הדיינים נדהמו: סרבן הגט "התאהב" בכלא

אחרי שבע שנות מאסר, התברר לדייני בית הדין כי סרבן הגט "התאהב בית הכלא" ולא ישחרר את אשתו. בירור נוסף, העלה כי הבעיה היא כלכלית, ואחרי שידוך לגורמי רווחה - הסכים הבעל לתת גט

הדיינים נדהמו: סרבן הגט "התאהב" בכלא
  (צילום: שאטרסטוק)

פרשה קשה ומתמשכת של סרבן גט עיקש וכרוני הגיעה לסיום חיובי. למרות ששבע שנות מאסר לא הצליחו להפשיר את הסרבנות סודר בסוף השבוע שעבר גט לאחר טיפול נמרץ ותושייה של דייני בית הדין הרבני האזורי בפתח תקווה ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים.

המדובר בבני זוג שנישאו לפני 25 שנה ולהם ארבעה ילדים. לפני 15 שנה פנתה האישה לבית הדין ובקשה גט בטענה כי בעלה סובל ממאניה-דיפרסיה והפרעות שינה, אינו עובד ואינו מפרנס, ועושה דברים ללא שליטה.

הבעל התאהב בבית הכלא

בני הזוג נשלחו לטיפול על ידי בית הדין אבל הבעל עזב את הבית ולא הופיע – לא לטיפולים ולא לדיונים בבית הדין. בשלב מסוים הוא אף קיבל חיוב בגט ולאחר שסירב שוב ושוב ולא הופיע לדיונים הוצא נגדו צו מאסר לתקופה של חמש שנים או עד לביצוע הגט. האיש מיצה את כל חמש השנים בבית הסוהר ועמד במריו. כעבור חמש שנים הוטל על הבעל צו מאסר לשנה נוספת או עד לביצוע הגט וכך גם לאחר שנה.

במהלך שבע שנות המאסר ניסה בית הדין להפעיל כל כלי אפשרי על מנת להביא את הבעל למתן גט אך ללא הועיל. פסיכולוג שנשלח מטעם אגף העגונות לסדרה של פגישות עם הסרבן הוביל לתובנה כי קיים חשש אמיתי שהבעל 'התאהב' בבית הכלא וכל יום נוסף של שהייה בו מרחיק אותו מן הגט.

תושיית הדיינים הביאה לגט

אשר על כן, בעצת אגף העגונות, שוחרר הבעל מבית הסוהר וזאת לאחר שהתחייב להתייצב לדיונים בבית הדין. הבעל המופתע הגיע לבית הדין בכוחות עצמו, והדיינים הרב יגאל לרר – אב"ד, הרב אריאל ינאי והרב מנחם האגר הצליחו לדובב אותו והאזינו למצוקותיו. לאחר שהתברר כי מצוקתו הגדולה נובעת מסיבות כלכליות ובית הדין המליץ לגורמים המתאימים לסייע לבעל, הסכים הבעל לתת גט שסודר בו במקום.

מנהל בתי הדין הרבניים, הרב שמעון יעקבי, אמר כי "הדיינים עשו שימוש מושכל בכלי המאסר. המאסר מלכתחילה היה מוצדק. אבל משהסתבר שהמאסר איבד את האפקטיביות שלו, החזיר בית הדין את הבעל לאיזון באמצעות שחרור מן המאסר. זו פעם שנייה בחודשים האחרונים שבתי הדין מצליחים להביא למתן גט באמצעות שחרור ממאסר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
7 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שבע שנים שרפו מחייו
רעים | 25-12-2017 13:02
שייבקש פיצוי עם לא שלא ייתן גט
הוא גזל שבע שנים מחייה לא מחייו
תתבייש | 25-12-2017 23:36
ברגע שנתנו לו כסף הוא הסכים
לא שמעו מה הבעיה שלו.שומעים רק את עצמם.
יפה יוסף | 25-12-2017 16:54
2
מלון
משה. מצליח | 16-01-2018 21:35
הכלא בישראל לא מרתיע עברינים
3
אולי צריך לברר עם אטיאס למה הוא מסרב
יפה יוסף | 09-05-2018 21:05
לתת גט?
שלום לך, ברוך בואך
ג | 11-05-2018 10:07
פעם ראשונה שמעת על ירון אטיאס ואתה ברוב יפיפיות נפש מבקש שיקשיבו גם לו. ומה אתה חושב שבית הדין, הרווחה, השרות הפסיכולוגי - מה אתה חושב שעשו עד היום, שלא הקשיבו לו?????? אתה מקבל את המסקנה אחרי הכל: כלום לא עזר עד שנאלצו לנקוט בשיימינג קיצוני. עכשיו לדעתך צריך לשמוע גם אותו... שאפו.
4
למה קבלו שכל רק אחרי 5 שנים למה לא להקשיב לבנאדם מהתחלה.
בןז'י | 10-05-2018 8:16
כאחד שבליין בבתיהד, יש דיינים בסדר ויש כאלו שאפילו לא שומעים ולא רואים אותך.