בעקבות דבריה; הקצינה הבכירה הועברה מתפקידה

קצינת משטרה שקראה לחבריה להצטרף להפגנה שנערכה במוצאי שבת נגד חוק ההמלצות הועברה מתפקידה. השוטרת, ששלחה הודעה בקבוצת וואטסאפ, משרתת ביחידה הארצית לחקירות הונאה

בעקבות דבריה; הקצינה הבכירה הועברה מתפקידה
  (צילום: Alex Kolomoisky/POOL, פלאש90)

קצינת משטרה שקראה לחבריה להצטרף להפגנה שנערכה במוצאי שבת נגד חוק ההמלצות הועברה היום (שלישי) מתפקידה. השוטרת, ששלחה הודעה בקבוצת וואטסאפ, משרתת ביחידה הארצית לחקירות הונאה. מפכ"ל המשטרה אלשיך אמר לחדשות עשר: "הודענו שהיא עזבה את התפקיד".

גם השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס להודעה ששלחה הקצינה ואמר: "אני לא יכול להתעלם מתופעות חריגות כמו אותה טעות קשה בשיקול דעת שעשתה קצינה שמעורבת בחקירת ראש הממשלה ומשרשרת הודעה שקוראת לציבור להגיע להפגנה פוליטית".

עוד הוסיף ארדן כי "זה מעשה פסול, שעלול לפגוע קשות באמון הציבור באובייקטיביות של משטרת הישראל. כאשר יש תופעות חריגות, גם לגבי העסקת ליאור חורב, וגם לגבי ההתבטאות ששלחה אותה קצינה, אני חרד לאמון הציבור במשטרה ולכן יש לגבות את המשטרה וצריך לפעול לכך שהיא תזכה לאמון הציבור ותחשב כגורם אובייקטיבי".

בהמשך התייחס ארדן גם לחקירת חברו למפלגת, דוד ביטן: "אני מקווה שלמרות החשדות הכבדים והמדאיגים שפורסמו, הם יופרכו ושהחקירה תסתיים. ביטן מספיק בוגר וחכם אם הוא יכול להמשיך ולמלא את תפקידו. אני לא יכול לשפוט זאת כיוון שהוא מצוי בפרטים והוא צריך לקבל את ההחלטה. אני אכבד כל החלטה. אני נותן אמון במשטרת ישראל ובמפכ"ל המשטרה ואני חושב שהם מבצעים את תפקידם ושליחותם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אדוני השר הבעייה איננה בקצינה.....
רדליך | 05-12-2017 17:02
למרות שהקצינה כנראה אמרה דברים מיותרים (אם אמרה) ,הבעיה היא בפושעים אצלך במפלגה ולא בקצינה ואצלך הפרופורציות הן הבעיה ולא רק בעניין זה
2
איך יפגע באמון הציבור?!?
| 05-12-2017 17:29
אמון הציבור במשטרה גם ככה ירוד אבל עדיין יש יותר אמון במשטרה מאפשר בפוליטיקאים