נתניהו דורש מבית המשפט: על סרנה "לשאת בתוצאות"

רה"מ נתניהו ורעייתו תוקפים את העיתונאי יגאל סרנה  בגין הודעת הערעור שהגיש נגדם. בני הזוג מבקשים לדחות את הערעור ולהטיל עליו הוצאות. זאת בשביל להעביר מסר ברור- לפיו, "לא ניתן להכפיש באופן כה בוטה איש ציבור, ללא נשיאה בתוצאות"

נתניהו דורש מבית המשפט: על סרנה "לשאת בתוצאות"
  הזוג נתניהו במשפטם מול סרנה (צילום: Moti Kimchi/POOL)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נתניהו תוקפים את העיתונאי יגאל סרנה  בגין הודעת הערעור שהגיש נגדם לבית-המשפט המחוזי לאחר שהפסיד להם ונאלץ לשלם 115,000 אלף שקלים. בני הזוג נתניהו מבקשים מבית המשפט לדחות את הערעור עצמו ולהטיל עליו הוצאות. זאת בשביל להעביר מסר חד וברור- לפיו, "לא ניתן להכפיש באופן כה בוטה וכה מקומם איש ציבור, ללא נשיאה בתוצאות ההכפשה".

בחודש יוני האחרון פסק בית משפט השלום בתל אביב  כי סרנה ישלם לבני הזוג נתניהו 115 אלף שקלים. התביעה של בני הזוג נתניהו נגד סרנה הוגשה לאחר שהעיתונאי פרסם פוסט בפייסבוק לפיו שיירת ראש הממשלה נעצרה בכביש 1 משום ששרה נתניהו לא רצתה שראש הממשלה יישאר ברכב שבו נסעו יחד.

בני הזוג טענו כי האירוע לא התרחש מעולם וכי מדובר בהוצאת דיבה ותבעו מהעיתונאי 279 אלף שקלים. כמו כן טענו כי סרנה לא פנה אליהם לקבלת תגובה טרם הפרסום, ופרטיותם נפגעה. מנגד טען סרנה שמדובר בתביעת השתקה שנועדה לפגוע בו כלכלית.

לאחר מכן, בחודש ספטמבר האחרון, הגיש סרנה, באמצעות עורכי-דינו אביגדור פלדמן וליאור אפשטיין, ערעור על פסק הדין ואמר כי יש מקום לדון מחדש במקרה כיוון שבית-משפט השלום התעלם מהיות התביעה "תביעת השתקה" ומשום ששגה כשקבע כי פרסום בפייסבוק דומה לפרסום בכלי תקשורת ממוסד, ואף חמור ממנו. בהמשך אף הגיש סרנה בקשה לדיון בערעור בהרכב מורחב, בטענה כי התיק שלו "נדיר וחסר תקדים", אולם נדחה, כך נכתב הבוקר ב'עין השביעית'.

בפתח תשובתם לערעור, הבהירו הזוג נתניהו כי ערעורו של סרנה לא מגיע בעקבות חוות הדעת מכיוון שבית המשפט שגה בהכרעתו, אלא הודעת יח"צ לתקשורת, "שנועדה לשמש אכסניה נוספת לסדרת ההכפשות של המערער -סרנה כנגד המשיבים- בנימין ושרה נתניהו".

בתוך כך, "סרנה מתיר לעצמו להשתלח שוב ושוב בראש הממשלה וברעייתו, לכנותם בכינויים מחפירים שאין הדעת סובלת ולטעון טענות שלא רק שלא הוכחו, אלא שזכרן כלל לא בא בראיות שבפני בית המשפט".

סרנה חצה קווים אדומים ולא יודע פחד

יתרה מכך, מאז ניתן פסק הדין טוענים רה"מ נתניהו ורעייתו כי סרנה הגביר את מסכת ההכפשות שבה הוא נוקט כנגדם  במשך השנים הרבות. לדבריהם, הוא אינו "מהסס שוב ושוב לחצות קווים אדומים ואינו יודע את מורא הדין, כיוון שלא נשא בתוצאותיו הכספיות של פסק הדין, תודות לתרומות של "חבריו", "המוחאים כף" בהתלהבות למקרא כל הכפשה כנגד ראש הממשלה ורעייתו".

על טענתו של סרנה כי מדובר בתביעת השתקה, כותבים נתניהו: "טענת סרק, ומזכירים כי בית המשפט דן בטענה זו בהרחבה ודחה אותה,ביו היתר מהנימוקים הבאים: "הנתבע מצטייר על פי פרסומיו כיריב וכמבקר מר של התובע והואר מצהיר בפה מלא כי הוא מבקש להביא להחלפתו. הוצג בפני כרך עב כרס שכולו פרסומים של הנתבע ביחס לתובעים או מי מהם/ כאשל חלק מפרסומים אלו נכתב בשפה בוטה למדי, צינית וחריפה".

עוד הביאו הזוג נתניהו מהאמור בפסק הדין כי "התובע הינו ראש הממשלה, אדם בעל עצמה רבה, אולם מאידך הנתבע אינו אדם חלש ומסכן, אלא עיתונאי רב מוניטין וחד קולמוס, שזכה בפרסים על כתיבתו ושנוהג לבקר בחריפות ואף בלשון בוטה וחריפה את התובע בפרסומיו וזאת ללא מורא, לאורך תקופה ארוכה, כאשר עד לפרסום הנוכחי לא תבע אותו התובע, ולא ניסה להשתיקו; למרות שיכל לתבוע פעמים לא מעטות קמים ולו כדי להטיל עליו אימה ולהשתיק אותו".

בשורה תחתונה, בנימין ושרה נתניהו מבקרים בחריפות את העיתונאי סרנה ותוקפים כי אין כל ממש בטענות אחרות הנכללות בכתב הערעור שלו, וזאת על סמך פסיקת השלום ששללה אותן.

לקריאת תשובת הערעור המלאה⇐נתניהו משפט עיתונאי יגאל סרנה

אשר על כן מבקשים בני הזוג מבית-המשפט למחוק את הודעת הערעור כולה או להורות לסרנה למחוק את כל הביטויים המכפישים מהערעור, ולחילופין, כמובן, לדחות את הערעור עצמו. בנוסף מבקשים ראש הממשלה ורעייתו "להשית על המערער הוצאות לדוגמה, אשר תרתענה אותו מהמשך התנהלותו הפגומה ותעברנה לו ולאנשים מסוגו מסר חד וברור, לפיו לא ניתן להכפיש באופן כה בוטה וכה מקומם איש ציבור, ללא נשיאה בתוצאות ההכפשה".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
כשמוציאים דיבה חייבים לשלם. מי שלא
יפה יוסף | 10-12-2017 18:20
פונה לבית משפט יש בית משפט בשמיים. שום דבר לא עובר ללא משפט. תודה לאל. לא כל אחד יש כח ויכולת ללכת לבית משפט בשר ודם .
חייבים לשלם, אבל מותר לערער
אלקנה | 10-01-2018 21:01
יגאל סרנה יערער, והזוג נתניהו יפסידו