חרף החלטת בנט, אורי אריאל עצר משלחת לפולין

חרף הודעת השר בנט כי המסעות לפולין יימשכו כרגיל, שותפו למפלגה, השר אורי אריאל הודיע היום כי עצר משלחת של בנות שירות לאומי שהייתה אמורה לטוס בחודש הבא למסע במקום

חרף החלטת בנט, אורי אריאל עצר משלחת לפולין
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

חרף הודעת שר החינוך נפתלי בנט שהחליט אמש כי המסעות לפולין יימשכו כרגיל, שותפו למפלגה, השר אורי אריאל הודיע היום (ראשון) כי עצר משלחת של בנות שירות לאומי שהייתה אמורה לטוס בחודש הבא לסיור במקום.

בהודעה שהוציאו מלשכתו של אריאל, נכתב כי  "לאחר דברי ראש ממשלת פולין אתמול, הורה בצאת השבת השר אורי אריאל להקפיא את המשלחת של מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי עד להודעה חדשה", וכי לטענתם, "מדובר בצעד ראשון כנגד התבטאות ראש ממשלת פולין במישור המשלחות לפולין", בהמשך הגדילו לעשות וכתבו, זאת "לאחר ששר החינוך, נפתלי בנט החליט שלא לעצור את המשלחות לפולין".

לבסוף כתבו ש"אריאל הנו השר האחראי מתוקף תפקידו על מערך השירות הלאומי-אזרחי, שאמור היה להוציא משלחת ראשונה אי פעם לפולין".

"שקלתי זאת לעומק והחלטתי להמשיך את המסעות לפולין",  צייץ אמש בנט בחשבון הטוויטר שלו. לטענתו, "מטרת המסעות להנחיל את זכרון השואה והן, עובדתית, הכלי האפקטיבי ביותר לכך. ההכנות, הכרת חיי יהודי פולין, ומעל לכל, הביקור באושוויץ-בירקנאו – הם ללא תחליף."  על כן הוסיף, "לא נעניש את עצמנו בשל התנהלות ממשלת פולין".

"היו פושעים פולנים בזמן השואה- כפי שהיו גם פושעים יהודים"

ראש ממשלת פולין, מטאוש מורבייצקי, התייחס לחוק השנוי במחלוקת במהלך כנס הביטחון שנערך במינכן, וסיפק אמירה מקוממת במיוחד. העיתונאי הישראלי רונן ברגמן שאל אותון על מהות החוק, והביא את סיפורה של אמו ניצולת השואה.

"לאחר שהחוק חוקק, אני אחשב לפושע במדינה שלכם אם אספר את הסיפור שלה" טען. " מה המטרה? מה המסר שאתם מנסים להעביר לעולם? אתם גורמים לתגובה ההפוכה- ורק מושכים עוד תשומת לב לזוועות הללו".

בתגובה לדבריו, ראש הממשלה הפולני הבהיר כי מי שיאמר שהיו מחנות השמדה בפולין לא ייענש- אך מיד הוסיף: "אין ספק שהיו פושעים פולנים בזמן השואה- כפי שהיו גם פושעים יהודים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אין שום סיבה לנסיעות
אורי צודק | 18-02-2018 19:17
אפשר ללמוד הכל בארץ. אין שום סיבה לנסיעות המיותרות האלה. לא קשור אבל גם באומן אין מה לחפש.
2
מחרחרי ריב ומדון, מה הקשר הרי כאן מדובר במשרדים שונים אולי הכותרת הפוכה...
תמימוש | 18-02-2018 20:14
?????????????