אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקצונה הבכירה של הרבנות הצבאית יוצאת לשטח

השבוע התקיים מפגש ויום עיון לכלל הקצינים הבכירים של הרבנות הצבאית בראשות הרב הראשי לצה״ל, תא״ל הרב איל קרים, בגוש עציון, בקרית ארבע ובמערת המכפלה

הקצונה הבכירה של הרבנות הצבאית יוצאת לשטח
  בכרם אריאל בקרית ארבע (צילום: דובר צה"ל)

השבוע התקיים מפגש ויום עיון לכלל הקצינים הבכירים של הרבנות הצבאית בראשות הרב הראשי לצה״ל, תא״ל הרב איל קרים.

אנשי הרבנות הצבאית החלו את היום בסיור במכון צומ"ת באלון שבות, ולמדו על מורשתו ההלכתית והערכית של הרב ישראל רוזן ז"ל.

במכון שמעו הקצינים שיחה מפי הרבנית שלומית רוזן, אשתו של הרב רוזן, שהיא גם ביתו של סא״ל נתן גרדי ז״ל, מייסד "השירות הדתי" שקדם לרבנות הצבאית בימי קום המדינה.

במכון צומת (דובר צה"ל)

במערת המכפלה (דובר צה"ל)

״תמיד עבדנו בשיתוף פעולה עם המכון״ מספר רמ״ח הרבנות הצבאית, אל״ם חגי ולוסקי, ״לרבנות הצבאית תמיד יש דרישות למצוא טכנולוגיה שתעזור לשמור על ההלכה עבור החיילים בשבת – והרב רוזן ז״ל תמיד נרתם ונתן את המענה המיטבי. אין ספק שמדובר באדם מסור ומיוחד במינו״.

לאחר מכן, נסעו הקצינים לסיור ביישוב היהודי בחברון בהדרכת עזרי רקנטי, ביקרו ביקב אריאל ביהודה של עמיחי אריאל, חבר כיתת הכוננות של הישוב, בו סיפר על חלקו בלחימה ב'ציר המתפללים' ואשר שכל לפני כשנתיים את ביתו הלל ז"ל בפיגוע רצחני בביתם.

״הפיגוע בציר המתפללים הינו אירוע טרגי ביותר ונוגע באופן אישי למספר מפקדים במטה,״ מספר רמ״ח הרבנות הצבאית, ״היה לנו חשוב להיות נוכחים, לזכור יום זה ולהנציח את הנופלים שלחמו בעוז ובגבורה בעיר האבות״.

לבסוף, הגיעו למערת המכפלה לתפילת מנחה. ״יום זה היה מעורר השראה״ מסכם הרמ״ח ״שמענו הרצאות על אנשים חזקים ומוערכים שפעלו ונתנו מחייהם עבור מדינתנו, עברנו על נושאים רבים הנוגעים בלב העשייה של הרבנות הצבאית ועם כוחות אלו שהתווספו אלינו נמשיך ונפעל לקידום העשייה של הרבנות הצבאית בצה״ל״.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שיזהרו לא להפצע
זהירות | 10-05-2018 21:13
מאד מסוכן בשטח. אפשר להפצע מהחרקים שיש בחסה.