39
.
באושוויץ היינו ביחד. נישאר תמיד ביחד.
טוב להודות. | 03-06-2018 22:16
ולא יעזור לכמה עסקנים קטטנים.
2
עם אחד
יהודי | 03-06-2018 22:25
אנחנו עם אחד. חילונים, רפורמים, קונסרבטיבים. כל אחד על פי דרכו. אבל יש רק פלג אחד של פורשים מהיהדות הנאורה, פעם היו אלה הסיקריקים והיום אלה הקוסרבטיבים. אתם אלה שפורשים מכלל ישראל!! לכן - האחריות לכך היא רק שלכם. תנהלו ספרי יוחסין (זוכרים מי ניהלו ספרים כאלה בשנות ה 30 באירופה???), תרחיקו את עצמכם ככל שתרצו. אתם פלג זניח שדינו להיטמע ולהעלם.
יהודי שחי באשליות.
יפה יוסף | 14-09-2018 11:17
עם אחד רק כשהוא יהודי. ולא מתבולל.
3
זה כבר המצב היום, אל תתעלמו מכך.
נתי | 03-06-2018 22:36
4
חוסר דיוק במספרים
נן באמת | 04-06-2018 8:00
אפילו לדברי הרב אבינר, החלוקה בין נשים רוסיות לרוסים אומרת בעצם שמבחינה הלכתית אכפת לנו רק מהנשים הרוסיות שמתחתנות עם גברים יהודיים? נכון שהילד יהיה גוי, אבל לרגע חשבתי שגם לאישה יהודיה אסור להתחתן עם גוי! אפילו סתם, אתם יודעים.. כי זה לא טוב לה מבחינה הלכתית! לא תתחתן בם! ואז חלוקה של רווקות בנות 15 ומעלה? נו באמת! כאילו הבעיה היא רק הרווקות כרגע בנקודת זמן אחת. מה עם הילדה הרוסיה בת 10? 5? או זו שרק נולדה? האם היא לא תגדל ותגיעה לבגרות ותחפש חתן ישראלי? כל מי שמעורה יודע, שהציבור הלא יהודי מתחיל להיטמע יותר ויותר. כבר אין מבטא, הבדלי התרבות זניחים ואפילו נותנים שמות ישראלים. הרבה פעמים אי אפשר להבדיל בין היהודיה לגויה. הכי קל לעצום עיניים לבעיה..
5
כיצד גיירו ב2000 השנה האחרונות ?
יהודי | 04-06-2018 8:33
ביד פולני גייר בקרקוב, ביד תימני גייר בצנעא, ביד קוצ'יני גייר בהודו, ביד הולנדי גייר באמסטרדם. איך הסתדרנו עד כה ?
מז"א איך גיירו? הגיור שם היה יותר חמור מהיום
... | 21-06-2018 14:01
ולא הייתה מדינה והיהודי היה בזוי, אף אחד לא רצה להתגייר
אתה רציני?
יוני | 05-06-2018 8:30
אז גם לא היה צבא ושלטון ולא דיברו עברית. אז גם לא היה אינטרנט. מוזמן לחזור לאז.
6
נכון.גיור חייב להיות כדת .גוי שהתגייר למראית
יפה יוסף | 14-09-2018 11:15
זה לא גיור ונשאר גוי .אסור להתבולל ולהכחיד את עם ישראל חו. אצל הקבה כתוב בדיוק מי הוא יהודי ויודע בדיוק כמה יהודים במדינת ישראל לכן מדינת ישראל יש לה זכות קיום ואם חו מתבוללים הארץ תהיה שממה כי היא שייכת רק ליהודים.