חדש: סיוע למשתחררים בעלי צרכים מיוחדים

רשות השירות לאומי-אזרחי ועמותת גוונים השיקו מרכז הכוונה חדש וראשון מסוגו, אשר יספק מענה למשתחררים בעלי צרכים מיוחדים. המרכז יופעל על ידי בוגרי שירות בעצמם, שינסו לסייע בחיפוש לימודים ומציאת עבודה

חדש: סיוע למשתחררים בעלי צרכים מיוחדים
  מוקד לסיוע לבעלי מוגבליות. אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

רשות השירות הלאומי-אזרחי ועמותת גוונים השיקו בשדרות מרכז הכוונה חדש וראשון מסוגו, אשר נועד לתת מענה לצעירים עם צרכים מיוחדים המשתחררים מהשירות לאומי-אזרחי או צבאי, ולסייע להם בשלל תחומים.

המרכז החדש הוקם לאור העלייה המשמעותית במספר התקנים המוקצים עבור מתנדבי שירות לאומי עם צרכים מיוחדים, ומתוך מטרה לסייע ולהקל עליהם במציאת דרכם בפתחם של החיים האזרחיים, תוך שאיפה לייצר עבורם הזדמנויות לפעול ולהשפיע, לממש את הפוטנציאל הטמון בהם ולאפשר לחברה ליהנות מיכולותיהם ומכישוריהם.

"מרכז ההכוונה החדש המוקם לראשונה, נועד לתת מענה לכל הצעירים עם צרכים מיוחדים המתנדבים לשרת בשירות הלאומי-אזרחי ובשירות הצבאי, ולהנגיש עבורם את המידע עם תום השירות בצאתם לחיים האזרחיים העצמאיים, על מנת שישתלבו במהירות בהשכלה ובתעסוקה" אמר מנכ"ל רשות השירות לאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי, בהשקת המרכז. "יחד עם השר הממונה, ח"כ אורי אריאל, אנו רואים בפעולה זו זכות שהיא חובה ומקווים כי תסייע לרבים בדרכם, לאחר שתרמו לחברה ולמדינה באופן משמעותי ואיכותי".

היוזמה להקמת המרכז הגיעה לאחר שבשנה שעבר הרשות ערכה לראשונה יריד לבוגרי שירות לאומי-אזרחי עם צרכים מיוחדים, במסגרתו הוצגו להם אפשרויות רבות ללימודים ולתעסוקה לאחר סיום שירותם בשירות הלאומי. למרות הציפיות לשיעור השתתפות נמוך ביריד, הגיעו מאות רבות של בוגרי שירות לאומי ואף של בוגרי צבאי, אשר מצאו ביריד זה מענה שלא מצאו לפני כן בשום מקום אחר.

 מרכז ההכוונה הרשמי 'קול צעיר' יופעל בין השאר על ידי בוגרי שירות לאומי עם צרכים מיוחדים. עובדי המוקד יפעלו לסייע לצעירים ולהציג בפניהם את האפשרויות העומדות בפנים. במסגרת תפקידם העובדים במרכז יעזרו לצעירים במציאת ובהתאמת מקצוע לימודים ובכיוון למקומות תעסוקה נגישים, וכן ייתנו מידע על הזכויות ועל ההטבות הניתנות עם תום השירות ויפעלו לחבר בינם לבין גופים וחברות המציעים תעסוקה לצעירים עם צרכים מיוחדים.

בין הגופים אשר ייכללו במאגר המידע של המוקד נמנים משרדי ממשלה שונים, מוסדות להשכלה גבוהה, מכוני הכשרה מקצועית, מעסיקים מהמגזר הציבורי והפרטי ומרכזי תעסוקה לבעלי מוגבלויות מכל הארץ. בימים אלה פועלים ברשות על מנת להגדיל ככל הניתן את המאגר על ידי גופים וחברות אשר יציעו פתרונות ומענים לאותם הצעירים שיפנו למרכז.

היוזמה מתווספת לפעילויות נוספות המקודמות בימים אלה למען צעירים עם צרכים מיוחדים בשירות הלאומי-אזרחי, הכוללת תכניות מעטפת עשירות להכוונה תעסוקתית ומקצועית ופרויקטים להעצמה אישית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו