הפרקליטות: כתב אישום נגד בנצי גופשטיין בגין הסתה

הפרקליטות הודיעה היום לבנצי גופשטיין כי נשקל הגשת כתב אישום נגדו בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור. גופשטיין: "הפרקליטות עובדת אצל הרפורמים"

הפרקליטות: כתב אישום נגד בנצי גופשטיין בגין הסתה
  כתב אישום בכפוף לשימוע. גופשטיין (יונתן זינדל/פלאש90)

פרקליטות מחוז ירושלים, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הודיעה היום לעורכי דינו של יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי בכפוף לשימוע, בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

גופשטיין חשוד כי במספר מקרים בין השנים 2012 -2017 התבטא בכלי התקשורת באמירות העולות כדי קריאה לעשיית מעשה אלימות. בנוסף, על פי החשד, פרסם דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם הרצח שביצע ברוך גולדשטיין.

שר ברוך הגבר בחתונה

בפרליקטות סיכמו כי מכתב החשדות עולה כי באירוע שאירע לאחרונה, בסיומה של חתונה במודיעין עילית, נטל בן ציון גופשטיין את המיקרופון, ושר שיר המשבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה". סמוך לאחר מכן השמיע גופשטיין את הסיסמה "מוחמד מת, מוחמד מת".

במקרה אחר, באתר האינטרנט "ערוץ 7" פורסם סרטון בו נראה גופשטיין אומר את הדברים הבאים במסגרת עצרת זכרון לזכרו של מאיר כהנא: "האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום…. אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

בראיון שפורסם בחדשות 2 אמר גופשטיין כך: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב: מה הוא היה עושה, השיב גופשטיין כי "הוא היה מחפש את הבית חולים הקרוב נראה לי."

ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר

בראיון אחר לאברי גלעד בערוץ 2 נשאל גופשטיין מה ארגון להב"ה עושה במקרה שבחורה מתאהבת בערבי ורוצה לחיות איתו. עוד נשאל גופשטיין לגבי אלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות, והוא השיב כך: "מכות לא חסר ערבים ללכת להרביץ מכות. אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות כן. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו."

גופשטיין: הפרקליטות עובדת אצל הרפורמים

בנצי גופשטיין מסר לסרוגים: "שוב התברר שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות עובדים עבור הרפורמים ומושפעים מהלחץ, שנים רבות סברו בפרקליטות שאין במעשיי עבירה אך לפתע כאשר הרפורמים עתרו בפרקליטות נעמדו לדום."

"אמשיך להאבק בהתבוללות ועל הפרקליטות לדעת כי מאבק למען בנות זה לא גזענות וחופש ביטוי צריך להיות גם לאנשי ימין", הוסיף גופשטיין.

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את גופשטיין אומר "אני מעריך שכפי שמרשי זוכה אין ספור פעמים גם הפעם אם הפרקליטות תגיש כתב אישום התוצאה תהיה זיכוי. יש לנו עשרות דוגמאות של ערבים ואנשי שמאל שהתבטאו בצורה חריפה יותר מגופשטיין אך בפרקליטות סגרו את התיק… יש להצטער ששמעתי על השימוע מכלי התקשורת ולא נמסרה לי הודעה מסודרת. הפרקליטות מוכיחה שוב שהיא מתנהלת בצורה פופוליסטית תקשורתית ובעקבות לחץ של ארגוני הרפורמים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
חשבתי שאנחנו במדינת ישראל - ולא ברוסיה הצארית - והמבין
אוראור | 13-11-2017 16:31
יבין........באמת.
2
אני מתנגד לנישואין מעורבים נא לעצור גם אותי
| 14-11-2017 0:07