ישראל הייתה צריכה לשלם יותר על ההכרה בירושלים

נשיא ארצות הברית מגלה כי ישראל צפויה לשלם מחיר גדול במשא ומתן עם הפלסטינים תמורת הכרתו בירושלים כבירתה: "הורדנו מהשולחן את ירושלים, אבל ישראל הייתה צריכה לשלם יותר"

ישראל הייתה צריכה לשלם יותר על ההכרה בירושלים
  (צילום: אוליבר פיטוסי/ פלאש90)

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, משגר איום מפורש לעבר הרשות הפלסטינית ומזהיר כי אם הם לא ישובו לשולחן המשא ומתן עם ישראל הוא יקצץ באופן דרמטי בכספי הסיוע על סך מאות מליוני דולרים שהם מקבלים מארה"ב.

"למה שנשלם להם?"

"אנחנו משלמים לפלסטינים מאות מיליוני דולרים בכל שנה – ולא מקבלים שום הערכה או כבוד", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. "הם אפילו לא רוצים לדון על הסכם שלום עם ישראל שהיה צריך לקרות כבר מזמן".

בציוץ אחר כתב טראמפ: "הורדנו מהשולחן את ירושלים, החלק הקשה ביותר במשא ומתן, אבל ישראל, בשל כך, הייתה צריכה לשלם יותר. אבל אם הפלסטינים כבר לא מוכנים לדון בשלום, למה שנשלם להם את התשלומים המסיביים האלה בעתיד?".

דבריו של טראמפ הגיעו שעות ספורות אחרי דברים דומים שנאמרו על ידי שגרירתו באו"ם, ניק היילי, לפיהם אם ה"פלסטינים" לא ישובו לשולחן המשא ומתן עם ישראל – יופסק הסיוע לאונר"א – סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים.

"לא ניתן שיסחטו אותנו"

בתגובה לדברים מסרה חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, בהודעה לעיתונות: "זכויות הפלסטינים אינן למכירה. בהכרה בירושלים הכבושה כבירת ישראל, דונלד טראמפ לא רק הפר את החוק הבינלאומי, אלא גם הרס במו ידיו את הבסיס לשלום והלבין את הסיפוח הלא חוקי של העיר. לא ניתן שיסחטו אותנו. הנשיא טראמפ חיבל בניסיון שלנו להגיע לשלום, לחופש ולצדק. עכשיו הוא מעז להאשים את הפלסטינים בתוצאות המעשים הבלתי אחראיים שלו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רבות מחשבות בלב איש, עצת ה' - היא תקום!
דניאל | 03-01-2018 9:55
המפקד העליון של מעצמת מעצמות העל הכיר בירושלים, ורצה שנשלם לאויבינו. אבל אויבינו לא רוצים לקבל את המחיר. וה' הכביד את לב ראיס ולא שמעה אל ה-דונלד.
2
נכון . הפלאסטינים לא מעוניינים לשבת לדיון לשלום.
יפה יוסף | 15-05-2018 16:46
הם רק מנסים לגנוב זמן כי הם רוצים לקבל את כל הארץ. אבו מאזן פוחד שיהרגו אתו אם יסכים לפחות מזה.