עצומה: להעמיד לדין את העיתונאי בן כספית

בעקבות דברים שכתב אודות התקרית בין חיילי צה"ל לפורעת הערבייה עהד תמימי, שסטרה לחייל צה"ל, נפתחה עצומה נגד העיתונאי בן כספית הקוראת להעמידו לדין משמעתי

עצומה: להעמיד לדין את העיתונאי בן כספית
  (צילום: Hadas Parush/Flash90)

בעקבות דברים שכתב אודות התקרית בין חיילי צה"ל לפורעת הערבייה עהד תמימי, שסטרה לחייל צה"ל, נפתחה עצומה נגד העיתונאי בן כספית הקוראת להעמידו לדין משמעתי.

בהסבר לעצומה שנפתחה באתר 'זזים בקהילה', הפונה אל ועדת האתיקה המקצועית של מועצת העיתונות, נכתב, בין היתר: "עיתונאי קורא לתג מחיר נגד נערות – עצרו את ההסתה. יש להעמיד את העיתונאי המסית בן כספית לדין משמעתי".

תיעוד התקרית כפי שרץ ברשת

לגבות מחיר בלי עדים ובלי מצלמות

כזכור, במאמר שפרסם באתר 'מעריב' התייחס כספית לדרך בה התנהג החייל שחטף סטירה מתמימי והבהיר כי כך הוא היה צריך לנהוג. בהמשך הוא כתב כי "במקרה של הנערות, את המחיר כדאי לגבות בהזדמנות אחרת, במחשכים, בלי עדים ומצלמות", משפט אשר הביא לפתיחת העצומה נגדו.

עוד נכתב בהסבר לעצומה כי "מעצרה של עהד תמימי סחט מעיתונאים ומאנשי ציבור הצהרות מטופשות, אלימות ומרושעות. העיתונאי בן כספית הגדיל לעשות, ופרסם את דברי ההסתה המחרידים הבאים: 'במקרה של הנערות, את המחיר כדאי לגבות בהזדמנות אחרת, במחשכים, בלי עדים ומצלמות'".

(צילום מסך מתוך אתר העצומה)

להעמיד אותו לדין מיד

תירוצים והכחשות לא יועילו לבן כספית", נכתב בהמשך. "זו קריאה ברורה לפגיעה אלימה ובלתי חוקית בילדה. אסור להשלים עם ההסתה המתמשכת הזו. אנו פונות/ים לוועדת האתיקה של מועצת העיתונות בדרישה להעמיד מיד לדין משמעתי את בן כספית!".

ראוי לציין כי על אף העצומה והטענות כי כספית קרא לפגוע בילדות, מקריאת דבריו המלאים לא עולה כי  זו אכן כוונתו: "בדיוק כמו בסיפור הנערות בנבי סלאח, איפוק בשלב הזה הוא הפתרון הטוב ביותר כדי לצאת מהסיטואציה ללא נזק. אפשר לאבד את העצבים ולהתפרע, מה שיוביל למהומת אדירים שממנה אף אחד לא ייצא טוב, ואפשר לנסות להכיל את המצב כי אין אלטרנטיבות טובות ממנו. במקרה של הנערות, את המחיר כדאי לגבות בהזדמנות אחרת, במחשכים, בלי עדים ומצלמות".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע