'פרובוקציה': רגב נגד המיצג האומנותי שהוצב בכיכר רבין

כשנה לאחר שהציב בכיכר רבין פסל מוזהב בדמותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האמן איתי זלאיט, הפתיע שוב כאשר במהלך הלילה הוא הציב שם מיצג אמנותי חדש; דגל ישראל שמט ליפול: "ישראל במצב ביניים"

'פרובוקציה': רגב נגד המיצג האומנותי שהוצב בכיכר רבין
  (צילום: מוטי קמחי, ynet)

כשנה לאחר שהציב בכיכר רבין פסל מוזהב בדמותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, האמן איתי זלאיט, הפתיע שוב כאשר במהלך הלילה הוא הציב שם מיצג אמנותי חדש; דגל ישראל שמט ליפול. לדברי זלאיט, מטרת המיצג היא להעביר את המסר שהמדינת ישראל נמצאת במצב ביניים.

"הפסל מבטא את מה שכולם מרגישים ואת המצב שבו המדינה נמצאת", הסביר האמן זלאיט שהגיע בשעת בוקר מוקדמת לכיכר ונעזר בחבריו להקמת המיצג. "הדגל נמצא בסוג של מצב ביניים, כולנו במצב ביניים והמדינה כולה נמצאת במצב ביניים".

פסל הזהב של נתניהו שהוצב לפני כשנה בכיכר רבין (צילום: מוטי קמחי, ynet)

מי שפחות התחברה, בלשון המעטה, למיצג היא שרת התרבות והספורט מירי רגב: "הדגל מט ליפול רק אצל חלקים מסוימים וקיצוניים בחברה שלא מוכנים לקבל את הכרעת הבוחר".

לטענת רגב, "זוהי פרובוקציה פוליטית זולה ומקוממת של חוגי שמאל בשוליים, שעבורם שלטון ימין הוא בבחינת יום אבל. בעוד בישראל כולה מניפים בגאון את הדגל, יש מי שבוחר להוריד אותו. על אפם ומיצגם, נמשיך לשאת בגאווה את הדגל ונעלה אותו על נס".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
יש כאלה שמוכרים את עם ישראל. ומאפשרים לאלפי חרדים שלא לומדים. להשתמט. וכל העול נופל על הישרים............
אכן נטוי-בסכנה | 05-03-2018 11:30
אכן. נטוי בסכנה. והדתי לאומי חלק מרכזי בפשע
2
מעניין הביטוי ״מה שכולם מרגישים״. מי זה כולם?
י | 05-03-2018 12:27
קבוצת מיעוט ששולטת על העם וטוענת שהם כולם