מדרום ומצפון; ליברמן על האתגרים הביטחוניים של ישראל

שר הביטחון התייחס באירוע הרמת כוסית לרגל יום העצמאות עם פורום מטכ"ל לאיומים מול ישראל מצפון ומדרום: "כולם הופכים לחזית אחת נגדנו". פולי מרדכי: "יוטלו סנקציות נגד חברות שמשתפות פעולה עם חמאס"

2 חזיתות: ליברמן על האתגרים הביטחוניים של ישראל
  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון אביגדור ליברמן, אמר היום (שני) לחברי המטה הכללי של צה"ל, באירוע הרמת כוסית לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, סביב האירועים הביטחוניים מצפון ומדרום, כי חיזבאללה, סוריה ואיראן מגבשים מציאות חדשה של חזית אחת נגד מדינת ישראל.

ליברמן פתח ואמר כי בשנה האחרונה, "צה"ל הוכיח מעל ומעבר לכל ספק שהוא הצבא הטוב ביותר והמוסרי ביותר בעולם", זאת בתגובה ל"אתגרים מורכבים ולא סימטריים". שם לדבריו, המטה הכללי יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ואיפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע".

חזית הצפון מחייבת עליית מדרגה

יחד עם זאת, הוסיף ליברמן כי "מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשת"פ עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן- כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל". לטענתו, בחזית מצפון, זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות".

אולם הבהיר, כי "כפי שידענו לתת תשובות מוחצות עד היום, גם בדרום וגם בצפון, אני בטוח שנדע להיישיר מבט אל המציאות החדשה ולהתמודד עימה בנחישות ובעוצמה רבה. יש לנו את היכולות ומעל לכל את האמונה בצדקת הדרך ואת הדבקות במטרה. נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום.

בתוך כך, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, התייחס ב-דף הפייסבוק הרשמי של המתפ"ש בערבית, לפעולות שנוקט צה"ל בנסיון לסכל את הפגנות "צעדת השיבה" ברצועת עזה, שצפויות להיערך בפעם הרביעית ביום שישי הקרוב: "העברנו אזהרות והודעות לבעלי חברות ההסעים בעזה, בהן הם נדרשו לא לסייע להסעת פעילי חמאס ומפרי סדר אלימים להגיע לגדר הגבול ברצועת עזה.

"ביררנו ונודע לנו ש-14 חברות עזתיות סייעו להסעת פעילי החמאס ומפרי סדר, לכן כפי שהזהרנו, יוטלו סנקציות על בעלי החברות: הם ומעגל משפחותיהם לא יקבלו זכויות יתר ויבוטל כל קשר שלהם עם ישראל" הוסיף האלוף מרדכי.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע