"חוק ההמלצות" עבר בקריאה טרומית בכנסת

הכנסת אישרה אחר הצהריים בקריאה טרומית את "חוק ההמלצות" של ח"כ דודי אמלסם. מחברי הכנסת, 52 הצביעו בעד החוק ו-42הצביעו נגד. ח"כ רחל עזריה, היחידה מהקואליציה שהצביעה גם היא נגד ועל כך נענשה

"חוק ההמלצות" עבר בקריאה טרומית בכנסת
  אושר במליאה (צילום: מרים אלסטר/ פלאש 90)

מליאת הכנסת אישרה אחר הצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ דודי אמלסם שתאסור על המשטרה להגיש בתום חקירתה המלצות על העמדה לדין, המכונה "חוק ההמלצות".

52 חברי כנסת הצביעו בעד החוק ו-42 חברי כנסת הצביעו נגד. רחל עזריה (כולנו) הצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה אף היא נגד החוק, על כך העניש אותה יו"ר הקואליציה דוד ביטן ומנע ממנה לטוס לאיחוד האירופי שם הייתה צפויה לבקר בשבוע הבא.

ביום ראשון האחרון אושרה ההצעה בוועדת שרים לחקיקה, והובאה כאמור לקריאה טרומית. במטרת החוק, ההצעה לאסור על המשטרה לפרסם את המלצותיה לאחר חקירה.

ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) הציג את החוק במליאה: "היום המצב הוא לא חוקי ולא חוקתי. שאלתי את עצמי למה המשטרה ממליצה? הרי ממילא הפרקליטות מחליטה. בעצם המשטרה אומרת לציבור 'אנחנו תפסנו את הגנב והפרקליטות סגרה את תיק אז תפנו את הטענות אליהם ולא אלינו'.

"קחו את גיל שפר כדוגמה. יש כמעט 15,000 גיל שפר בשנה ועליהם אני מדבר. ברור לכם שאם נוציא את ראש הממשלה מהעניין אני מניח שרבים מכם היו תומכים. יש פה תופעה מדאיגה שחייבת להיפסק ועכשיו. אני בא מהזווית האזרחית, ראש הממשלה הוא חלק מעם ישראל, הוא לא מהחיזבאללה ומותר שיהיו לו זכויות כמו כל האזרחים. אתכם לא מעניין האזרחים אלא רק להפיל את ראש הממשלה", אמר.

במהלך הדיון במליאה, יושב ראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, תקף את הצעת החוק: "למה עכשיו החוק הזה מגיע?", שאל אות מציע החוק ח"כ אמסלם.

לפיד טען מול חברי הקואליציה, "מ-1996 נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל ודווקא עכשיו החוק הזה מגיע לפני שלב המלצות המשטרה על החקירות. שלחו אותך, חבר הכנסת אמסלם, שלחו אותך כי צריכות להיות המלצות. אני לא מבין למה עכשיו. אתם מנסים להציל את ראש הממשלה. את מי אתה מרמה?"

כך גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי,שאמר על החוק כי הוא "תמצית הפוליטיקה הצינית והמושחתת. החוק הזה מסמן גם את הדרך לסוף שלטון נתניהו".

"על חוק כזה לא יסלחו לא בתל אביב וגם לא באלון מורה. זה ייקח חודשיים או שנתיים, אבל היום זה נגמר", הוסיף גבאי.

 

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע