אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראוי שהרמטכ"ל איזנקוט ילך הביתה/ דעה

מי שבמשמרת שלו הצבא היה מוכן לאבד את יכולותיו המבצעיות עבור ערכים מדומים של שוויון, וכל זה מוסדר בפקודות מפורטות, ראוי שילך הביתה. דוד וכטל בעקבות פגישת הרמטכ"ל עם הרבנים הסרוגים

ראוי שהרמטכ"ל איזנקוט ילך הביתה/ דעה
  (צילום: מארק ישראל סאלם/פלאש90)

'בשבילי הרמטכ"ל וראש אכ"א הם גורמי הבעיה'

ישנה שמועה, אולי אגדה, אולי אמת, על אחד הרבנים שמנהלים בתקופה האחרונה מאבק בפקודת השירות המשותף, שלפני כמה חודשים קיבל פנייה מגורם צבאי לבוא ולהשתתף בפגישה עם הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט ועם מי שהיה בזמנו מפקד דובר צה"ל והיום ראש אגף כוח אדם, האלוף מוטי אלמוז.

אותו רב, מופתע מהבקשה, שאל את אותו גורם: 'על מה נדבר באותה פגישה?', תשובתו הייתה: 'על פקודת השירות המשותף כמובן'. ענה אותו רב: 'על מה יש לדבר. אתם יודעים מה הבעיה. פשוט תבטלו אותה'. 'כן', הצטדק אותו גורם, 'אבל מכל מקום חשוב לרמטכ"ל ולראש אכ"א לשמוע את דעתך, ולראות איך ניתן להביא את המשבר לידי פתרון'.

'חביבי, לא הבנת', ענה הרב, 'בשבילי הרמטכ"ל וראש אכ"א הם גורמי הבעיה וודאי שלא יכולים להיות הפתרון'. והוסיף וחתם, 'טוב יהיה אם ילכו הביתה'.

ראוי שהרמטכ"ל ילך הביתה

אז נכון שבאמת אין כאן שני צדדים, נכון שאנחנו והרמטכ"ל באותו צד – רוצים בטובת הצבא, המדינה ועם ישראל. ומכל מקום יש תחושה שלכל הפגישות האחרונות ישנה תכלית אחת – מריחה. בזמן שעבר בין פגישת הרבנים והרמטכ"ל הראשונה לשנייה, השינויים היחידים שחלו היו כאלו שמעידים על התדרדרות נוספת.

מי שעוקב אחרי הפרסומים של דובר צה"ל לא יכול להתעלם מהרושם שהצבא כבר מזמן לא פסיבי במלחמת התרבות. ראשי הצבא רתומים לחיזוק העמדות הערכיות הליברליות ביותר שנמצאות בשוק הבינלאומי. הטיפוסים שהצבא היום עסק בקידומם ומשקיע בהם אין סוף מחשבה ותקציבים, הם כאלה שאני אפילו לא יודע לחזור על שמם והגדרתם. סוגים שונים ומשונים של נטיות נפשיות סוטות מקבלות מקום של כבוד, הערכה וסובלנות, בזמן שאפס סובלנות נהוגה באלו שעוד לא התקדמו עם התרבות הפוסט מודרנית ומעיזים להעלות על דעתם להתחמק מטקס או ערב הוויי מיותר שכולל גם שירה.

חלילה מלחשוב שאני מלין על זכויות החייל והקצין הדתי שנרמסות. אני גם מתפלל לה' שלא בזה עסקה פגישת הרבנים אתמול. ראוי למחות ולזעוק אם יש אפילו רק גדוד אחד בצה"ל בו ישנה הפקרות וערבוב בין נשים לגברים. קדושת המחנה, בה תלויה הצלחתנו במלחמה, איננה עניין סקטוריאלי ששייך לשיח על זכויות החייל הדתי.

מי שבמשמרת שלו הצבא היה מוכן לאבד את יכולותיו המבצעיות עבור ערכים מדומים של שוויון, מי שיודע שתחת פיקודו ישנם יחסים אסורים בפילבוקסים ובמארבים (אוי לאוזניי שכך שמעו, כך ממש), וכל זה לא רק בגלל שגגה פרטית של מאן דהו, או חוסר תשומת לב, אלא מוסדר בפקודות מפורטות, ראוי שילך הביתה.

הצבא מוביל אג'נדה במקום לשאוף לנצחון במלחמה

גם אדם שעדיין אינו שומר תורה ומצוות יודה שכוחו של צה"ל לא תלוי רק באמצעי הלחימה המשוכללים שברשותו. כוחו של צה"ל תלוי בראש ובראשונה בנכונות של כולנו להתגייס אליו, להירתם למשימותיו, לחזק אותו, להצדיע לחייליו ולמפקדיו ולתמוך בהם. מאיפה העזות והחוצפה לקחת את כל תודעת הערכה והכבוד שיש בליבם של ישראל לצה"ל ולהקריב אותה על מזבח תפיסות ליברליות קיצוניות, בטח ובטח כשעינינו רואות איך אותן תפיסות כבר מובילות לחורבנן ושקיעתן של מדינות שלמות באירופה.

קשה לרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, קשה לעמוד בלחץ של כל הארגונים המייצגים את בעלי הסטיות, קשה להתמודד עם עשרות העמותות שדוחפות כל הזמן לקידום אג'נדות פמיניסטיות חדשות. אבל שום הצדקה ותרוץ לא יעמוד לזכותו כשיצטרך לענות על השאלות הפשוטות – האם בתקופת כהונתך הצבא התחזק או הוחלש? האם דאגת להוסיף לכבודו, או חלילה גרמת לירידת קרנו בעיני הציבור?

