גליק עדיין מתלבט: "לא רוצה להיות בהפגנה אנטי ביבי"

ח"כ יהודה גליק עדיין לא החליט סופית. לסרוגים הוא מספר: מצד אחד רוצה להיות בהפגנה, אך חושש כי "זו במה של בוגי יעלון וכל מיני אנשים אחרים כדי לקרוא לביבי ללכת הביתה"

גליק מתלבט: "לא רוצה להיות בהפגנה אנטי ביבי"
  (צילום: פלאש 90)

48 שעות לפני ״הפגנת המחנה הלאומי בעד רשויות החוק והממלכתיות במדינת ישראל״ שמארגן ד"ר יועז הנדל, יהודה גליק, אחד מחברי הכנסת של הליכוד, ששמו עלה כמי שאמור להשתתף בהפגנה, מסביר בראיון לסרוגים מדוע הוא מתלבט אם להגיע או לא.

אחרי ההתלבטות, החלטת כבר אם אתה מגיע להפגנה של הימין במוצאי השבת?

עדיין לא החלטתי. יותר נכון, כל 5 דקות מחליט משהו אחר.

מה ההתלבטות?

מצד אחד יש פה כמה סוגיות שעל סדר היום. מצד שני זה הופך להיות הפגנה אנטי ביבי ואני לא רוצה להיות בהפגנה. אני רוצה להיות בהפגנה למען הממלכתיות, למעון שלטון החוק. לא רוצה להיות בהפגנה אנטי ביבי.

ומצד שלישי?

"יש פה נושא שמטריד אותי. ההשתלחויות החוזרות ונשנות כלפי הנשיא, כלפי המשטרה, הצבא, השב"כ ובית המשפט – כלפי כל המוסדות הדמוקרטים בישראל יש השתלחויות. יחד עם ערעור מעמד הדמוקרטיה, המשטרה מדליפה פרטי חקירה כמעט באמצע חקירה, יש פה ציבור שקורא לראש הממשלה מושחת. כל הדבר הזה יוצר אווירה ציבורית נגד הדמוקרטיה.

בינתיים פרסם הנדל כי מהציבור הסרוג יגיעו הרב דוד מנחם, הרב יובל שרלו, הרב בני לאו ומלכה פיוטרקובסקי. חלק מהרשימה גם ישאו דברים בעצרת.

המחנה המושחת נגד המחנה המושלם

אז נגד מי ההפגנה? נגד הציבור שקורא שבנימין נתניהו מושחת, נגד המשטרה שמדליפה מהחקירות? כלפי מי?

"הרבה אנשים אוהבים להציג את זה שיש פה שני מחנות, המחנה המושחת נגד המחנה המושלם. אני לא קונה את זה וחושב אם יש איזו שהיא סכנה לדמוקרטיה, היא באה מכל הכיוונים. כולל מהאופוזיציה וכולל מהקואליציה, גם מגורמים במשטרה והתקשורת, ואנחנו צריכים לעצור את הדבר הזה. איך? כולנו צריכים להיות מחויבים לחזור ולחזק את המוסדות הדמוקרטיים  שלנו".

אתה מפחד שעם הגעתך להפגנה זה יפגע במעמדך בליכוד, מול ראש הממשלה?

"איזה מעמד? אין לי מעמד, אני לא יודע מה המעמד שלי. אני תומך בראש הממשלה, חושב שיש לו חזקת חפות ועדיין לא הגיע השלב שהוא צריך ללכת. אם ההפגנה תהיה עם בוגי ואריה אלדד שינאמו כמה 'ביבי שקרן ומושחת', אז אין לי מה לחפש שם. זה לא קשור למעמד שלי בליכוד אלא לאיפה אני רוצה להיות. אני לא הולך  להפגנה נגד ביבי, אם הייתי רוצה ללכת להפגנה נגד ביבי- יש לי כזאת בתל אביב.

יש הבדל מאד גדול בין ההפגנה בתל אביב לירושלים, הוא מאד בולט: מה קורה עם מחר בבוקר היועץ המשפטי לממשלה מחליט לסגור את התיק נגד נתניהו? המפגינים בתל אביב יפגינו נגד היועמ"ש איך הוא נכנע לביבי והוא פראייר.".

זו במה של בוגי יעלון לקרוא לביבי ללכת הביתה

כמו אותן ההפגנות שראינו עד עכשיו בפתח תקווה.

"נכון. אותו דבר כמו ההפגנות בפתח תקווה ויבואו בטענות אליו. לעומת זאת, המפגינים בירושלים יגידו שהם נותנים גיבוי להחלטת היועמ"ש כיוון שהם בעד שלטון החוק. זה בדיוק ההבדל. המפגינים בפתח תקווה רוצים שנתניהו ילך הביתה. וכרגע, הכלי המשפטי נוח להם. מחר זה יהיה קטע אחר. כל דבר שטוב להם, זה היעד שלהם.

המפגינים בירושלים, אני רוצה לקוות, שזה לא היעד שלהם. זו במה של בוגי יעלון וכל מיני אנשים אחרים כדי לקרוא לביבי ללכת הביתה- לא בשביל זה אני הולך".

רק אתמול ראינו שביטן החליט לסיים את תפקידו אחרי חקירה אחת, נגד נתניהו יש שתי חקירות אם לא יותר.

"ביטן ראוי להערכה ויתרה מזאת, הוא אמר שהוא מרגיש שזה קשה לו ואני באמת מאמין לו, גם אני הייתי שנתיים בחקירות משטרתיות ובמשפטים וזה מתיש. צריך עמוד שדרה מאד חזק כדי להמשיך לתפקד עם חקירות כאלו ואם ראש הממשלה חושה שהוא יכול להמשיך לפקד ועל פניו נראה כשרואים אותו שהוא באמת מתפקד אז מצויין. ביטן הרגיש שזה קשה לו לתפקד וביקש לפרוש. זה הכל, אף אחד לא הכריח אותו".

בכל החלטה שתיקח – אם תחליט להגיע, תקרא לעוד חכי"ם שיגיעו, ואם לא תגיע – תקרא לחכי"ם לא להגיע?

אני לא קורה לחכי"ם להגיע או לא להגיע. כל אחד יעשה כפי מה שמתאים לו. אני לא מהמארגנים של העצרת הזו, שלא תהיה אי הבנה. יש עצרת ואני מתלבט אם ללכת אליה או לא, אני שוקל זאת בחיוב אבל ממש לא קורה לאף אחד, שכל אחד יעשה לפי צו מצפונו.

מה יהיה הדבר שיכריע את ההחלטה לפיה תלך או לא?

"אני אתייעץ עם חבריי, כרגע יש לי כמה חברים שכן מתכוונים להגיע- רועי פולקמן, רחל עזריה ואורן חזן ואני איוועץ בהם. אקשיב גם לחבריי בליכוד שלא מגיעים, ואני אקשיב להלך הרוח בתקשורת. אתמול בערב הייתה לי החלטה סופית שאני כן מגיע, היום אחרי ששמעתי את אריה אלדד ובוגי יעלון- אמרתי, עזוב, אני לא הולך למקום כזה. אחר כך דיברתי עם יועז הנדל (מארגן ההפגנה) והוא ניסה להרגיע אותי. זה לא איזה תרגיל, אני באמת ובתמים לא יודע לא יודע להגיד לך מה יקרה", באמת בהתלבטות אמתית".

פורסם שהיו כל מיני לחצים מצידו של ראש הממשלה ובכירים בליכוד ללחוץ עליכם לא להגיע להפגנה, גם עליך?

"אני לא אוהב את המילה לחצים. אני מתייעץ איתם. שוחחתי עם השרים יובל שטייניץ, זאב אלקין, צחי הנגבי והחכי"ם אמיר אוחנה ויואב קיש, אני שומע את דעתם, אף אחד מהם לא לוחץ עלי, לא קבלתי שום לחץ מאף אחד. אנשים מדברים איתי כמו שמדברים עם חברים ואנחנו מתייעצים. דיברתי גם עם בצלאל סמוטריץ' והרבה אחרים, שמעתי דעות לכאן ולכאן ואני צריך לשקול את צעדיי. זה הכל. אף אחד לא לוחץ עלי. מתקשרים אלי ומדברים איתי. לא היה אף אחד שאמר לי שראש הממשלה שלח אותו לדבר איתי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
דפוק
אלכס | 21-12-2017 19:37
2
לא רוצה לא צריך
לא אז לא | 21-12-2017 20:16
נסתדר בהפגנה גם בלעדיך
3
ה''ימניים'' הללו גרועים מהשמאל.
עידן | 22-12-2017 0:00
כי השמאל ידוע כטינופת. אז לא מאמינים לו. אבל על ''הרבנים'' והעסקנים הללו יש כאלו שחושדים שהם ימנים.עוצו עצה ותופר כי עם ביבי א-ל
4
גליק הצטרף ע"פ הודאתו ל"ליכודניקים החדשים" זכרו זאת!
tbh | 22-12-2017 16:04
וגם תרם להם כסף.
5
גליק מציין את אורן חזן בין חבריו?
חבל | 23-12-2017 22:32
אוי לרשע ואוי לשכנו
6
הימניים אינם ימנים כלל.
מידע | 31-05-2018 9:26
כולם בעד הפלת נתניהו. אינם עומדים מול השקרים של השמאל.