הרב עמאר לרבנים הסרוגים: "הטעו אתכם"

הרב הראשי לישראל לשעבר ורבה של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, יוצא במתקפה חריפה נגד טיוטת חוק הגיור שניסח שר המשפטים לשעבר משה נסים ומגדיר אותה ניסיון "לניתוק הרבנות מהמדינה"

הרב עמאר לרבנים הסרוגים: "הטעו אתכם"
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש90)

הרב הראשי לישראל לשעבר ורבה של ירושלים, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, יוצא במתקפה חריפה נגד טיוטת חוק הגיור שניסח שר המשפטים לשעבר משה נסים ומגדיר אותה ניסיון "לניתוק הרבנות מהמדינה".

נזכיר, כי מוקדם יותר (חמישי) הודיע הרב יעקב אריאל כי הוא מסיר את חתימתו מטיוטת חוק הגיור לאחר שגילה כי הוצגו בפניו נתונים שגויים.

על פי הדיווח באתר 'וואלה', במכתב ששיגר הרב עמאר לרבנים הרב יעקב אריאל והרב חיים דרוקמן, נכתב, בין היתר: "נדהמתי לראות את אותו דו"ח ההמלצות שיצא על ידי הוועדה לבחינה וגיבוש המלצות בישראל". הרב עמאר כתב כי "אם באתי לסכם תוכן המלצות האלו דרך קצרה, הרי שהם ממליצים לנתק את הגיור מן הרבנות ומן ההלכה, ולהקים מערך שיגייר גיור חברתי ממלכתי על פי רוחם של שוללי ההלכה, ושכחו או התעלמו מהידיעה הברורה שגיור, הוא מונח הלכתי תורני טהור".

הרב עמאר מתח ביקורת גם על מחבר הטיוטא, משה ניסים ואמר כי הוא "בטוח שלא אצבעות ידיו כתבו דו"ח זה, ואם הצטרף או חתם בוודאי שהוטעה בטעויות גדולות מאד".

בהתייחסו לחתימתם של הרב דרוקמן והרב אריאל, כתב הרב עמאר: "בוודאי שלא עולה בדעתי אפילו במחשבה שמעלת כבוד תורתכם מסכימים למסקנות אלו, שהן כל כך לא נכונות שבדו"ח הזה, ומתוך שאני מכירכם הדק היטב היטב רבות בשנים, בטוחני שיש כאן טעות, או הטעיה רבתי, ואין לי ספק בזה".

"אנה אנו הולכים", כתב הרב עמאר בסוף מכתבו והסהיר כי "לא רק עקירת הגיור מן הרבנות יש כאן, אלא חוששני מאד שזה יסוד לניתוק הרבנות מהמדינה חס וחלילה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו