אראל סג"ל: "רינו צרור קורא לנתניהו 'ארדואן' ואת עירית לינור משעים"

שדר גל"צ אראל סג"ל מתח בקורת על ההחלטה להשעות את עירית לינור מגל"צ: "למה לרינו מותר לקרוא לנתניהו 'ארדואן'? בעיניי הדברים שלו ושל עירית נמצאים בתוך גבולות חופש הביטוי"

למה לרינו צרור מותר לקרוא לנתניהו 'ארדואן'?
  (צילום: יוטיוב/ הטלויזיה החינוכית)

שדר גלי צה"ל, אראל סג"ל, לא אהב, בלשון המעטה, את ההחלטה של מפקד גל"צ שמעון אלקבץ, להשעות את עירית לינור מהתחנה בעקבות דבריה החריפים נגד הנשיא ריבלין.

"אני חבר טוב של עירית, מאוד אוהב אותה, אנחנו עובדים ביחד והיא הודתה בטעות", הבהיר סג"ל בראיון לרדיו 103FM. "היא אמרה שהיא עומדת מאחורי תוכן הביקורת שלה על הנשיא, שדבריו היו בעיניה חמורים, אבל אמרה שהסגנון לא היה נכון. באותו ערב היא שלחה הודעות לדוברת הנשיא ולנשיא עם בקשה להתנצל והתכוונה להתנצל למחרת בשידור על הסגנון, שהיא מבינה שהיה פרוע, ולא על התוכן שעליו היא עומדת".

"מה יותר חמור, מה שאמר הנשיא, שקרא לצאת להפגנות, או מה שאמרה עירית לינור, שההשפעה שלה הרבה יותר קטנה משלו?", תהה סג"ל.


על חופש הביטוי בתחנה הצבאית אמר סג"ל: "אני תוהה למה לרינו צרור מותר לקרוא לנתניהו 'ארדואן' או 'מאפיוזי', ואני לא רוצה שיפגעו לו בחופש הביטוי. בעיניי הדברים של רינו וגם הדברים של עירית נמצאים בתוך גבולות חופש הביטוי. אני לא מתבטא כך ונוקט בשפה הולמת כלפי המבוקרים שלי, כולל המפכ"ל, הרמטכ"ל והצבא. בסיס קיומה של גלי צה"ל עומד על כך שהיא תחנת רדיו חופשית ששייכת לא לצבא ולרמטכ"ל, אלא למדינת ישראל".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
מותר כי ביבי מתנהג כמו ארדואן
למה לא? | 28-12-2017 15:27
את לינור לא היה צריך להשעות, אבל את גלי צהל היה צריך לסגור מזמן. יש מספיק תחנות רדיו. רדיו צבאיניש רק בדיקטטורות.
2
לסגור את גל צה"ל.
רפובליקת בננות | 28-12-2017 15:52
תחנה צבאית במימון המדינה המפרנסת כל מיני לא יוצלחים? בשביל מה זה טוב. שיתפרנסו בשוק החופשי לפי אמות מידה כלכליות! מי שיש לו ביקוש ימצא עבודה ומי שלא שיעשה הסבה מקצועית. קשקשנין בגרוש יש מספיק.
3
סגל לא למדת שחופש ביטוי של השמאל הוא הסתה מצד הימין
אדוה נוה | 28-12-2017 22:23
ידוע לכל כי לשמאל מותר לקלל. ליצור פוסטרים עם חבל על צוואר נתניהו וזה חופש ביטוי. אך כל דבר שהימין. עושה וקצת חורג מהכללים מוגדר מיד כסכנה והסתה
4
ריבלין זה ממש לא ביבי
ליאור | 28-12-2017 23:09
בטח לא בהשפעה שלו על החיים פה מבחינה כלכלית, מדינית, בטחונית וחברתית. ההשתלחות בריבלין לא היתה ביקורת לגיטימית. לא בסגנון ולא בהקשר של חופש ביטוי. העובדה היא שעירית רצתה להתנצל. לרינו מותר לקרוא לביבי ארדואן כי ביבי מתנהג ככה יום יום, חוק אחרי חוק. איך בכלל אתה משווה בינהם. אתה אונס את ההשוואה רק כדי להפוך את עירית לגיטימית.