אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מחירי הכשרות של צהר יותר יקרים מאשר הרבנות רעננה

יו"ר המועצה הדתית ברעננה אריה פרידמן, תוקף את יוזמת הכשרות "פיקוח מזון" של ארגון צהר וטוען כי ראשיה זורקים לחלל האוויר נתונים ללא בסיס. בתוך כך הרב ריסקין הוסיף את תמיכתו במערך הכשרותג

מחירי הכשרות של צהר יותר יקרים מאשר הרבנות רעננה
  אפשר לסמוך על רבנות רעננה. פרידמן (צילום: יח"צ)

יו"ר המועצה הדתית ברעננה אריה פרידמן, תוקף את יוזמת הכשרות "פיקוח מזון" של ארגון צהר וטוען כי ראשיה זורקים לחלל האוויר נתונים ללא בסיס.

פרדימן שנבחר לאחרונה מחדש לראש הבית היהודי ברעננה ויתמודד בבחירות למועצת העיר, כינה את מערך הכשרות החדש "בד"צ צהר" וטען כי מדובר במערך כשרות במתכונת המגזר החרדי.

לדבריו: "באמצעי התקשורת פורסמו הסיבות שגרמו לארגון צהר להקים את מערך פיקוח המזון. על פניו נראה כאילו ארגון "צהר" העתיק את דגם הכשרות של מערך הכשרות ברעננה אחת לאחת למעט נושא העלות לבתי העסק – המחירים שהם דורשים מבתי העסק יקרים הרבה יותר ממה שהמועצה הדתית רעננה גובה!"

פרידמן מונה את הישגי הרבנות ברעננה, בהם ניתוק הקשר בין המשגיח למושגח – "ברעננה – כול משגיחי מערך הכשרות הם עובדי המועצה הדתית ומקבלים את שכרם אך ורק ממנה! חובת הנאמנות של המשגיחים ברעננה היא לא לבית העסק כי אם לרב העיר, למועצה הדתית ולתושבי העיר בלבד!"

"לכול משגיח נקבעים שעות העבודה על פי ההסכם הקיבוצי ואין אפשרות לגבות עבור שעות חופפות." ואפילו מחיר ההשגחה זול יותר. "ברעננה – המחירים אותם משלמים בתי העסק נמוכים בהרבה מהמחירון שפרסם ארגון צהר".

הרב ריסקין: תומך ברפורמת הכשרות של צהר

בתוך כך מפרסם הרב שלמה ריסקין, ראש מוסדות אור תורה סטון ורב המועצה המקומית אפרת תמיכה במה שהוא מכנה "רפורמת הכשרות של ארגון רבני צהר"

בהודעה שפרסם הרב ריסקין הוא כותב: "ישר כוח לרבנים שנכנסים לתחום הכשרות. הפאר של היהדות ההלכתית הוא 'אלו ואלו דברי אלוקים חיים'".

עוד מוסיף כי "בהלכה אין ביטול לדעת המיעוט. מוכרחים להכניס את המיעוט בתוך הכלל, ורק אז תביא לשלום של תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם. מונופול עלול להביא לשחיתות, ואין דבר יותר מביש מזה. במיוחד טמונה הסכנה בעובדה כי המשגיחים שתחת הרבנות הראשית מקבלים את המשכורת משלהם מבעלי העסק עצמם, וזה עלול לפגום בטוהר הכשרות. אצל רבני צהר לא כך יקבלו המשגיחים את כספם, אלא מעמותה נפרדת ועצמאית באופן נקי ויעיל יותר".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
לאריה שלום
למר פרידמן | 14-03-2018 11:35
אני תושבת המרכז ומציעה לך לומר זאת לרב פוירשטיין שמתהלל בכשרות צוהר שהיא יותר זולה -
מאז שהרב מלמד כ,כ תומך בכשרות החדשה. מצווה לאכול משלהם דווקא.
טוב להודות. | 21-03-2018 23:10
טטטט
2
ברור שהרב ריסקין תומך ברפורמה...
ממ | 14-03-2018 17:06
ודל
3
אם הרב ריסקין תומך, סימן שזו לא כשרות טובה
אודי | 18-03-2018 15:51
עוד סיבה לא לאכול את כשרות צוהר
4
צוהר מסוכנים
משה נכמן | 25-03-2018 22:01
צוהר פוגעים פגחעה קשה ברבנות הראשית