הרבנות מורה להפסיק את התפילות על הגשמים

גשמי הברכה של השבועות האחרונים, שיפרו את מצב המשקעים העונתיים, והרבנות משנה את הנחייתה הקודמת וקובעת כי שליח הציבור לא יגיד עוד את התפילה המיוחדת להורדת גשמים

הרבנות מורה להפסיק את התפילות על הגשמים
  גשמי הברכה בשבוע האחרון (יעקב לדרמן/פלאש90)

גשמי הברכה של השבועות האחרונים, שיפרו את מצב המשקעים העונתיים, והרבנות משנה את הנחייתה הקודמת בנושא תפילת הגשמים.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו מוציא הנחייה לציבור בעניין המשך אמירת תפילת הגשמים בעקבות ירידת הגשמים בעת האחרונה:

"ב"ה זכינו ושערי שמים נפתחו ולכן יש להבדיל בין תפילת שליח הציבור לבין תפילת היחיד. על שליח הציבור להפסיק לומר תפילת "ועננו". אבל היחיד רשאי להמשיך כל עוד צריכים לגשמים. וככל בקשה פרטית שניתן לאומרה בשומע תפילה.

אשר על כן, מכאן ואילך הציבור כבר לא יאמר את התפילה המיוחדת כנגד עצירת גשמים, ויכוונו בבקשתם בעת אמירת ברכת "ברך עלינו", והקב"ה ימשיך לשמוע לתפילותינו ויזכנו בגשמי ברכה."

93% מהממוצע העונתי

בסוף השבוע מסרה רשות המים: "ביממה האחרונה חלה תפנית, והגשמים של היממה האחרונה כן ירדו במקומות הנכונים ומיטיבים עם משק המים. יחד עם זאת, החוסרים עדיין עצומים (בשל רצף ארבעת השנים השחונות ומחציתו הראשונה של שנה זו – עד תחילת ינואר)."

ברשות מדווחים כי בשקלול ארצי מסתכמות כמויות המשקעים מתחילת העונה ועד כה בכ-93% ביחס לממוצע העונתי, וכ-50%-55% ביחס לכמות השנתית הכוללת. כך ש״גורל״ החורף הנוכחי תלוי בעיקר בגשמי חודש פברואר.

מפלס הכנרת עלה מאז יום ה׳ ועד מוצאי שבת ב-5.5 ס״מ ועומד על רום של 214.10- מ׳. עקב הזרימות החזקות בנהר הירדן המפלס צפוי להוסיף ולעלות גם ביממה הקרובה. נכון להיום הוא עדיין נמצא 1.1 מטרים מתחת לקו האדום התחתון וחסרים לכנרת מלאה 5.30 מטר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אבל הכנרת לא מלאה
היהודי | 28-01-2018 14:54
אולי נעשה תפילה חלקית שירד גשם רק מעל הכנרת?
2
עכשיו להפלל להורדת מחירי הדיור!
התפילות עזרו | 28-01-2018 16:20
ועם אפשר בבקשה גם להתפלל למזג אוויר נעים עד 25 מעלות ולחות נמוכה בחודשי הקיץ. תודב רבה!
3
אין ספק שהרב לאו עוסק בנושאים חשובים והשפעתו רבה מאד
חוני | 28-01-2018 17:32
אולי הגיע הזמן להסבה מקצועית? בדחן? ליצן?
4
הבקשה מזכירה לנו את הבדיחה הבאה:
ווסרמן | 05-03-2018 8:22
אשה אחת היתה לה בעיה בלידה בבית החולים, והבעל טרח והביא ליד חדרה אדמור מפורסם שיאמר תהלים כדי שתהיה לידה קלה. האדמו''ר אמר תהלים בבכיות עצומות, והנה לאחר חצי שעה בא הבעל בריצה לאדמו''ר ואמר מגיע מזל טוב, אשתי ילדה בן, ואדמו''ר לא שם לב והמשיך לומר תהלים ופתאום מופיע הבעל ואומר, מגיע עוד פעם מזל טוב. ואדמור ממשיך לומר תהלים ולא שמע את הבעל. אחר מספר דקות שוב מופיע הבעל ואומר מגיע מזל טוב כפול אשתי ילדה שלישיה וצועק לאדמו''ר ''סטופ תהלים רבי''!!, אין לי כח ליותר ילדים