תנועת הנוער אריאל פותחת סניף במגזר החרדי

תנועת הנוער אריאל פתחה סניף ראשון לבנות ביישוב הר שמואל מצפון לירושלים. "המעטפת התורנית – רוחנית שיש בתנועה ההולמת את הערכים שלנו ובראש ובראשונה בהיות הפעילות נפרדת לחלוטין"

תנועת הנוער אריאל פותחת סניף במגזר החרדי
  קריקטורה - תנועת אריאל

תנועת הנוער אריאל פתחה את הסניף הראשון שלה במגזר החרדי ביישוב הר שמואל מצפון לירושלים.

סניף הבנות הפועל בשכונה חרדית ומיועדת לחניכות בנות המקום, קיבל את ברכת הדיין הרב שלמה כהן, רב בית הכנסת 'אהבת ישראל' ורב הקהילה. זהו הסניף ה-124 של תנועת אריאל ברחבי הארץ.

כזכור תנועת הנוער אריאל קמה לפני יותר משלושים שנה, כפיצול מסניפי בני עקיבא שלא הסכימו להפרדה בין בנים לבנות. בינתיים התנועה גדלה וכעת היא פותחת את השורות גם לחילונים וגם לחרדים. גם פתיחת הסניף החרדי באה כנגזרת לחזונו של המזכ"ל החדש, דביר עמיאור המבקש לפתוח את התנועה לקהלים חדשים מהציבור החרדי והמסורתי.

מזכ"ל אריאל, דביר עמיאור מסר, כי "מדובר בצעד היסטורי בתולדותיו של העם היהודי. בו ילדים מרקעים שונים יפעלו, יתחנכו וייהנו תחת תנועה אחת הקוראת בשם ה' ומציבה כתנאי ייסוד, מוצק ובלתי ניתן לשינוי את הנאמנות לתורה. אחדות זו היא שתזכה אותנו במהרה לבניין אריאל!"

בתנועה, שוקדים בימים כחלק מהערכות לפתיחת סניף הבנים בשכונת הר שמואל, לאיתור מדריכים וקומונרים המתאימים לאוכלוסיית המקום. כאמור צוותי ההדרכה יעברו הכשרה וליווי צמוד מטעם הנהלת התנועה".

"למי שמתאים הסניף זה דבר מבורך וחשוב"

הרב שלמה כהן (באדיבות המצולם)

הרב שלמה כהן, רב הקהילה מסר, כי "אנחנו מאוד שמחים לקבל את תנועת הנוער אריאל לשכונה שלנו. מאוד חשוב לנו שהילדים שלנו יהיו עסוקים בדברים חשובים וקדושים בשעות אחר הצהריים, שעות הפנאי. אנחנו מאוד שמחים שהתנועה שיתפה פעולה ומצא שיח משותף לצרכים שלנו. ומודים לה על ההשקעה הגדולה במשאבים שלה".

עוד ציין הרב "מה שמתאים את תנועת אריאל לקהילתנו היא המעטפת התורנית – רוחנית שיש בתנועה ההולמת את הערכים שלנו ובראש ובראשונה בהיות הפעילות נפרדת לחלוטין. כאמור כמו שבבית כנסת יש סגנונות שונים ואנשים שונים, כך בשכונה ובבית כנסת שלנו יש אנשים שונים ולמי שמתאים הסניף זה דבר מבורך וחשוב. כאמור ישנה השגחה רוחנית מטעם הקהילה על הנעשה והנלמד בסניף".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
מאוד משמח
רחל | 08-03-2018 16:47
צריך לזכור שהמכנה המשותף של החרדים והדתיים הלאומיים עולה על המפריד