אף פגישה עם רבנים, חשובים ככל שיהיו, לא תשנה את המצב כל עוד העומד בראש המערכת – הרמטכ"ל, והעומדים לצידו – ראש אגף כוח אדם האלוף מוטי אלמוז ודובר צה"ל תת אלוף רונן מנליס, רתומים בכל כוחם להפיכת הצבא לכלי קובע ערכים חדשים ומתקדמים. את הפגישה היו צריכים לקבוע עם ראש הממשלה ושר הביטחון, והנוכחים בה היו צריכים להיות לא רבנים, כי אם פוליטיקאים בעלי כוח. הרמטכ"ל אולי ייעלב מעקיפת הסמכות המביכה, אבל אולי לבסוף ייזכר שהמנדט שהיחיד שיש לו הוא – לנצח במלחמה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
16 תגובות - 13 דיונים מיין לפי
1
הרמטכ"ל השמאלני האנטי דתי הכי הכי שהיה בצה"ל
צחי | 08-11-2017 21:25
זה הרושם שמתקבל מהתנהגותו של איזנקרוט
2
הרמטכל....בושה וחרפה
| 09-11-2017 8:29
אמא שלו עם כיסוי ראש אמרה בהכתרה שהיא רצתה שהבן שלה יהיה רב בישראל.....וזה מה שיצא ממנו ...הורס את הצבא
3
חדל קשקשת
איתן | 09-11-2017 9:36
החיילים הדתיים אינם נכים! נחמד שהתורה מדריכה איך לחיות, אבל היא לא מעצבת את המציאות. אל תכפו. תנו לצבא לעשות את שלו ושהרבנים יתעסקו בפרשנות ועזרה לקהילה. למה הדתיים מייחסים לעצמם את הנכות הזאת? זאת המציאות. תבינו שאתם היחידים שתוקעים הכול ומשחקים משחק סכום אפס. נחמד שיש לכם ערכים אבל עם כל הכבוד לעם ישראל נגמרת הסבלנות, מפונקים שכמוכם.
אין בעיה, במלחמה הבאה נראה אתכם, הצפונבונים
שאול | 09-11-2017 14:47
והבנות שלכם שעוברות מבחנים בעזרת שרפרף ליד קיר טיפוס.
4
מי שמך להגיד!!!!!!!!! לרמטכל ללכת הביתה???
יאיר | 09-11-2017 9:42
מה אתה עשית למען בטחון ישראל שאתה נותן ככה את דעתך ועושה נזק!!!!!! לכולנו....חוץ מלשבת מאחורי מקלדת ולהביע את דעתך הלא מעניינת
הוא הביא לא מעט נימוקים, בשונה ממך
שאול | 09-11-2017 14:45
אגב, אין כזה סימן פיסוק "!!!!!!!!!!!!".
מי שמך להגיד מי שמך?
יוסי | 09-11-2017 14:32
די לקשקוש הזה. מי שמו? הוא והמצפון וההלכה
5
אשריך צדיק. אל תירא ואל תחת.
יהודי לוחם | 09-11-2017 10:03
צריך להמשיך ולומר את האמת בלי לפחד. הרמטכ"ל לא יילך הביתה ולכן כולנו צריכים ללכת לנח"ל החרדי.
6
יישר כח. אכן הרמטכל חייב להתפטר
אריה | 09-11-2017 13:45
הרס את הצבא עם הכנסת ערך השוויון על חשבון המבצעיות
7
חזק מאד!
זיו | 10-11-2017 0:32
הבחנה יפה, באמת חייב לעורר את כולם על זה. אסור שהניצול הזה ימשך. הרמטכ"ל צריך לעשות חושבים ביחס לקום שהוא הוביל את צה"ל אליו.
8
אייזנקוט נראה כמוכר אבטיחים
עידן | 10-11-2017 9:02
אייזנקוט נראה כמוכר אבטיחים
9
כשאתם מיעוט-"תתחשבו במיעוט" כשאתם רוב -"הרוב קובע"
פחחחח | 10-11-2017 13:23
בכול מקרה אצלכם זה לכפות לרמוס להדיר ולסחוט
10
אני רואה בעיה הפוכה. זאת בעיה בין השבטים
מומו | 10-11-2017 13:40
"כוחו של צה"ל תלוי בראש ובראשונה בנכונות של כולנו להתגייס אליו" - נכון מאד. אני שייך לקבוצה הולכת וגדלה של חילונים ליברלים, שרואים בעיניים כלות כיצד דווקא הדת הולכת ומשתלטת על הצבא - פקודות מבצע עם ציטוטים מהתנך, חיילים הנשמעים לפקודת הרבנים ולא לפקודת המפקד, השענות מופרכת על כוחו של אלוהים, ואי-שוויון בין המינים ונסיונות הפרדה והדרה של נשים. אנחנו דווקא מזהים נטייה של הצבא ללכת לכיוון הדתי. אני ובני גילי כבר שירתנו - בצבא העם והארץ - לא בצבא השם. ומטעמים אלו המוכנות של ילדינו להתגייס דווקא קטנה משמעותית מאשר הייתה אצלנו. הסכנה בדרככם היא שצה"ל יאבד אותנו. אולי זה נראה לכם פחות קריטי אבל זו קבוצה גדולה ומשמעותית יותר משנדמה לכם.
11
שהרבנים ילכו הביתה
אריאלה | 10-11-2017 14:19
אסור שהצבא יכנע לרבנים חשוכים. צריך להפריד הדת מהמדינה, כמו שהרצל חזה, כי בסוף תישאר הדת בלי המדינה... ראה ערך חורבן בית ראשון ושני.
12
תעלמו כבר... אנשי הדת מחרחרי מלחמות.
דרור | 10-11-2017 15:01
להוציא את הדת מחוץ לחוק... עכשיו !!!!
13
כופים
שלומי | 10-11-2017 15:39
כופים, נמאסתם