עיריית גבעתיים אישרה: פתיחת מרכולים בשבת

עיריית בגבעתיים הצליחה לשנות הערב את חוק העזר העירוני שיאפשר להם לפתוח מרכולים בשבת. חברי סיעת הבית היהודי ונציגת הליכוד הדתייה הצביעו נגד החלטתו של ראש העיר

עיריית גבעתיים אישרה: פתיחת מרכולים בשבת

תוך מירוץ מול החקיקה בכנסת של חוק המרכולים ועל רקע צו המניעה שמנע את הדיון בשבוע שעבר, מועצת העיר גבעתיים אישרה הערב (ראשון) את חוק העזר העירוני שיאפשר לשמור על המרכולים בעיר.

כזכור, לפני כשבוע היה אמור להתקיים דיון במועצה במקביל לעליית חוק המרכולים בכנסת, אך המועצה קיבלה צו מניעה לדיון ואילו במקביל הפיליבאסטר של חברי האופוזיציה דחה את דיון חוק המרכולים בכנסת. הערב, שעות בודדות לפני הדיון בכנסת, הצליחו בעירייה להתגבר על צו המניעה ואישרו ברוב של X מול X את חוק המרכולים העירוני וזאת למרות התנגדות חברי הקואליציה מהבית היהודי והליכוד בעיר.

שבעה עשר אנשים חברים במועצה, בניהם: 5 השייכים לסיעת 'גבעתיים שלנו' של ראש העיר, מרץ- 3 נציגים, עבודה- 2 נציגים, הבית היהודי-2 נציגים ועוד נציגה אחת לליכוד ונציג אחד לגמלאים. באופוזיציה ישנה סיעה עצמאית נוספת המונה 3 נציגים, שככל הנראה לא יגיעו לישיבה כלל.

מתוך אחד עשר נציגים שהופיעו לישיבה, שלושה מהם התנגדו להחלטתו של ראש העיר: חברי סיעת הבית היהודי ונציגת הליכוד הדתייה בנוסף לשלושת חברי האופוזיציה שלא הגיעו, ועל כן נמנעו.

ויוי וולפסון, סגנית ראש עיריית גבעתיים, אמרה בעקבות אישור הדברים: "אני שמחה שהצלחנו לעשות את זה סוף סוף וצר לי מאד שהדיון הזה נגרר כל כך הרבה זמן. הניסיון של חברי קואליציה להלחם במועצה מבפנים וכנגד עמדת התושבים היה חצוף וטוב שמאחורינו. קראתי לראש העיר לפטר אותם אחרי שהוכיחו שנאמנותם לחברי מפלגתם בכנסת גבוהה יותר מאשר מחויבותם לתושבי גבעתיים שרוצים לחיות בעיר חופשית ונטולת כפייה דתית. נלחם בכל הכוח ובכל האמצעים על מנת לשמור על גבעתיים חופשית וכמוה על שאר ערי ישראל".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע