'צמאה' • סיפור הצלחה של אחדות, גאולה ומסקינטייפ שחור

למעלה מ-60 אלף איש מילאו במהלך השבוע החולף את בנייני האומה, במסגרת אירועי 'צמאה'. הקהל המגוון והעצום הוכיח כי י"ט כסלו, הוא מזמן כבר לא יום חג לחב"דנקים בלבד

סיכום אירועי צמאה• אחדות, גאולה ומסקינטייפ שחור
  (צילום:יחזקאל איטקין)

זו השנה החמישית למסורת 'צמאה', אירוע חסידי שהפך לסיפור הצלחה חוצה מגזרים. על במה אחת השנה התאחדו גדולי המוזיקה היהודית, בהם: אברהם פריד, ישי ריבו אריאל זילבר וכמובן יונתן רזאל והמסקינטייפ. למעלה מ-60 אלף איש הגיעו במהלך השבוע החולף לחגוג את שבוע החסידות המיוחד בבנייני האומה, בניהם: תלמידי מקיפים, בנות מדרשה, חיילות, אישי ציבור, עיתונאים ועוד אלפי נשים וגברים משלל המגזרים.

אפילו הסערה שעורר יונתן רזאל במסגרת הופעתו לנשים, בתחילת השבוע באירועי 'צמאה'. לא הצליחה להפריע לשמחה ולהמונים שנהרו לחגיגות מכל קצוות הארץ. מתוך 12 מופעים, חמישה אירועי נשים, התקיימו בימים ראשון ושני וביום שלישי בבוקר, במהלכו התקיים גם אירוע מיוחד לתלמידי המקיפים הדתיים.

אפילו המסקינטייפ השחור לא הצליח להפריע לחגיגות (צילום:יחזקאל איטקין)

במהלך האירועים התקיימו שיעורי חסידות, התוועדויות לנשים, הרצאות וכן פאנל נשים שהצליח לסחוף אליו 1,300 משתתפות שגדשו את האולם.
בפאנל, שעסק בנושא 'עבודת ה' נשית בשמחה', השתתפו הרבנית ימימה מזרחי, הרבנית רבקי לפידות והזמרת והיוצרת אודהלי'ה ברלין. בתחילת הפאנל בירכה את המשתתפות חברת הכנסת שולי מועלם שדיברה על כוחן של הנשים התעצם כשהן שמחות.

הדסה סאסי ממשתתפות האירוע סיפרה: "זו השנה החמישית שאני מגיעה לאירועי 'צמאה', אני מרגישה שמבחינת מענה לציבור הנשים זו היתה השנה בה הכי התחשבו בהן" והסיפה "הפקת האירוע בוחרת להסתכל על אשה כעל אדם עובד ה' בכלליות, ולא רק דרך הפריזמה המקובלת…ההסתכלות הרחבה עלי כעל אשה, היא מה שמחזיר אותי הנה בכל שנה".

סיפור של אחדות וגאולה (צילום:יחזקאל איטקין)

בנוסף לאירועי אמש, המופע השישי שהתקיים ביום שלישי, הוקדש לתלמידי המקיפים. זאת לאור הביקוש הרב מצד רכזים חברתיים ור"מים במוסדות החינוך השונים של החמ"ד. האירוע המיוחד כלל יום גדוש בתוכן לימודי וערכי. התלמידים השתתפו בסדנה בנושא תפילין בה למדו על תהליך הכנת התפילין והשלבים השונים בו והתלמידות למדו על נרות שבת והעומק הגלום במצווה זו.

לרגל המאורע, הגיע הרב שמואל אליהו לברך באופן אישי את תלמידי ותלמידות המקיפים הדתיים שהשתתפו באירוע. "אתם כולכם שליחים. כל אחד ואחת מכם יש כוח מיוחד שהוא רק שלו והוא שליח בתחום הייחודי לו". אמר הרב אליהו לתלמידים. במהלך דבריו סיפר על הקשר המיוחד של אביו, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, עם הרבי מלובביץ'. לסיום קיים הרב טקס קבלת עול מלכות שמיים וכל התלמידים התפללו זה על זה.

אברהם פריד והתלמידים (צילום:יחזקאל איטקין)

המנחה, הרב בנימין וילהלם ריתק את 3,000 התלמידים התוססים עם לימוד של קטעי תניא, ובשיאו של האירוע התקיים מופע של הזמרים אברהם פריד ועמיר בניון ששרו ניגוני חב"ד לצד שירים מקוריים שלהם.

"הבנות הגיעו לשיאי שמחה שלא ראיתי עד היום. התוכן והמחשבה הרבה שהושקעו באירועים הורגשו בכל דבר" סיפרה צילה סלומון, רכזת חברתית באמי"ת שחר בית שמש. בהמשך הערב, הגיעו להופעה התשיעית במספר, הזמרים נתן גושן ועמיר בניון על מנת לחזק את אירועי 'צמאה' והפתיעו את הקהל עם ביצועים מרגשים מתוך 'צמאה 4' לשירים 'הנה כחומר ביד היוצר' וכן- 'קול דודי דופק'.

אנחנו כבר מחכים לשנה הבאה…

גלריה מהאירוע: (צילום:יחזקאל איטקין)

  

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ותודה לתוכנית אפיקים
אליחי | 07-12-2017 22:25
שיזמה ופנתה לצמאה שיתאימו את המופע והסדנאות שלפניו- לתלמידי המקיפים בחמד. עמיר בניון ואברהם פריד היו מדהימים!
אכן- יישר כח גדול לאמיתי גאולי שהוביל את השינוי!!
טראמפ | 09-12-2017 21:42
יישר כח!
2
כותרת בזויה.. למה צריך להזכיר בכל מקום את המסקנטייפ
מישהי | 10-12-2017 8:02
היה ארוע מדהים, חבל סתם ככה להגדיל לשון הרע ולהזכיר את מה שהתקשורת עושה ממנו הכי הרבה עניין.