המשטרה: "ליאור חורב לא נחשף לחומרי החקירה, אין קשר בין הפרסום למציאות"

"ליאור חורב לא נחשף לחומרי החקירה, אין קשר בין הפרסום למציאות", הגיבו במשטרה לדברי ליאור חורב שאמר "המשטרה תפרסם את המלצותיה בנוגע לנתניהו בתוך שבועיים"

היועץ חשף חומרי חקירה: המשטרה יצאה בהבהרה
  חורב (צילום: Uri Lenz/FLASH90)

על רקע דבריו החריפים של יועץ המשטרה לשעבר ליאור חורב שהובאו הבוקר (שני) בכאן רשת ב', בהם אמר כי "המלצות המשטרה נגד נתניהו יחוללו רעידת אדמה" – במשטרה מגיבים: "שום יועץ חיצוני לא חשוף ולא היה חשוף לחומרי חקירה, בוודאי לא בתחום שאפילו בכירי משטרת ישראל אינם חשופים להם", הבהירו.

 לדבריהם, "בנושאים רגישים אלה, משטרת ישראל מעבירה מידע לציבור בהודעות רשמיות בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה, תוך שמירת האיזון בין צרכי החקירה, זכויות הנחקר וזכות הציבור לדעת".

בהמשך כתבו כי הם מבקשים מהציבור להתמקד אך ורק במידע רשמי המפורסם מעת לעת על ידי דוברות המשטרה, שאר המידע הינו באחריות המפרסם בלבד.

הרוב המכריע – דיסאינפורמציה

למעלה מן הצורך נאמר, כי "הרוב המכריע של המידע המתפרסם, עונה להגדרה של דיסאינפורמציה, חלקה מכוונת על ידי בעלי עניין וחלקה בשל שטחיות ונסיון 'להשלים פערי מידע' ללא הפרדה בין עובדות להערכות", דברי המשטרה.

בהודעתם התייחסו לטענות החריפות העולות לאחרונה כנגד ההדלפות והאירועים הבלתי מקריים אליהם קשורה המשטרה, הגורמים לציבור לפקוח עין על עבודתה: "לא פעם מואשמת המשטרה ב"הדלפה" בשם ״גורמים״ כאלו ואחרים, כאשר אין בין הפרסום ובין המציאות, דבר וחצי דבר".

בריאיון בתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב', פורסמו דבריו של חורב שהעריך כי המשטרה תפרסם את המלצותיה בנוגע לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו "בתוך תקופה של בין שבועיים לשלושה". בנאום בכנס של איגוד יחסי הציבור באילת אמר חורב כי מסקנות המשטרה "יביאו הרבה מאוד מידע שלא ידוע לנו, והדבר הזה יהיה כאן רעידת אדמה".

בהמשך עלה חורה להגיב על דבריו, והחליט לתקוף את שני המגישים:

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע