משפחת סלומון זועמים: "הפוליטיקאים משחקים בנו"

בית הדין הצבאי הרשיע את המחבל שרצח שלושה מבני משפחת סלומון בעבירות רצח וניסיון רצח. למרות בקשת ליברמן, התביעה הצבאית לא ביקשה עונש מוות מכיוון שאינה יכולה לעשות זאת. בני המשפחה זועמים על ההחלטה

משפחת סלומון זועמים: "הפוליטיקאים משחקים בנו"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

למרות קריאתו של שר הביטחון לשופטים להפגין אומץ לב ולהטיל גזר דין מוות על המחבל שרצח את בני משפחת סלומון בנווה צוף, התביעה הצבאית כלל לא ביקשה זאת- מכיוון שאין באפשרותה לעשות זאת, ללא הנחייה מפורשת. בעקבות כך, זעמו בני משפחת סלומון על הפוליטיקאים: "מרגישים ששיחקו בנו"‎‏.

התביעה הצבאית לא ביקשה עונש מוות למחבל מחלמיש ולכן אין אפשרות לגזור את זה עליו. גם שר הביטחון ידע זאת עוד בטרם קרא הבוקר להטיל על הרוצח עונש מות, אולם זה לא מנע ממנו לפרסם הצהרה לתקשורת.

כל ההצהרות על עונש מוות- רק דיבורים

בעקבות כך, בני משפחת סלומון שנכחו במקום, מתחו ביקורת קשה כנגד המערכת הפוליטית ש'עושים עליהם סיבוב': "מרגישים ששיחקו בנו. ראש הממשלה ושר הביטחון הגיעו לשבעה ודיברו שוב ושוב על זה שידרשו עונש מוות. בפועל רק דיבורים. לא עשו כלום. הם לא באמת רוצים בזה".

"יש לנו בקשה לגזר דין מוות. הדבר נתון בידיו של שר הביטחון ליברמן. מה שבאמת הוא צריך לעשות זה להרים טלפון לפרקליט הצבאי הראשי, לעצור את המשפט ולבקש ממנו בצורה ברורה גזר דין מוות. זה בידיו".

בני המשפחה הדגישו, "ביקשנו את זה מההתחלה מהפרקליטות שאמרה שהיא לא ממליצה ואנחנו עדיין מבקשים".

אלעד, יוסף וחיה סלומון, שנרצחו בפיגוע ( ללא קרדיט)

'כשר הביטחון איני רשאי להנחות את השופטים להטיל עונש מוות'

ליברמן ניסה לגונן על דבריו ואמר לאחר המשפט: "ישראל היא מדינה מתוקנת. כפי ששרת המשפטים אינה יכולה להנחות את הפרקליטות ושופטי העליון מה לפסוק, כך אני כשר הביטחון איני רשאי להנחות השופטים והתובעים הצבאיים".

ליברמן חזר על קריאתו מהבוקר ואמר: "כיו״ר ישראל ביתנו וכאזרח המדינה אני קורא לשופטים להטיל על המחבל בן העוולה עונש מוות!"

המחבל הביע "אושר בל יתואר״

לבסוף, הרשיע בית המשפט הצבאי  את המחבל עומר אלעבד, שרצח בערב שבת, בחודש יולי האחרון את יוסף, חיה ואלעד סלומון זכרם לברכה ופצע את טובה סלומון, בביתם שבישוב חלמיש. אולם, לא גזר עליו עונש מוות, מכיוון שזו כאמור אפילו לא עלתה באפשרותם.

המחבל הורשע בכתב אישום חמור שכולל שלוש עבירות של גרימת מוות בכוונה (המקבילות לעבירת רצח), שתי עבירות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה, עבירת הסתה ועבירות נוספות. כשהתביעה הצבאית מבקשת ארבע מאסרי עולם וקנס כספי.

לדברי התובע, המחבל לא הביע חרטה בחקירתו אלא הביע ״אושר בל יתואר״ על הפיגוע ותוצאותיו.

בטרם התחיל שלב הטיעונים לעונש במשפטו של המחבל, אמר ליברמן כי הוא קורא לשופטים להפגין אומץ ולהטיל על המחבל גזר דין מוות. דם יהודי איננו הפקר! אין מקום למחבלים, גם לא בבתי הסוהר", דברי שר הביטחון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
במי הפוליטיקאים ל א משחקים????????? זה הרי ממש לא חדש
אוראור | 29-12-2017 10:45
לצערנו הרב - כמובן.