נישואין בכל מחיר? הסכמי הממון המוזרים ביותר נחשפים

החל מקנס של חצי מיליון שקלים על בגידה ועד לאיסור ביקורים אצל החותנת • הסעיפים המוזרים ביותר בהסכמי ממון בין זוגות ישראליים נחשפים

הסכמי הממון המוזרים ביותר בישראל נחשפים
  (צילום: שטארסטוק)

הסכמי ממון או במובן הרחב יותר, הסכמי זוגיות כבר מזמן לא נוגעים רק לאופן חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה, אלא מאפשרים להבטיח מגוון רחב של הסדרים (מוזרים ככל שיהיו) בין בני הזוג לאחר הנישואין.

לאור המצב של מוסד הנישואין בשנים האחרונות, הסכמי הממון הפכו לאחרונה לפופולריים בקרב זוגות. במיוחד עבור כאלה שכבר נפגעו בעבר ורוצים להבטיח שפגיעות שחוו בנישואיהם הקודמים לא יחזרו על עצמם שוב. אך יחד עם כל הרצון למנוע אסונות יש הסכמים שקצת חצו את גבול הטעם הטוב.

בגידה יקרה וביקורים בהגבלה 

עו"ד טל מירון, ממשרד עורכי הדין 'מירון את סלמן', המנסחים מאות הסכמים בשנה. מספרים כי לאחרונה אישה מבוגרת שרצתה להבטיח כי בעלה הצעיר בעשור ממנה לא יבגוד בה, כפי שעשה בעלה לשעבר קבעה 'קנס' הגון על בגידה. על פי ההסכם, אם ייתפס הגבר בבגידה, הוא ייאלץ לשלם לה 'קנס' של לא פחות מ-חצי מיליון שקל.

במקרה אחר ביקש גבר אמיד שהתחתן עם אישה צעירה, לקבע את הבטחתה שלא להביא ילדים לעולם על ידי איבוד 1.5 מיליון ש"ח. במסגרת הסכם הממון שעליו חתמו השניים נקבע כי האישה תאבד את כל זכויותיה בדירה אותה רכש הבעל, ששוויה 1.5 מיליון שקלים – במידה ותתעקש להביא ילד לעולם חרף אי הסכמה מצידו.

אומנם עבור לא מעט זוגות הביקור אצל החמה גובל לעתים באי נעימות מסוים, אך זוג אחד החליט ללכת רחוק יותר. עו"ד מירון מספרת כי במקרה חריג נוסף בו נתקלה, הגבר לא יכול היה לשאת את הביקורים בבית החותנת ולכן החליט לעשות הסכם מסודר שיעשה סדר בעניין. מאחר שגם האישה לא סבלה את הוריו של הבעל – הבעל החליט לסדר 'מאזן אימה' מוזר לפיו, הביקורים בבית החותנת יוגבלו לשעתיים בשבועיים בלבד וכל חריגה מכך, תחייב את האישה לקיים 'ביקור עונשין' בבית הוריו של הבעל.

נסכם בברכת מזל טוב והצלחה לכל הזוגות, בתקווה לזוגיות בריאה יותר עם או בלי הסכמי ממון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ההסכם עם החותנת מצויין.לא מסתדרים
יפה יוסף | 22-01-2018 23:11
לא חייבים להדחף בכוח . העיקר שהזוג יחיה בשלום.