אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

'לא התכוונתי': הגולשים זעמו, שוקן מחק את הציוץ

מו"ל עיתון 'הארץ' עמוס שוקן, עורר סערה ברשת בעקבות דברים שכתב לגולשת שמתחה בקורת על העיתון שלו. לאחר מספר שעות הסיר שוקן את הציוץ והעלה במקומו אחר שמתנער מהמשמעות שהגולשים ייחסו לו

'לא התכוונתי': הגולשים זעמו, שוקן מחק את הציוץ
  עמוס שוקן (צילום: פלאש90)

מו"ל עיתון 'הארץ' עמוס שוקן, עורר סערה ברשת בעקבות דברים שכתב לגולשת שמתחה בקורת על העיתון שלו. לאחר מספר שעות הסיר שוקן את הציוץ והעלה במקומו אחר שמתנער מהמשמעות שהגולשים ייחסו לו.

גולשת בשם רווית דהן כתבה לשוקן: "בזכות האידיאולוגיה שלי אתה יכול לחיות במדינה כמו מלך ולכתוב ולהפיץ את העיתון ההזוי שלך ללא מפריע".

"חוצפנית", הגיב לה שוקן. "המשפחה שלי הייתה בהנהגה הציונית כשאת עוד טיפסת על עצים" לאחר מכן הוסיף כי "'הארץ' בידי משפחת שוקן 83 שנים, הסתדרנו מצוין בלי האידאולוגיה שלך וגם נמשיך".

דבריו של שוקן לגולשת לפיהם 'טיפסת על עצים', נתפסו בעיני הגולשים כגזענות וזאת בעקבות מוצאה המזרחי של הגולשת. מלבד הגולשים, מי שתקף את שוקן היה גם שר הבטחון אביגדור ליברמן, שכתב לו: "עמוס שוקן, כנראה הגיע הזמן שאתה תרד מהאולימפוס ותפסיק להרעיל את החברה הישראלית".

כאמור, מספר שעות לאחר מכן מחק שוקן את הציוץ המקורי שכוון לדהן וכתב: "חברים, עם כל הכבוד אתם מייחסים לי מחשבה שאין לי, ואין לי מושג מה קוראי הארץ חושבים".בציוץ נוסף הוא כתב: "הציוץ המקורי שלי לא עסק במישהו מזרחי אלא במישהו בור לדעתי. הביטוי שהשתמשתי, כנראה בצורה לא מוצלחת כפי שהתברר, לא כוון למוצאה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
שוקן יישאר שוקן. גרמני שמנסה להתנגד ליהדותה של המדינה בעזרת המו״ל הנאצי שלו
י | 15-04-2018 17:47
2
למה מצטטים את החזיר שוקן ש''ט. הוא מעניין רק את הפלסטינים.
עמוס | 15-04-2018 17:57
האם הוא בכלל מזרע ישראל?
3
עיתון שמאלני שונא ישראל.
נפתלי | 15-04-2018 18:34
עמוס שוקן, באמת לא מודע לכך, שבעיתון שלו יש הרבה כתבים שמאלניים ומגעילים, שהם בעד הערבים ונגד היהודים, ושרוב הכתבות שלהם מסולפות ושקריות. האם הוא באמת לא מודע, שרוב העם מתעב אותו ואת העיתון השמאלני קיצוני שלו.
4
90 אחוז מהארץ -פרסומות של גופים אקדמאיים שמממנים את העיתון-תפתחו ותראו
לפתוח בחקירה דחוף!!! | 15-04-2018 22:04
עיתון לא מוסרי ולא יהודי.
5
מאיתנו הם
מאני | 18-04-2018 18:51
לשוקן הזכות לדעתיו ולפרסומן. עלינו להבין שיש כמותו יהודים רבים וחזקים ממנו שבצר להם מגדפים את עצמם ומנסים לקלף מעליהם את עורם ואת עורנו. חובתנו היא לקבלם בהבנה וברחמים כי את עצמם הם שונאים ולכך מזור מאת עצמם בלבד יוכלו למצוא. תפקידנו כאמור הוא לקבלם באהבה כי אחינו הם וכי חופש הביטוי יקר לנו מאד. נסו לבקרם במילותיהם ולא בהתלהמותם ונסו לחבקם ולא לפצעם.
6
גם שמאלני וגם גזען - כמה לא מפתיע.
אוראור | 19-04-2018 10:21
נו - והם עוד קוראים ל נ ו גזענים???............
7
לעמוס שוקן צריך היה כבר מזמן
אוראור | 08-06-2018 13:02
לנסות לעשות חוקן - והמבין יבין!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
8
אי יכולת הבעה
יהושע עסיס | 16-07-2018 11:25
אם עיתונאי לא יודע לכתוב כך שיבינו אותו שלא יכתוב. המושג לא הבינו אותי דברי הוצאו מהקשרם הוא מושג בנאלי פאטטי ומעורר גיחוך. אין מושג כזה לא הבינו אותי יש לא הבעתי את עצמי נכונה. אז . . .