לפיד מעלה מחדש את חוק הגיוס: "לא רק לפראיירים"

מפלגת יש עתיד' תעלה מחדש ביום ראשון את 'חוק הגיוס' להצבעה בוועדת שרים לענייני חקיקה. "הגיוס לצה"ל הוא לכולם. לא רק לפראיירים שאין להם מפלגה בקואליציה", אמרו במפלגה • החוק לא צפוי לעבור

לפיד מעלה מחדש את חוק הגיוס: "לא רק לפראיירים"
  גפני וללפיד. בימים משותפים (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

מפלגת 'יש עתיד' הגישה מחדש את הצעת החוק שלה ל'שוויון בנטל' שתעלה ביום ראשון לוועדת שרים לחקיקה, אך היא לא צפויה לעבור. "הגיוס לצה"ל הוא לכולם. לא רק לפראיירים שאין להם מפלגה בקואליציה", אמרו במפלגה.

החוק הוא אותו חוק שעבר בממשלה הקודמת, בה הייתה שותפתה קואליציונית סיעת 'יש עתיד' בממשלת בממשלת בנט-לפיד.  לדבריהם, תמכו בו ראש הממשלה, שר הביטחון, שר החינוך ושרי הליכוד. כזכור, בג"צ גנז את הניסיון של הממשלה הנוכחית לביטול חוק הגיוס של יש עתיד והטיל על הכנסת לחוקק אותו מחדש.

מהמפלגה מסרו, "בנימין נתניהו לא יכול להמשיך להתחמק ולהתפתל, הגיוס לצה"ל הוא לכולם. לכולם. לא רק לפראיירים שאין להם מפלגה בקואליציה.  גמרנו להיות פראיירים. בג"ץ קבע, אין בישראל אזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב'. ממשלה לאומית אמיתית שמה את הגיוס לצה"ל בראש הרשימה. בראש סדר העדיפויות. החיילים שלנו יותר חשובים מהישרדות פוליטית."

בנוסף, הגיבו במפלגה על פרסום  טיוטת החוק שפרסמנו הבוקר, בה מקדמים המפלגות החרדיות את לימוד התורה כערך יסוד. "אם רוצים לדבר על ערכי יסוד – מה עם ערך היסוד של הגנה על המולדת? מה עם ערך היסוד שאומר שלא יכול להיות היו כאלה שיסכנו את חייהם, וכאלה שיסתתרו בישיבה? מה עם ערך היסוד שאומר שמפלגה פוליטית לא יכולה לסדר פטור מחובות יסודיות רק למצביעים שלה?" אמרו במפלגה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
צריך לבטל את גיוס החובה!
פתרון אחר | 01-02-2018 20:11
גיוס חובה מהווה אפלייה חמורה כאשר פוטרים ממנו ערבים חרדים ודתיות. במקום לריב צריך פשוט לגייס רק את מי שמעוניין ולשלם לו משכורת מלאה.
צריך לבטל גם את מס הכנסה!
צודק | 01-02-2018 22:01
מי שעובד קשה ומרוויח הרבה לא צריך לממן חינוך וסלילת כבישים בחינם למי שלא עובד. להפריט הכל - כבישי אגרה בתשלום. חינוך בתשלום מלא. אגרת ביטחון וכולי.