אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גזר הדין: הרב אברהם יוסף יודח מרבנות העיר חולון

בית המשפט אישר היום את עסקת הטיעון עם הרב אברהם יוסף וגזר עליו 5 חודשי מאסר על תנאי. הרב התחייב להתפטר מרבנות העיר חולון וממועצת הרבנות הראשית

גזר הדין: הרב אברהם יוסף יודח מרבנות העיר חולון
  יודח מרבנות העיר חולון. הרב יוסף (פלאש90)

אוי לחילול השם. שופט בית משפט השלום בתל אביב צחי עוזיאל כיבד היום (ב') את הסדר הטיעון במשפטו של הרב אברהם יוסף, וגזר עליו עונש של חמישה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 75 אלף שקל.

הרב אברהם יוסף, רבה של חולון, ובנו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ"ל וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, הורשע לפני כחצי שנה בשתי עבירות של הפרת אמונים. במסגרת הסדר טיעון הוא הורשע ונגזר עליו עונש קל יחסית, אך בנוסף התחייב הרב להתפטר לאלתר מתפקידו כרב העיר חולון ולהשעות את עצמו מתפקידו כחבר במועצת הרבנות הראשית עד סוף הקדנציה (בסוף השנה), והתחייב לא להתמודד לתפקידים ציבוריים במשך שבע השנים הבאות.

בכתב האישום שהוגש נגד הרב נכתב כי החל מתחילת כהונת הנאשם כרב העיר חולון ועד סוף 2013, הוא הנחה את הכפופים לו, בכתב ובעל פה, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון, המבקשים לקבל תעודת כשרות 'מהדרין' מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד – בד"צ בית יוסף, בד"צ העדה החרדית או בד"צ הרב לנדאו. כאשר מונה הנאשם כממלא מקום רב העיר אור יהודה, הוא מסר הנחיה זהה לכפופים לו.

משמעות הנחייתו של הנאשם הייתה חיובם של בעלי עסקים לקבל פיקוח ולשלם רק לאחד הבד"צים הנ"ל, כתנאי לקבלת תעודת מהדרין מהרבנות, בעוד שקודם לכן לא הייתה כל הנחיה מגבילה כאמור, ובפועל, עד תחילת כהונתו של הרב יוסף,  פיקחו בערים אלו בד"צים נוספים על מכירת הבשר. בהתאם להנחיה, ניתנה הודעה לבעלי עסקים בחולון ובאור יהודה כי עסק לממכר בשר אשר לא ימלא אחר ההנחיה, לא יקבל תעודת כשרות מסוג 'מהדרין' מהרבנות.

לא הותיר ברירה לצרכני הכשרות הספרדיים

במהלך המשפט כפר הרב יוסף בהאשמות וטען כי פעל על פי תפישתו ההלכתית ועל פי צו מצפונו, וזאת בהתאם לפרקטיקה מוכרת ומקובלת על הרבנות הראשית בישראל ובהתאם להוראות הדין לפיהן במתן תעודת הכשר עליו להתחשב בדיני כשרות בלבד.

 

לפני כשנה וחצי בעקבות עתירה של תנועת נאמני תורה ועבודה, השעה הרב יוסף את עצמו מניהול ענייני הכשרות בעיר והעביר את הסמכויות לידי רב העיר האשכנזי של חולון, הרב יוחנן גור-אריה. נזכיר כי לפני כארבע שנים דרש הרב אברהם יוסף כי מועצת הרבנות הראשית תבטל את הסמכתו של יו"ר ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו לדיינות, החלטה שלא התקבלה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
צדיק אמיתי שזיכה במשך שנים את כל תושבי חולון לא להיכשל
א.ש | 27-11-2017 21:28
אשריו ואשרי ההולכים לאורו בשבילנו תישאר תמיד הרב שלנו
2
שינאת חינם
התימני | 19-04-2019 13:09
ברוך ה' אשר עקר את המרושע הזה שרדף כל חייו את הרבנים התימנים, שחצן, יהיר, וגאוותן ואין על מה...ברוך המקום שעקרו, ושלא ייזכר עוד שמו, אמן
תתבייש לך לפגוע בתלמיד חכם
אלי | 08-07-2020 9:01
תלמיד חכם שמזכה את הרבים