רווקים? פייסבוק מתגייסת למצוא לכם שידוך

בשורה לרווקים: הרשת החברתית הפופולרית תשיק בקרוב אפליקציית הכרויות חדשה שתפעל למצוא לכם שידוך. בחברה הודיעו שהאפליקציה נמצאת כעת בשלבי פיתוח, וההשקה צפויה בשנה הקרובה

רווקים? פייסבוק מתגייסת למצוא לכם שידוך
  שידוך בפייסבוק? אפליקציית ההיכרויות החדשה (צילום: עמוד הטוויטר של רשת CNN)

פייסבוק מתגייסת לעזור לרווקים: הרשת החברתית הפופולרית הודיעה כי תשיק בקרוב אפליקציית הכרויות חדשה, שתפעל להציע שידוך דרך האתר.

האפליקציה החדשהוצגה בכנס הטכנולוגיה F8 כחלק ממפגש היזמים של פייסבוק. "מאות מיליוני אנשים ברשת החברתית מוגדרים כרווקים" הסביר מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג. "אנחנו נציע להם שידוכים. כבר היום אלפי אנשים משתמשים בפייסבוק כדי להכיר אנשים חדשים, ואנחנו רוצים להפוך את החוויה הזו לבטוחה יותר".

צוקרברג הסביר כי אפליקציית ההיכרויות תפעל בנפרד מהרשת החברתית הקיימת. המשתמשים יוכלו לפתוח פרופיל מיוחד להיכרויות, אשר יהיה משויך לפרופיל אמיתי בפייסבוק- אך לא יציג את הסטטוסים והתמונות המועלים לחשבון הרגיל.

המשתמשים יוכלו לתקשר עם אנשים אחרים דרך האפליקציה, ולקבוע העדפות משלהם כמו גיל, אזור מגורים, ותחומי עניין משותפים. המשתמשים גם יוכלו לבחור לסנכרן את רשימות החברים שלהם בפייסבוק לפרופיל ההכרויות, ולראות אם יש להם חברים משותפים עם השידוכים האפשריים. "אנחנו רוצים לשים את האנשים במרכז" הסביר צוקרברג. "אני מקווה שהקשרים שייווצרו דרך האפליקציה שלנו יהיו ארוכים ומשמעותיים".

בחברה הסבירו כי האפליקציה תפעל גם למנוע מקרים של הטרדות מיניות דרך הרשת. באפליקציה יהיה ניתן לשלוח הודעות טקסט בלבד, כדי להימנע משליחת דברים לא ראויים, וכל משתמש יוכל לשלוח רק הודעה אחת לכל פרופיל אחר- אלא אם כן הצד השני יחליט להגיב. במידה ומישהו יפעל בכל זאת בצורה לא הולמת, יהיה אפשר לחסום את המשתמש, ולדווח על כך לפייסבוק.

בחברה הוסיפו כי משתמשים אשר לא יפעלו כראוי באפליקציית ההיכרויות עלולים להיחסם גם בחשבון הפייסבוק הרגיל שלהם. לטענתו של צוקרברג, "נושא הביטחון והפרטיות ברשת היה הדבר החשוב ביותר עבורנו בעיצוב האפליקציה".

בשלב הזה האפליקציה עדיין נמצאת בשלבי פיתוח, ותושק באופן רשמי במהלך השנה הקרובה. למרות חוסר הבהירות בנוגע להשקה, הודעת ההכרזה התקבלה בהתלהבות על ידי מבקרי הטקס. "זהו אחד הרגעים שבו אני באמת מתגאה במה שאני עושה" אמר צוקרברג בתום ההכרזה. "אני יודע שאנחנו משפיעים על חיי הציבור באופן חיובי. אנחנו מקווים שזה יעזור ליותר אנשים למצוא בני זוג".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע