אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הקהילה הדתית לעולם לא תקבל בעלי נטיות הפוכות

מדובר באוקסימורון מובהק. כמו שגבר ואישה נשואים שיקיימו בניהן רומן מחוץ לנישואין לעולם לא יוכלו לזכות להכרה דתית או להתקבלות בקהילה כחברים שווים, גם אם מחקרית יוכח ש-10 אחוז מהזוגות עלולים לסטייה/נפילה כזו, כך לעולם זוג שקיים משפחה חד מינית לא יתקבל בקהילה כזו.

הקהילה הדתית לעולם לא תקבל בעלי נטיות הפוכות
  לא יתקבלו בחברה (פלאש90)

פעם בכמה שבועות מתעוררת מחדש סוגית היחס להומוסקסואליות בציבור הדתי לאומי והמאמין בכלל.

הפעם ההתעוררות היא סביב הרעיון התמוה של הרב אהרל'ה הראל לחתן בין הומואים ולסביות. הרעיון האקזוטי הזה עורר תגובות בעד ושכנגד הן מצד ארגונים כמו 'עצת נפש' והן מצד נציגי הקהילה הגאה כמו זאב שביידל.

כרגיל בסוגיות טעונות מהסוג הזה עיקר הויכוח נסב סביב הפאן הסוציולוגי של התופעה בה, חברים וחברות בקהילה הדתית לאומית רוצים לזכות להכרה בזכות הלגיטימית שלהן לאחרות, ואילו גורמים אחרים, שמשום מה מכונים שמרניים, מתנגדים לכך.

העניין הוא שמדובר בסופו של דבר בויכוח חסר התרה עד כדי תסכול שלדעתי מעיד על חוסר רצינות מצד הנוטלים בו חלק.

אוקסימורון מובהק

הסיבה לדברי היא האמת הפשוטה שנטייה מינית הפוכה או אם תרצו משיכה אל בני אותו מין מוגדרת על ידי התורה כתועבה וכאיסור שדינו מוות. כנאמר בספר ויקרא: "וְאִישׁ אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶת זָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה תּוֹעֵבָה עָשׂוּ שְׁנֵיהֶם מוֹת יוּמָתוּ דְּמֵיהֶם בָּם." (ויקרא כ יג).

מדובר בקביעה אלוקית תיאולוגית חד משמעית ונחרצת ברמה כזו שלו אני הייתי בעל נטייה מינית הומוסקסואלית הייתי מסיק את אחת משתי האופציות הבאות: או שאני השתגעתי או שבורא העולם השתגע. אין בין שתי הבררות הללו, שיש להן השלכות ברורות מאד או על זהותי כשפוי או על אמונתי בבורא העולם, אופציה שלישית.

מבחינה זו איני רואה כיצד אדם חכם כזאב שביידל חושב ברצינות כי הקהילה הדתית כקהילת אמונה ולא כארגון חברתי יכולה להשלים עם בעלי נטייה אחרת. הרי מדובר באוקסימורון מובהק. כמו שגבר ואישה נשואים שיקיימו בניהן רומן מחוץ לנישואין לעולם לא יוכלו לזכות להכרה דתית או להתקבלות בקהילה כחברים שווים, גם אם מחקרית יוכח ש-10 אחוז מהזוגות עלולים לסטייה/נפילה כזו, כך לעולם זוג שקיים משפחה חד מינית לא יתקבל בקהילה כזו.

לא לכופף את האמת

נכון הפער הבלתי נתפס הזה בין הרצון של הפרט השונה לקבלה ולהתייחסות שווה לבין הקו האדום המוחלט של התורה הוא פתח לאומללות רבה ולתסכול אין סופי אלא שזו מה לעשות האמת.

הרצון לכופף את האמת או להקטין אותה למידותינו משול מבחינה רבה לכתיבת תורה חדשה. במקרה כזה שבו אנו מטילים ספק באלוקיות הטקסט ומשנים את הנכתב בחומשים, עדיף כבר לכפור בכל. שהרי למה להשאיר חלק מהמצוות שכתבו אבותינו החשוכים שאור השיח השוויוני לא נגה עליהם ולכן הם הדירו נשים, חד מיניים, גויים, נכים, משוגעים ועוד, ועוד.

זאב היקר, קשה לקבוע זאת אבל בפער שבין לקבל את עמדת ארגון 'עצת נפש' לבין כפירה וקביעה כי התורה אינה מן השמיים שוב ליבראל דתי שהיושר הוא נר לרגליו לא יצליח להכניס גוון שלישי.

==

אסף גולן הוא עורך המהדורה היומית של 'מקור ראשון'.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
58 תגובות - 58 דיונים מיין לפי
1
פנחס ברור שלא הבנת את דברי
אסף גולן | 28-08-2011 0:09
צר לי אבל נסיון הבריחה לרשות העפרט הוא מצחיק במקרה הרע. ואגב חד משמעית יש עונש על חילול שבת ניאוף ושורה ארוכה של חטאים שקורים גם בחיי הפרט. כך שאם אנו לא מדברים על סוציולוגיה אלא על אמונה יש בעיה אמיתית
2
לכל המלספים למיניהם
אברהם | 28-08-2011 0:15
ישנם הטוענים שהתורה אינה אוסרת את הנטיה. שקר וכזב!!! התורה אוסרת מידות רעות. התורה לא רק אוסרת לכעוס היא אוסרת גם את הכעס. התורה אוסרת הרהורים עבירה!!! הרהורי עבירה=נטיה!!
3
בושה וחרפה שמר גולן כותב דברי שקר
אבי חזן | 28-08-2011 4:41
הנטייה אינה אסורה ולכן כל דבריו אין להם בסיס והם בבחינת שקר מוחלט מוטב לאתר סרוגים להוריד את המאמר הזה אבי חזן דתי סטרייט
4
אם אסף גולן לא יחזור בו מדבריו - אני ומשפחתי נבטל
חנה | 28-08-2011 4:46
את המנוי למקור ראשון ואני קוראת לכולם להצטרף אלי העם דורש צדק הלכתי!
5
גם אני מבטלת את המנוי למקור ראשון
דליה לוין | 28-08-2011 4:50
בושה
6
עיוות של ההלכה והתורה מה שאסף גולן עושה
ראובן בר ששת | 28-08-2011 4:53
אני מתכוון גם כן לבטל את המנוי למקור ראשון ולדאוג שכל משפחתי ומתפללי בית הכנסת שלי יעשו זאת גם כן למען יראו וייראו לא לפרסם דברים שהם עיוות של ההלכה
7
זה בדיוק כמו
יאהוד | 28-08-2011 9:36
לקבל לקהילה אוכלי חזיר בפומבי, או מחללי שבת בפומבי. אדם שהוא גאה בהיותו עובר עבירה ודורש שנקבל אותו לקהילה תוך מתן לגיטימציה לעבירה שלו - זה פשוט לא ייתכן.
8
לכל מי שתוקף את אסף
נתנאל | 28-08-2011 9:38
תביאו מקור אחד- מן הגמרא, הפוסקים או השות"ים שמתיר נטיות חד-מיניות. "ולא תתורו אחרי לבבכם..." הוא איסור מפורש. נטיות חד מיניות לא נמצאות בשום סקאלה ביהדות, (חוץ מדיני ענשיה של בית דין). מי שחושב אחרת הוא באמת מעוות את ההלכה.
9
למגיבים 4,5,6
יאהוד | 28-08-2011 9:43
אם אתם מעדיפים את "הארץ", בבקשה. אולי שם לא יהיו פרסומים שהם עוותים של ההלכה. עיתון "הארץ" ישמח לתת לכם "צדק הלכתי" בנוסח ק"ק שוקן. בסה"כ אסף גולן כתב את האמת - נטיות הפוכות לא יכולות להתקבל כחלק מהקהילה. נכון שאין אדם שלא חוטא, אבל - חוטא יכל להיות חלק מהקהילה כל עוד הוא לא גאה בחטא (תרתי משמע...), וכל עוד הוא לא נותן לחטא להיות מה ש"מגדיר" אותו. זו ההלכה. וגישת היהדות כלפי הנטיה היא נטיה שלילית - גם אם אין ענישה על עצם הנטיה אלא רק על המעשה - עדיין היחס לנטיה עצמה הוא שלילי.
10
מר גולן אתה שוב טועה ומטעה
יחזקאל פורת | 28-08-2011 10:20
יש להבדיל בין עבירת משכב זכר שהוא איסור דאורייתא ועליו יש את העונש המדובר אך לבוא ולומר שהעונש הוא גם על הנטייה או שלא מפרידים בין הנטייה עצמה למעשה - ויש לזכור את הנחת החפות מפשע - הוא דמגוגיה ועיוות ההלכה אולי כדאי שתשאל רב?....
11
די כבר עם איומי הסרק האלה
יאיר | 28-08-2011 10:23
גם ככה לאף אחד מכם לא היה מקור ראשון, וגם אם כן הוא לא ישכנע איש לבטל... בכל מקרה ההגיון בלהגיד שהתורה לא אסרה נטיות הפוכות אלא רק קיום יחסי מין, הוא אותו הגיון כמו להגיד שהתורה לא אסרה לחמוד אישה נשואה אלא רק לקיים איתה יחסים, הרי כל עניין שמירת העיניים והמידות הם הרחקה מדבר איסור וודאיי באיסור שיש בו כרת.
12
בודאי שגם הנטיה אסורה
יישר כח לגולן | 28-08-2011 10:58
התורה לא מצווה רק על שינוי המעשים בלבד אלא גם על שינוי הדעות והמידות, אנחנו לא רובוטים מקיימי הלכה.
13
או שיחזור מדבריו או שיפוטר או שאני מבטלת את המנוי גם
בתיה | 28-08-2011 10:58
ביזיון מוחלט
14
נטיה מינית אינה דעה או מידה, אל תסלפו את האמת
| 28-08-2011 11:20
ואל תהיו פסיכולוגים וביולוגים בגרוש הנטייה לא אסורה וכל הרבנים קבעו זאת
15
לבטל מנויים למקור ראשון
עופר | 28-08-2011 11:22
ביזיון !!
16
הרב ברוך אפרתי "לא כתוב בתורה שנטיה הפוכה היא תועבה"
אילנה | 28-08-2011 11:38
ראה תשובתו באתר כיפה בנושא
17
בושה וחרפה שאתה מחשיב את עצמך לדתי
אור | 28-08-2011 11:42
זוהי באמת הדת ?? איפה האהבה ? איפה הרחמים והקבלה ? אם האל הוא רחום וחנון ואוהב את בניו יציריו מי אתה שתתנגד ולא תקבל ? הרי כל בר דעת ומבין מקרא מבין כי המעשה אסור ולא הנטייה. האדם נולד עם הנטייה כפי שיצר אותו הבורא וע"כ לא האדם ונטייתו אסורים ! דבריך מסוכנים ביותר והם אלה שעלולים להגיע למצב של פגיעה פיזית בבעלי הנטיות ההומוסקסואליים כפי שראינו בירושלים ובת"א. תתבייש לך על ההטעייה וההסתה. אני קורא לציבור להחרים את העיתון מקור ראשון עד להתנצלותו של הכותב על דברי הבלע שלו.
18
מתי רבנים יסכילו כבר למחוק את השורה הזאת מהתורה
אורטל | 28-08-2011 11:43
מה רע שגבר יחיה עם גבר יחד למה למנוע את הדבר היפה הזה
19
תלמדו לקבל אותנ וכמו שאנחנו - הומואים גאים
דוד | 28-08-2011 11:47
הגיע הזמן שהרבים והציבור הדתי ילמד לקבל אותנו כמו שאנחנו. כל אחד אוהב משהו אחר . אחד אוהב ללמוד תורהה, אחד אוהב לעבוד ואחד אוהב בנים. מה רע בזה ? למה לא לקבל אותנו כחלק מהקהילה הדתית. גם מי שבוגד באישתו או אוהב ילדים הוא חלק מהקהילה הדתית , אז להמ לא אנחנו ?
20
הנטיה ההומוסקסואלית אינה אסורה - לך תלמד ושאל רבנים
יפה גבאי | 28-08-2011 12:12
אתה עושה חילול ד' וחבל שהאתר הזה נותן במה
21
קל לך, אסף, לכתוב את הדברים האלה
נתנאל ליפשיץ | 28-08-2011 12:15
אין בדבריך אפילו טיפה חמלה כלפי הומואים דתיים, שלמרות המלצתך, לא חושבים שהם או ריבונו של עולם השתגעו. נורא קל לגבר סטרייט להודיע להומואים שיפסיקו לשאול שאלות ויפסיקו לעשות בעיות וימשיכו לקבל כפשוטם את כל מה שנאמר נגדם מדורי דורות. הרי ידוע שההלכה תמיד הולכת לפי פסוקים כפשוטם. ידוע שבהלכה אין שום תחכום אף פעם. ידוע שההלכה היא מלאכה לילדים שסיימו ללמוד לקרוא ולכתוב, כי אין עוד ממה לפרש ולהעמיק בה. או לפחות, זו כנראה גרסת היהדות של אסף גולן. ושההומואים הדתיים יפסיקו להטריד אותו עם, נגיד, קונפליקטים בלתי פתירים ושאר עניינים לא נוחים. למרבה המזל, אני יודע שהמשפחה שלי, והמשפחות של חבריי ההומואים והלסביות הדתיים, לא קוראים את העיתון היומי של מקור ראשון, אלא ספרות קצת יותר מורכבת מבחינת מחשבתית.
22
ב"ה שיש במדינה שלנו אנשי אמת
מור | 28-08-2011 12:32
תמיד יהיו אנשים ש"ירדפו" את אנשי האמת ויקללו אותם, כך קרה לאורך ההיסטוריה לאנשים גדולים ובניהם נביאי אמת. זה שאנשים כאן מבקשים לבטל מנוי למקור ראשון ושולחים את אסף גולן לעזאזל זה רק מוכיח שלא נוח להם עם האמת התמימה והפשוטה שמה שאסור אסור הוא בין עם תעשה ובין אם לא תעשה. אשריך אסף גולן, אשריך.
23
מצטער, בעצם שמח, לבשר לך - הקהילה הדתית דווקא מקבלת.
אוריה | 28-08-2011 12:38
אולי אסף גולן לא. המציאות מוכיחה את זה ו"דברי אמת ניכרים". ברוך השם שהאמת מנצחת בסוף ומאמרים מעוותים הלכתית ואנושית כאלה לא ישנו מהפך תודעתי עמוק שכבר קורה.
24
הנטיה אסורה?
יהודית שוורץ | 28-08-2011 13:08
כתוב בספר ויקרא באותו מקום גם: "ואיש אשר ישכב את אשה דוה... ונכרתו שניהם". זאת אומרת שכל מי שנמשך לאישה בנידתה יורחק מן הקהילה הדתית? התורה מכירה בקיום הנטיה, והקהילה הדתית כבר מוכיחה את בגרותה בהכרה (איטית אמנם, אבל בכל זאת מתפתחת) של קיום אנשים דתיים בעלי נטיות הומוסקסואליות. אסף גולן מוכיח את חוסר בגרותו, ואת חוסר התאמתו לעריכת עיתון יומי המיועד לאנשים בוגרים. אני מקווה שהעיתון "מקור ראשון" יסיק את המסקנות המתבקשות מפרסום מאמר ברמה כזו בפורום ציבורי.
25
רק אם תשנו את התורה תוכלו לקבל אותנ ובאמת
מתן | 28-08-2011 13:46
יש להקים עצומה לשינוי אחת ולתמיד של מה שכתבוב בתורה. בעצם אם קוראים נכון כתוב, "את זכר לא תשרב משכבי אישה" אבל משכבי זכר כן אפשרק לשכב רק לא כמו אישה. אני לא בטוח שזה באמת אסור כמו שעושים את זה.
26
בושה וחרפה של מאמר. יש הבדל מהותי בין הנטייה למעשה
אוריה | 28-08-2011 14:44
ובדבריו פה הוא חולק על רבים וטובים מרבני ישראל. קודם כדאי ללמוד את הנושא ואז לכתוב מאמרי תגובה.
27
ל22
דני | 28-08-2011 15:05
זה מוכיח שאסף מהבל דברי הבל שאינם עולים עם בקנה אחד עם דברי הרבנים ובודה דברים בליבו. זה מה שזה מוכיח. לא כל מי שמעוות דברים ומותקף על הבליו - זה ראיה שהוא דובר אמת
28
כיצד כתב את הדברים?
רבינוביץ' מנחם | 28-08-2011 15:25
מופלא בעיני כיצד כתב הכותב שכן ידוע ש"אין שואלים תלמיד חכם היכן בילה לילותיו", או שמא ישנו כאן ענין של פסילה מחמת דימיון וחשש ("במומו...") בכל פנים מופלא בעיני כיצד מאפשרים לכותב זה, יה'א נכבד כל שיה'א, לערוך מהדורה יומית שקוראים,אותה בני תןרה.
29
אסף דעתך היא חשוכה וראוי שלא תישמע מפני חילול השם
אסף לוץ | 28-08-2011 15:46
אנשים שכמותך ראוי לסכול בכיכר העיר
30
הגיע הזמן לעשות סוף לבורות ולהומופוביה הדתית
אדמונד בן שושן | 28-08-2011 15:49
ולדעתי לכבודם של מנהלי אתר סרוגים עדיף להוריד ולמחוק את המאמר הזה ולפטר את הכותב ממקור ראשון באם לא יחזור בו מדברי ההבל המסוכנים
31
דבריו של מר גולן הם חילול ד' !
מוטי | 28-08-2011 15:50
אה ואני לא הומו , סתם דתי חובב נשים
32
יש להשעות את אסף גולן עד שיפרסם התנצלות
חיים מזרחי | 28-08-2011 15:51
בור ועם הארץ
33
אני מאחל לך בן הומוסקסואל
הומו דתי בן 22 | 28-08-2011 15:53
במחשבה שניה - חבל על הילד עם עיוות גדול כמו שלך וחילול ד' שאתה גורם - הוא בטח ירצה להתאבד
34
לא מספיק יש את עצת נפש ההזויים, ואת כמוך שהורסים עוד
שי, הסדרניק, הומו | 28-08-2011 16:20
יותר, עכשיו בא עוד חוכמולוג גדול שחושב שהוא יודע הכל ומדבר בשם אלוקים והורס לעוד כמה את החיים עד שמישהו לא יתאבד לא תבינו כמה אתה מסוכנים??
35
ואני תומך באסף גולן
יאהוד | 28-08-2011 16:27
וקורא לו לא לחזור בו בשום אופן!!!
36
לאן נעלם חופש הביטוי?
הצביעות הפלורליסטית | 28-08-2011 17:09
כשמישהו מעז להשמיע דעה לגיטימית בדיון ציבורי ותורני אך היא לא מתאימה לכמה הומואים אז פתאום אסור להשמיע את דעתו וצריך להחרים אותו? מי שמטיף לבחירה חופשית ולזכותו לחיות כמו שהוא רוצה צריך להיות סובלני ופתוח לשמוע גם את דת החולקים עליו.
37
עוד לא השתגעתי
חגי | 28-08-2011 17:49
אני הומו דתי סרוג שלא עובר על הקביעה החד-משמעית דאורייתא של משכב זכר. הייתי בטיפול פסיכולוגי של שנה אצל אשת רב מומחית. לא עזר כלום, אני הומו. מאלו שנמשכים, מתאהבים ואוהבים בנים. גברים. בני אותו המין. התורה עצמה מכירה בעובדה שיצר מיני זה לא "מידה" או "שמירת העיניים". אחרת למה בן י"ח לחופה? תתגבר על יצרך! זה לא עניין מיני בלבד. אפשר להתאהב בגבר - האם זה חטא בעיני מר גולן? לצאת לדייט רומנטי זה גם עוון? לראות בו חבר נפש ושותף לחיים? אין לי שום כוונה לעבור על משכב זכר, ולא ביקשתי מאף אחד שיבטל את האיסור האלוקי בשבילי. וכן, זה אפשרי! יש לי חבר 8 חודשים ולא עברנו על האיסור. ויש הרבה זוגות דתיים של הומואים שחיים כך! למגינת ליבך, אדוני החשוך, לא אוריד את הכיפה ולא אוותר על האמונה. ואלוקים עדיין אוהב אותי וברא אותי בצלם. לא צריך את הקבלה שלך. אני חי בעולמו, לא בעולמך
38
ל36 לדמגוגיה וכינויי גנאי בהחלט
אלי | 28-08-2011 17:52
אין מקום בשיח לגיטמי, ובפרט כשמתיימר להציג זאת כעמדת ה"תורה" הרי מדבריו עולה שבעל נטיות הומוסקסואליות אינו נחשב שפוי אלא אם כן אינו מאמין באלוקים, וזה בניגוד גמור להרבה רבנים. מספיק אנשים שלא שפר עליהם גורלם צריכים להתמודד עם העובדה שהם בעלי נטיות שמאוד מאתגרות אותם מבחינה הלכתית. זה פשע לזרות מלח על פצעיהם. לא צריך להיות יותר צדיק מהתורה
39
בהמשך ל37 אני מציע להתיר עוד כמה דברים
נבל ברשות התורה | 28-08-2011 20:29
כמו לצאת לדייט רומנטי ולחיות עם אשת איש, ולהיות חבר נפש שלה, כמובן בלי לאבד את האמונה, הרי המשיכה לנשים היא לא "מידה"... יש לי עוד כמה רעיונות טובים.
40
ל39, אתה ממש באותו מצב... אה?
דני | 28-08-2011 22:27
41
המשך תגובה -ל39
דני | 28-08-2011 22:27
42
ל39, לך יש ברירה, לו אין ברירה
דני | 28-08-2011 22:28
43
מה זה אין ברירה
יוסי | 29-08-2011 9:10
אני אוהב נשים נשואות, ככה זה מאז שאני קטן, אין לי ברירה, אני מפנטז עליהן כל לילה.
44
יש ברירה - אפשר להשתנות
דוד | 29-08-2011 12:16
מדובר בנטיה נרכשת ולא מולדת ולכן אפשר לשנותה ע"י טיפול פסיכולוגי, והראיה היא שרבים עשו זאת והצליחו להשתנות, אם זו היתה נטיה מולדת היא לא היתה ניתנת לשינוי.
45
תגובה לדוד - מס 44
אחד שהיה בעצת נפש | 29-08-2011 13:26
אם האמת היתה כפי שאתה טוען אז אני ועוד עשרות רבות שהיו בעצת נפש ואצל מטפלים מטעמם, והשקיעו זמן כסף ומאמצים עילאיים, לא היינו פה טיפולי ההמרה נכשלו לגמרי קבל את האמת ממי שאמרה
46
זה מזכיר את דברי רבי לעגל בתלמוד
יאיר | 29-08-2011 17:25
הוא אמר לעגל שנועד להישחט ואין לו מה להתלונן. "לכך נוצרת". כך אסף גולן אומר להומואים שנדונו להיות ארורים ואין מה לעשות. על רבי נגזרו שנות יסורים קשים. מקווה שלאסף גולן יהיה גורל טוב יותר.
47
ל43, באמת צריך להסביר לך?
דני | 29-08-2011 17:43
הרי אין לך משיכה דווקא לנשים נשואות, יש לך משיכה לנשים, ומהן הרבה פנויות, ואתה יכול להתעסק איתן. אם אתה בכל זאת רוצה ללכת עם אשה נשואה אין שום סיבה לרחם עליך. לעומתת הומו שנמשך*רק* לבנים, והרי כולם אסורים ללא יוצא מן הכלל
48
אני המום פשוט ממה שאני קורא..
מישהו שמכיר אותך | 29-08-2011 17:45
אסף, אני מכיר אותך אישית - אתה אמנם לא יודע שאני הומו. אם הייתי מספר לך כי אני הומו היית בטח מתחלחל, אז אתה יכול להיות רגוע - כי אני לא אספר לך. אך בשם החיסיון המקוון שלי - אני באמת מתבייש בך. בושה אמיתית. אני לא משוגע, ועל כך גם אתה יכול להעיד, אני לא צריך שום מטפל מהסיבה הפשוטה - אני נמשך לגברים. אני לא חולה נפש, זה לא משהו זמני או ניתן לשינוי. אני נמשך פיזית לגבר. מעולם לא עברתי טראומה שהיא, הוריי ואני בקשר מעולה - אז איך אתה חושב שניתן לשנות את זה? מי נתן לך את הזכות לשפוט אותי? אני אמנם מאמין כמוך בכך שיש איסור במשכב זכר, אך מי הפך אותן לדיין בסנהדרין? מהיכן הידע שלך קובע כי אסור לגבר לאהוב גבר אחר. יש גם איסור לגברים לבגוד בנשותיהם, האם נאסור על גבר שמועד לבגוד - להתחתן עם אישה? שמא הוא יממש את נטייתו? תשאיר את ההלכה לרבנים. זה מביך אותי לשמוע אותך מדבר כמו איזה אדם חשוך ומפוחד. אל תיכנס לתחומים שאין לך שום דיבור ונגיעה בהם. כל עוד אתה לא עמדת במקומנו, אל תפצה את פיך. אתה שומע מישהו בא ומוכיח אותך על דברים שלא קשורים אליו? כל אחד יתעסק בענייניו. נמאס מההומופוביה הזו. נראה כאילו הומוסקסואליות הפכה לנושא ההשמצה המועדף ביותר. תתעסקו כבר בתחומים אחרים, לא חסר לנו.
49
נשמע כאילו האתר פשוט חיפש אקשן. טענות כה מביכות
הומו דתי צעיר בארון | 29-08-2011 19:16
שאין לי הסבר אחר, אלא שאתר סרוגים חיפש איזה טיזר שיעורר מהומות. הרי כל בר דעת מבין שהתורה לא אסרה להיות הומו, אלא אסרה על משכב זכר. רוצה להיות הומו מבלי לעבור על איסור המשכב? בבקשה. מעבר לזה, גם חוטאים מתקבלים בקהילה הדתית.
50
האמת מורכבת
מישהו | 29-08-2011 20:21
נדמה לי שאסף השתמש בסגנון חד מדי עם שתי "האופציות" הבלעדיות, אבל בסך הכל ההלכתי - הוא צודק. אין שום אפשרות הלכתית לקבל בקהילה הדתית, המיוסדת על היותה דתית, מישהו שבאורח חייו באופן מתמיד וקבוע עוב רעל מצוות הדת היסודיות ביותר, ונושא חיי האישות, ואופני ביטוייו הם משמעותיים ביותר ביהדות. אפשר להיות רחמן, ועדין יותר בהתייחסות, אך אי אפשר לתת לזה מקום, בכלל. זה פשוט נגד מצוות התורה. לכל אלה שמשמיצים את רמת המאמר מבחינה תורנית - בבקשה להביא מקור תורני כלשהוא מהתורה/גמרא/פוסקים שמאפשר שבריר קבלה או לגיטימציה לעניין ההומוסקסואליות. לא תמצאו, חוץ מרבנים מודרניים מאוד בימינו. אפשר לעשות השוואות נוספות, לא רק למשיכה לאשה נשואה, אפשר לעשות השוואה לאדם שנמשך לאחותו - זה קיים, יש מקומות בעולם שבהם זה אפילו תופעה, יש משיכה משפחתית-מינית-גנטית, ניתן לזה לגיטימציה? זה דיון קצת רחוק יותר. בכל אופן במבט התורני - הדברים מאוד ברורים, ומי שרוצה לומר אחרת - אי אפשר. ואחרי הכל - יש כאן מורכבות של אמת תורנית ברורה, מוחלטת ונצחית ביחד עם יחס אנושי גם כלפי ההומוסקסואלים. זה עשוי להישמע קשה מאוד - אך זה לא כ"כ קשה, וזה נצרך.
51
דני מ47
יוסי | 29-08-2011 21:45
אין כמעט כזה דבר סטטיסטית נמשך רק לגברים, אם היית יודע אכן על מה אתה מדבר, כי אם היית יודע היית מכיר את סולם קינסי שמחולק סטטיסטית בצורה גאוסיינית את האוכלוסיה ל-6 פלוס הא-מיניים שהם בנפרד, הרוב נמשכים גם לנשים, ומיעוט שיש להתייחס אליו בנפרד רק לגברים, ואגב קינסי עצמו טען שהסטטיסטיקות שלו לא מדוייקות וייתכן שהגבולות הקיצוניים של הומוסקסואליות מוחלטת והטרוסקסואליות מוחלטת הרבה יותר קטנים, לכן שורה תחתונה זוהי בחירה כמו הבחירה שלי להעדיף נשים נשואות, ואגב אני לא אוהב פנויות הן לא מעניינות.
52
די לפוליטיקליקורקטיות ולהתייפיפות
אבי | 30-08-2011 0:42
קראתי את המאמר פעמיים, הכותב לא מקיא את ההומואים מהקהל, לא דורש להחרים ולא לתלות אותם בכיכר העיר. הדבר היחיד שהוא בא לציין הוא, שבלהט "קבלת האחר" והשונה וכל הממבו ג'מבו סמי-רוחני דמיקולו בגרוש אנו נוטים לשכוח לפעמים שמדובר באקט אסור מדאורייתא. מאידך, כנ"ל גם חילול שבת. צריך לאהוב כל יהודי מחד, אולם לא לשכוח לומר שאנו לא מסכימים לכך שהוא מחלל שבת או הומוסקסואל.
53
ל51
דני | 30-08-2011 9:40
זה שקינסי הציע כמה דרגות, לא אומר שרוב מי שנמשך לגברים עומד על אחד מהדרגות הנ"ל ונמשך גם לנשים במידה מסויימת. ייתכן מאוד ואף סביר להניח שרוב הגברים שנמשכים לגברים עומדים על דרגה 6 ורק מועטים בדרגות האחרות. כך יצא על פי סקרים במדינות שונות, שרוב הגברים ההומואים נמשכים רק לגברים, וחלק קטן יותר נמשכים גם וגם. וגם אם הם מיעוט, יש רלוונטיות לגביהם. מה שאתה טוען שפנויות לא מעניינות, אם זה בגלל שאין להם הכשרה ובגרות מספקת, הרי יש לך אלטרנטיבה בהיתר כגון נשים גרושות או אלמנות או רווקות מבוגרות, ובכל מקרה, זה לא דיכוטמי שכל הנשים הרווקות "לא מעניינות" הרי אתה מביא את זה כדוגמא מתוך קנטרנות בעלמא. אלא אם כן אתה נמשך בעיקר לנשואות בגלל האיסור שבדבר וכאן אתה ממש "להכעיס".
54
שמח שיש עיתון שנותן במה חופשית לשיח חופשי
חגי | 30-08-2011 10:41
אל תביאני לידי ניסיון - אני לא התנסתי בנטיות הפוכות ואני מבין שזה באמת נורא. ולכן התיסכול של חלק מהמגיבים כ"כ לגיטימי - אך לא פחות לגיטימי להשמיע דעה לכאן או לכאן. אם לא תהיה אפשרות בעיתון לכתוב בצורה חופשית וכנה - איך נתקדם לאן שהוא? דווקא המאמר הזה של מר גולן - עושה לי חשק לעשות מנוי למקור ראשון, סוף סוף עיתון אחד שנותן מקום לדעות מגוונות ולא מפחד להשמיע דעות לכאן או לכאן. ברור לי לחלוטין שחלק מדבריו של גולן לא נעימים ולא מדוייקים והיה צורך להתחשב בהשלכות בכתיבת המאמר, אך! למרות שלי אין דעה סופית בעניין - ברור לי שהוא מייצג את רחשי הלב שלי ושל עוד אחרים רבים מאוד ! ! ! כותב בדאגה כנה. ויישר כוח למקור ראשון על השיח הפורה - רק שנלמד.
55
מאמרו הנפלא של אסף גולן
יצחק סבח | 30-08-2011 16:23
ראשית, חבל שבכל כך קלות מטלים דופי וספקות באדם שממאמרו ניכר שהוא מקיף את הסוגיה וסוף סוף משהו כותב דעה ברורה ונהירה!! אף אחד לא ראוי לכזאת התייחסות בכלל ובפרט בעל מאמר זה. שנית, אסף כתב את האמת לאממיתתה - היא לא קלה לעיקול ולא פופוליסטית היום אך זאת האמת - על כל אדם להחליט הכל תחום מידותי ובכל עניין ייצרי וגם בסוגייתנו - האם הוא אדם רציני שמתמודד, ומאמין שיש בו את הכוחות לגלות את האדם הגבוהה והנעלה כפי שהתורה אומרת לנו מי הוא האדם או שהוא מנסה לקחת את החולשות שלו ולהשלים איתן ועוד לכבס אותם במכבסת המילים והרעיונות ולקדש אותם ולמצא להם הצדקה. תחשבו על זה!!!
56
אסף גולן: זה יהיה הבן שלך , הנכד שלך או מישהו אחר שקרוב
אני | 30-08-2011 18:45
אליך.
57
אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו
אבישי | 30-08-2011 21:45
"או שאני השתגעתי או שבורא עולם השתגע". זה מה שההומואים סוברים? באמת? ככה אתה נכנס לראש של הומסוסקסואל מצוי? או שאולי, רק אולי הומו (דתי או אל דתי) יושב ותוהה מה הוא יעשה עם עצמו, ואם אלוקים באמת אוהב אותו, האם אמא שלו תאהב אותו אם היא תגלה, האם ישארו לו חברים. אולי הוא גם שוקל שטות שונות להתאבדות. אותו הומו שומע על "אהבת ישראל" "רדיפת שלום" "אהבת חינם" "ומקווה בכל ליבו שאותם ערכים ישארו בלבבות חבריו ומשפחתו, גם כאשר יתגלה להם שהוא הומו. כל כך קל חלק את העולם לשחור ולבן, טוב ורע. כל כך קל להציב את כל ההומואים (והלסביות?) תחת הכותרת "רע". אבל המציאות הרבה יותר מורכבת. אין חשיבה "אולי ה' השתגע": אך כן ישנה חשיבה. אולי ה' שונא אותי. וזו מחשבה נוראית, איומה, שכנראה לא חשת מעולם ומכיון שלא חשת כך- אין לך שום בעיה לפתור את הכל ב"מדובר בסופו של דבר בויכוח חסר התרה עד כדי תסכול שלדעתי מעיד על חוסר רצינות מצד הנוטלים בו חלק".
58
באסה. בדיוק חידשתי את המנוי.. :(
ראובן | 31-08-2011 20:20
כמובן, שאם הייתי נתקל במאמר הדוחה הזה לא הייתי חושב אפילו על לחדש אותו. 'מקור ראשון', אתם מרחיקים מעליכם את החלק השפוי שבמגזר הדתי - וחבל.