ח"כ קורן: "מצטערת שנתתי להלכה דריסת רגל"

אחרי שחוות הדעת של הרבנים לא מצאה חן בעיניה, אמרה יו"ר הועדה לחקירת היעלמות ילדי תימן ח"כ נורית קורן שהיא מצטערת שמלכתחילה הכניסה את ההלכה לדיון, ואיימה להוציא אותם מהצעת החוק

ח"כ קורן: "מצטערת שנתתי להלכה דריסת רגל"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

במהלך דיונים שהתקיימו הבוקר (רביעי) בוועדה לפרשת היעלמותם של ילדי תימן המזרח והבלקן, טענה יושבת הראש ח"כ נורית קורן כלפי נציגי המשרד לשירותי דת שישבו בדיון כי היא מצטערת שמלכתחילה הכניסה את ההלכה לדיון, ואיימה להוציא אותם מהצעת החוק.

 

בעקבות ההערות שהעלו נציג המשרד לשירותי הדת ונציג חברא קדישא במהלך הדיון כשתהו למה הוועדה לא מקבלת את חוות הדעת ההלכתית במלואה, למרות שקורן עצמה ביקשה, השיבה קורן בחריפות כי היא  מצטערת שנתנה להלכה להיכנס מלכתחילה.

קורן: "ההלכה לא מכתיבה לי את החוק. אני מתחילה להצטער שנתתי בכלל להלכה דריסת רגל".

נציג המשרד: "אם פניתם לשמוע את דעתם, אז תקבלו את דעתם או שלפחות תקשיבו להם".

חברי הועדה שהתכנסו הבוקר (צילום: דוברות הכנסת)

בהמשך התייחסה קורן לאופן פתיחת הקברים של המשטרה וטענה כי "כשהמשטרה רוצה לפתוח, היא לא מבקשת שום פסק הלכה מאף גורם. היא באה ופותחת".

והוסיפה כלפי הנציגים: "אם אתם רוצים שאני אבוא ואכריז שכל הסיפור הזה פשע, ויעבור דרך המשטרה- זה מה שאני אעשה", אמרה באיום והוסיפה, "אתם מקשים עלי".

קורן מאיימת: המשרד לשירותי דת יוצא מהצעת החוק

ח"כ נורית קורן הגיבה לסרוגים על הטענות: לראשונה בהיסטוריה וביוזמתי, הוכנס פסק הלכה לתוך הצעת חוק. כבת למשפחה מסורתית, הצעד שנקטתי מגיע מתוך הכרה כי הנושא הוא קונצזוס לאומי וכל כן, מצאתי לנכון להכניס את כל הגורמים הרלוונטים אל תוכן החוק".

קורן אמרה כי היא עושה זאת מתוך "תחושת שליחות משותפת לחקר האמת בפרשה הכואבת הזו". אולם הוסיפה כי "לצערי, המשרד לשירותי דת עושה שימוש ציני בפרבילגיה שניתנה לו מתוך אינטרס צר ובניגוד להסכמות המקוריות שהתקבלו בקריאה הראשונה בדרישתו להוציא פסק הלכה עבור כל מקרה לגופו".

לטענתה, "מדובר בהליך יקר, מסורבל וחסר כל היגיון, שנועד ליצור ריכוז הסמכות בידי המשרד לשירותי בלבד. לא אתן יד לפגיעה במשפחות, שסובלות ממילא ובמידה והמשרד לשירותי דת לא יפנים את חשיבות העניין הלאומי – הוא יוצא אל מחוץ להצעת החוק", דברי חברת הכנסת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הילים נחטפו מהורים שומרי תורה ומצוות
צחי | 30-11-2017 19:18
האם חכ קורן לא למדה את ההסטוריה שהילדים נחטפו מהורים שהרבנים וההלכה היתה חשובה להם?
2
אחרי אמירות כאלו, לא תצליחי בדבר...
דוד | 25-01-2018 0:21
חבל שרוממת את השופטים עוכרי ישראל מעל ריבונו של עולם! יהודייה אומללה